جمعه 5 آبان

215
telegram nokhbegan-start
جمعه 5 آبانReviewed by Tseexpert on Oct 26Rating:

یکی از اتفاقات مهم فردا مجمع صدرا خواهد بود که درمورد شمولیت ماده 141 قانون تجارت تشکیل خواهد شد. جالب بود که هفته پیش قرارداد 2.8 میلیارد دلاری این شرکت روشد و فردا قرار است در مورد ابقا یا انحلال شرکت تصمیم گیری شود. روز چهارشنبه فاراک با تعدیل مثبت با رشد بیش از 12 درصدی باز شد در برابر این سهم باند مقاومتی در 140-145 دیده میشود که درصورت عبور از این سطح میتواند تا سطح 155 تومان صعود کند. ریسک تحریمها بالای سر این گروه قرار دارد و البته شایعات مختلف درمورد روابط خارجی ایران میتواهند محرک این گروه باشد تا بیش از این رشد کنند. بهرحال گپ قیمتی در سهامی که زیر ذره بین بازار است میتواند در باند مقاومتی دردسر ساز شود اما اگر این باند شکسته شد میتواند با هدف 155 این سهم را نگهداری کرد. 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در بازار چهارشنبه شاهد برگشت بازار در نیمه دوم معاملات بودیم.در گروه فلزات که در ابتدای معاملات روند متعادلی دنبال میشد شاهد بودیم که با اخبار منتشره از بورس کالا و همچنین انصراف از طرح سوال استراحت سهمهای بزرگ گروه خیلی زود به پایان رسید و در پایان معاملات شاهد بازدهی خوبی بودیم. در مطلب سه شنبه شب هم باز تاکید کرده بودم که روی فولاد و ذوب مثبت هستم خصوصی سازی هم هرچه عرضه میکند با نمیتواند جلوی حرکتهای این دوسهم را بگیرد. هنوز تحلیل های قبلی در مورد این دوسهم پا برجاست و شکسته شدن سطوح مقاومتی نزدیک میتواند یک رشد حداقل 10 درصدی دیگر در این دوسهم را در پی داشته باشد منتها از رالی بعدی زمانی مطمئن میشویم که سطوح نزدیک حتما با قدرت شکسته شوند. 

درگروه سنگ آهنی ها هم کگل گزارش خود را باتعدیل بالای 25 درصدی منتشر کرد.این سهم برای سال مالی جاری 139 تومان پیش بینی کرده است. دیگر سهم گروه یعنی کاما باند حمایتی890- 900 تومان فعلا مانع افت بیشتر شده است و این سهم میتواند از بازگشایی همگروهی ها تاثیر مثبت بپذیرد ولی شکسته شدن این سطح یک اصلاح دیگر را درسهم به ارمغان می آورد و حداقل تا سطح 840 ادامه پیدا میکند.اما فعلا تا باند اول بطور کامل شکسته نشده میتوان به برگشت امید داشت هرچند که شرایط نسبت به هفته گذشته به مراتب سخت تر شده است.

 درگروه غذایی غگرجی بعد از تعدیل منفی 50 درصدی با 6درصد مثبت باز شد و مورد حمایت سهامدار عمده قرار گرفت و غپینو با تعدیل مثبت 11 درصدی به صف فروش 11 میلیونی رفت.در شاخص این گروه احتمالا اصلاح تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت و بعد از آن به باند حمایتی خوبی خواهد رسید همزمان در سهمهای بزرگ این به سطح حمایتی مهمی خواهیم رسید که احتمال برگشت کل گروه از این سطوح میرود.

 در بازار سکه آتی بالاخره شاهد دوطرفه شدن بازار بودیم همچنین در اونس طلا شاهد برگشت از سطح 1700 دلار بودیم و در مس جهانی هنوز شاهد معاملات زیر 7800 دلار هستیم.روی نیز زیر 1800 دلار معامله میشود. شاخص کل همچنان تا تارگت خود 1000 واحد فاصله دارد که بتدریج با بازگشایی ها شاهد رسیدن به این سطح خواهیم بود.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن