حجنوب| از معارفه تا عرضه اولیه

1432
telegram nokhbegan-start
حجنوب| از معارفه تا عرضه اولیهReviewed by مدیریت وبسایت on Apr 28Rating:

حجنوب| از معارفه تا عرضه اولیه

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در این مطلب می خواهیم در خصوص صحبتهای جلسه معارفه شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران(حجنوب) اشاره ای داشته باشیم که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت کشتیرانی جنوب – خط ایران (حجنوب) در سال 1345 تاسیس و ثبت شده و در سال 90 به صورت سهامی عام به ثبت رسیده است.ترمینال های شرکت در بندر عباس (بندر شهید رجایی)، مجتمع بندری پارس( بندر عسلویه) واقع شده است و شرکت های تابعه ان در خرمشهر و بندر امام خمینی (ره) مشغول به فعالیت هستند.شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مالک 89.82٪ از سهام حجنوب است.

هلاکویی به عنوان نماینده سهامدار عمده در جلسه ی معارفه شرکت حجنوب اعلام کرد: به زودی 10٪ از سهام این شرکت در بازار فرابورس عرضه میگردد و ما درعرضه ی اولیه سعی دارم تا منافع سهامداران حقیقی را نیز مد نظر قرار دهیم

مدیر عامل شرکت ،آقای جلیل زاده  در این جلسه اعلام داشت در صورت لغو تحریم ها درآمد شرکت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و تاکید داشت که کاهش صادرات سنگ آهن تاثیری بر شرکت حجنوب نداشته است چرا که انتقال سنگ آهن سهم کمی را در نقل و انتقالات شرکت داشته است.

جلیل زاده از بهره برداری طرح تعمیر و شستشوی کانتینرها در سال جاری بر داد. بر این اساس یک زمین 8 هکتاری جهت تعمیر و شستشو و بازرسی کانتیرها آماده سازی خواهد شد و برای ارائه خدمات در راستای کنوانسیون سی اس سی به تمامی شرکت های دارای کانتینراست . حکشتی در بودجه ی سال 94 حدود 11٪ از درآمد شرکت را از این محل متصور است.

همچنین در سال 94 سایت ترمینال A9 و مرکز لجستیک بندرعباس به بهره برداری خواهد رسید .حکشتی پیش بینی میکند 13٪ از درآمد 94 را از این سایت محقق سازد . حاشیه سود ناخالص آن 64٪ است.

به گفته ی مدیر عامل شرکت ، تجهیزات در سالهای پیش از تحریم به طور کامل خریداری شده و ارزش زیادی دارند و عمر متوسط آنها 10 سال است. در این جلسه تجهیزات شرکت از مزایای حجنوب بر شمرده شد.

جلیل زاده  در خصوص زیان پیش بینی شده برای مجتمع خدمات بندری پارس در سال 94 اذعان داشت: این پیش بینی با فرض ادامه ی تحریم ها است چرا که صادرات در این منطقه کاهش پیدا کرده است در صورت رفع تحریم این زیان تحقق نخواهد یافت.

لازم به ذکر است که  نرخ خدمات شرکت کشتیرانی جنوب بسته به محل ارائه خدمات متفاوت است منطقه پارس نرخ مخصوص به خود را دارد و د سایر بنادر ازنرخ ابلاغی سازمان بنادر استفاده می شود.

موفق باشید/

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن