جمعه 6 بهمن

219
telegram nokhbegan-start
جمعه 6 بهمنReviewed by Tseexpert on Jan 25Rating:
جمعه 6 بهمن

ابتدا آخرین گزارشهای رسیده به بازار را بررسی میکنم.روز چهارشنبه دعوتنامه مجمع عمومی و فوق العاده جهت تقسیم سود و افزایش سرمایه پارسان منتشر شد. تاریخ برگزاری هردومجمع روز چهارشنبه 18 بهمن اعلام شده که میزان افزایش سرمایه 400 میلیارد تومان معادل حدود 65 درصد از محل مطالبات و آورده نقدی خواهد بود.گزارش زاگرس هم مبنی بر اعلام سود 514 تومانی ارائه شده که پیش از این گمانه زنی ها از سود بالای 400 تومان خبر داده بودند نکته جالب در این گزارش افزایش نرخ تبدیل دلار به 3050 تومان بوده که باعث افزایش فروش صادراتی شده است با توجه به این گزارش احتمالا اوایل هفته آینده زاگرس با قیمتهایی بین 2500 و 3000 تومان بازگشایی خواهد شد.

 شفن سود 91 خود را با 17 درصد تعدیل مثبت 332 تومان اعلام کرد.کرمانشا هم که پیش از این تعدیل مثبت خود را به 189 تومان اعلام کرده بود و در نه ماهه 80 درصد سود را پوشش داده بود روز چهارشنبه با قیمت 1035 تومان بازگشایی شد که تا صف فروش هم پیش رفت و چندبار صف فروش سهم جمع آوری شد.اما شیران هم دوباره شفاف سازی و اعلام کرده که اختلافات این شرکت با شپنا سود سال جاری و سال آینده شرکت را کاهش نخواهد داد که مثبت ارزیابی میشود شیران چهارشنبه متوقف شده بود که احتمالا دوباره شنبه بازگشایی میشود. پالایشگاه نفت اصفهان(شپنا) هم بالاخره سود 91 خود را 250 تومان اعلام کرد بنظر میرسد شپنا هم در اوایل هفته بازگشایی شود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

روز چهارشنبه خبری پیرامون نامه اعتراضی برخی از سهامداران به نماینده مجلس در خبرگزاری فارس منتشر شد و این خبرگزاری علت رشد و صعود بورس را این نامه دانستند که سازمان بورس به این موضوع واکنش نشان داده و تکذیب کرده است و ضمن هشدار به این خبرگزاری از نشر اکاذیب و احتمال پیگرد قانونی نوشته است. مسئله اینجاست که کسی که باید تکذیب میکرده سازمان بورس نبوده و نماینده مجلس(حسن نژاد) باید این موضوع را درصورت عدم صحت تکذیب میکرده است احتمالا برنامه ریزی صعود بازار چهارشنبه را مسئولان بورس برعهده داشته اند اما وقتی متوجه میشوند که این موضوع در حال بهره برداری (مصادره به مطلوب)به نفع یک نماینده مجلس هست ناراحت شده و واکنش نشان میدهند وبعد این کشمکش صفهای خرید میلیونی در بازار عرضه میشوند.

 در بازار چهارشنبه ابتدای وقت یک جو هیجانی مثبت بر بازار حاکم شده بود که با رسیدن به نیمه بازار اکثرسهامهای بزرگ بازار که صف خرید میلیونی داشتند بتدریج صف خریدشان عرضه شد ضمن اینکه بازار تحت تاثیر بازگشایی شپدیس و کرمانشا هم قرار گرفت شپدیس بعد از بازگشایی تا 5200 هم افت کرد که در انتهای بازار به سطح 5400 نزدیک شد.در آخر بازار هم دوباره فولاد فملی ذوب ومعادن پارسان و غدیر توانستند تشکیل صف خرید بدهند.در صورت بازگشایی سهمهایی مثل زاگرس و شپنا در روز شنبه شاهد ادامه جو صعودی درگروه پتروشیمی و گروههای پیشرو خواهیم بود.

شاخص کل که سه شنبه بیش از 600 واحد سقوط کرده بود چهارشنبه بیش از 600 واحد رشد کرد و دوباره به بالای 37000 واحد برگشت. در شاخص کل احتمال تشکیل چند الگو وجود دارد.نوسانات اخیر شاخص دریک مثلث اسیر شده که روز سه شنبه به ضلع پایینی این مثلث برخورد کرد و به بالا برگشت ضلع بالای مثلث در باند 38000 قرار دارد بنابراین درصورتی که شاخص به این باند قدم بگذارد این الگوی صعودی در تحلیلهای ما پررنگ تر خواهد شد اگر شاخص کل قبل از رسیدن به باند 38000 برگردد و نزولی شود و در ادامه 36500 را هم به پایین بشکند یک الگوی نزولی برگشتی شکل خواهد گرفت.

نکته جالب توجه شباهت الگوی شکل گرفته در شاخص کل و سهمهای فولاد غدیر و پارسان است.در این سه سهم هم شاهد تشکیل یک مثلث در تایم روزانه هستیم که روز سه شنبه به کف مثلث برخورد کردند و روز چهارشنبه برگشتند و صعودی شدند درصورتی که خوشبینانه به این ماجرا نگاه کنیم باید انتظار داشته باشیم این سهمها تا ضلع بالایی مثلث ذکر شده نوسان کنند.

احسان وفادار 

 
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن