جمعه 29 دی

216
telegram nokhbegan-start
جمعه 29 دیReviewed by Tseexpert on Jan 19Rating:
جمعه 29 دی

با توجه به اینکه گزارشهای نه ماهه شرکتها نهایتا تا 30 دیماه منتشر خواهد شد در این چندروز آخرماه شاهد یک موج جدید از گزارشها بودیم.مهمترین گزارشهای این چندروزه گزارش فلزات بود.نکته ای که درهمه این گزارشها مشهود است محافظه کاری زیاد در تهیه این گزارشهاست که خوشایند بازار نخواهد بود.بعنوان مثلا دست پایین گرفتن قیمت فروش محصولات در این گزارشها مشهود است اما با وجود این هم نمیتوان انتظار تعدیل زیادی در این گروه بجز ذوب داشت.

 ذوب با توجه به گزارش نه ماهه ای که منتشر کرده و در این گزارش سود 13 تومانی را محقق کرده بنابراین باید منتظر ارسال گزارش دیگری از این شرکت مبنی بر تعدیل باشیم که انتظار دارم سود سال مالی 90 تعدیل خوبی داشته باشد.اما سهم دیگری که گزارش خوبی ارائه کرده کنور بوده که توانسته در نه ماهه بیش از 80 درصد از سود سال مالی 91 را پوشش دهد.آنچه بازار انتظار داشت حداقل گزارش بهتری از فولاد بود اما همین گزارش فعلی هم نشان میدهد که اگر این قیمتهای فعلی در بورس کالا حفظ شود شاهد یک تعدیل خوب در سال مالی آینده خواهیم بود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از سوی دیگر غدیر بلوک 16 درصدی خود را برای عرضه در 11 بهمن آگهی کرده که قیمت عرضه حداقل 550 خواهد بود.دیگر خبری که رسیده این بوده که مذاکرات هسته ای با آژانس نتیجه خاصی نداشته و مجددا یک دیدار در 12 فوریه برگزار خواهد شد.

شاخص کل توانست روز چهارشنبه به سطح 38300 برسد روز شنبه شاخص کل به مقاومت 38400 خواهد رسید. تثبیت بالای 38000 واحد و حفظ روند متعادل و صعودی برای شاخص خیلی مهم خواهد بود.

درگروه فلزات درفولاد مبارکه دو سطح 500 و 510 تومان برای فردا مهم هستند.شکسته شدن هرکدام از این دوسطح منجر به تشکیل الگوی صعودی یا نزولی خواهد شد.در صورتی که سطح 500 تومان در این سهم به پایین شکسته شود تا 480 تومان افت خواهد کرد و درصورتی که 510 تومان در این سهم به بالا شکسته شود و بالای این سطح تثبیت شود هدف قیمتی 550 تومان خواهد بود. 

فملی که گزارش خود را بدون تغییر و با کاهش کم میزان فروش اعلام کرده یک الگوی نزولی باهدف 755 تومان دارد در این سهم با توجه به قیمتهای جهانی میتوان انتظار داشت که درگزارش 12 ماهه یک تعدیل کوچک داشته باشیم.

درگروه پتروشیمی درصورتی که پارسان بالای سطح 1370 تومان باقی بماند یک واگرایی مخفی در سهم تشکیل خواهد شد و مجددا میتواند به بالای 1400 تومان برگردد که میتواند غدیر را هم متاثر کند.شپدیس روز شنبه مجمع برگزار میکند و رسیدن اخبار از این مجمع میتواند منجر به ایجاد جو هیجانی در هفته پیش رو در این گروه شود که باید منتظر مجمع بمانیم.همانطور که در تحلیل سه شنبه گفته شد با یک زنجیره در گروه پتروشیمی و سرمایه گذاریها روبروهستیم که امیدوارم با رسیدن اخبار مثبت این زنجیره مجبور به حرکت شود.

درگروه خودرویی احتمال محاسبه نرخ خودرو بر اساس دلار مبادله ای باعث رشد قیمت خودرو در بازار آزاد شده که مشکل اصلی این گروه کاهش تولید است که هزینه سربار به این شرکتها اعمال میکند و افزایش تولید میتواند هزینه تولید را بشدت کاهش دهد.

احسان وفادار 

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن