جمعه 4 اسفند

232
telegram nokhbegan-start
جمعه 4 اسفندReviewed by Tseexpert on Feb 22Rating:

جمعه 4 اسفند 

همانطور که قبلا بررسی شد نوسانات اخیر شاخص کل درون یک مثلث واگرا قرار گرفته بود که با نزدیک شدن به ضلع بالای مثلث با ضعف تقاضا در بازار روبرو شدیم و یک الگوی برگشتی کوچک در تایمهای پایین که هدف آن محدوده 38450 بود تشکیل شد روز چهارشنبه به این تارگت نزولی نزدیک شد.به نظر میرسد بازار فعلا با توجه به عرضه های پیاپی روبرو قدرت عبور از ضلع بالای مثلث در محدوده 39000-39200 را ندارد مگر اینکه سهمهای متوقف بازگشایی شوند که میتوانند مانند شپنا باعث رشد زیاد و شکسته شدن این سطح شوند.

مصاحبه ها از احتمال بازگشایی شبندرو شتران خبر میدهند که فعلا باید منتظر بمانیم.در اواسط هفته هم گویا قرار است که نفت پاسارگاد عرضه اولیه شود که این سهم نقدینگی زیر 50 میلیارد نیاز دارد و میزان عرضه حدود 30 میلیون سهم خواهد بود بنابراین اگر روز شنبه بازار مثبت باشد روز یکشنبه بازار پرعرضه ای خواهیم داشت حتی ممکن است این عرضه ها از نیمه دوم روز شنبه شدت بیشتری بگیرد.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

درچندروز گذشته گزارشهای زیادی به بازار رسید.درگروه سنگ آهنی گزارش ومعادن با کاهش 4 درصدی نسبت به سال 91 منتشر شده و عایدی سهم 77 تومان اعلام شده است. آنچه در این گزارش مشهود است این است که هزینه های مالی با افزایش درنظرگرفته شده است که احتمالا در پایان دوره مجددا اصلاح خواهد شد شاید این گزارش در کوتاه مدت بار منفی داشته باشد.

درگزارش کچاد هم شاهد تعدیل منفی 7 درصدی در گزارش 92 هستیم.اما گزارش کگل خوب بود و تعدیل مثبت 14 درصدی نسبت به گزارش سال جاری نشان میدهد در مجمع هفته آینده این سهم افزایش سرمایه 66 درصدی از آورده خواهد داشت.

روز چهارشنبه هم فملی با گزارش ضعیف خود که تعدیل منفی 30 درصدی برای سال آینده نشان میدهد بازگشایی شد که سقوط کرد احتمال ادامه عرضه روی این سهم تا سطح 635 وجود دارد بنابراین در نوسانات مثبت خروج از سهم درکوتاه مدت منطقی است.

مذاکرات فوریه هم 8 اسفند برگزار میشود که علی رغم ایجاد جو خوش بینی نمیتوان روی آن حساب کرد و شاید فقط خروجی زمان داشته باشد بنابراین تا روز سه شنبه درسهمهای بزرگ بازار نوسانات کوچکی خواهیم داشت.

احسان وفادار 
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن