حد ضرر ، سود و …

256
telegram nokhbegan-start
حد ضرر ، سود و ...Reviewed by علی صابریان on Dec 11Rating:
سلام به اعضای حرفه ای وبسایت تحلیلها
 
در مورد حد ضرر توضیح دهید ؟ یعنی چه ؟
 
وقتی می گوییم فلان سهم را مثلا حوالی 100 بخرید و حد ضرر را 95 قرار دهید به این معناست که من سهم  تا زمانی که به 95 نرسیده است می توانم بخرم . اما اگر سهم به قیمت 95 رسید اگر آن را خریده ام باید خارج شوم و اگر نخریده ام نباید بخرم.
اما این سوال پیش می آید قیمت پایانی به 95 برسد و یا کمترین قیمت معامله در آن روز ؟ پاسخ این است که قیمت پایانی هر زمان به 95 و یا زیر آن رسید باید از سهم خارج شوید .  در شکل محدوده قرمز سهم نامناسب شده است و امید به رشد آینده در آن وجود ندارد . پس محدوده فروش و یا عدم خرید است
 
اما سوال دیگر این است که در چه فاصله ای از محدوده خرید می توانیم خرید را انجام دهیم .؟
 
این کاملا به ریسک پذیری شما بستگی دارد چون هرچه خرید شما از حد ضرر فاصله بیشتری داشته باشد ریسک شما بالاتر می رود و از سود آینده شما کم خواهد شد . در شکل هم می بینید هرچه به 100 تومان که قیمت پایه برای محدوده خرید است نزدیکتر می شویم رنگ سبز پر رنگ تر شده و  محدوده مناسب تری برای خرید است 
 
حال در سهم معرفی شده مثلا گفته شده است حد سود 120 حالا چه کنیم ؟
 
وقتی سهم به 120نزدیک می شود دیگر کم کم آماده فروش سهم شوید حتی می توانید کمی مانده به 120 به مرور تخلیه کنید (یعنی اینکه سهامتان را کاهش دهید تا در قیمت 120 کاملا تخلیه از سهم باشد ) 
 
 
پس به طور خلاصه : 
من فرض می کنم سیگنال زیر را خوانده ام حال چه کنم ؟
سیگنال : نماد الف را در حوالی 100 با حد ضرر 95 و حد سود 120 مد  نظر داشته باشید . 
 من چه کار می کنم ؟
خوب من سهم را دو یا سه درصد مانده به 100 شروع به خرید می کنم تا حوالی 100 مثلا اگر 10000 سهم می خواهم بخرم 2000 تا حوالی 103 و 4000 تا حوالی 101 و باقی مانده را در 100 و زیر آن می خرم . پس از خرید سهم را دنبال می کنم معمولا سهم به حد سود می رسد و شروع می کنم در 115 تومان تا 120 تومان 10000 سهم خود را می فروشم اما اگر  اگر روزی قیمت پایانی سهم   95 و یا زیر آن بسته شد سریعا دستور فروش سهم را قرار می دهم. 
تصویر 
 
bashgah-banner
نوشته قبلیپیش بینی بازار آتی سکه (21 آذر)
نوشته بعدیبر بام بازار سه شنبه 21 آذر…
  تحلیلگر و محقق بازار سرمایه ،   گوینده "روانشناسی بازار" رادیو سهام ،   مدرس دوره های "تحلیل تکنیکال کاربردی" در شرکت ها و سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی ،   سازنده دوره پرطرف دار "10 شاه کلید بزرگان بورس" در رادیو سهام ،   ""ادعایی مبنی بر بی رقیب بودن و خدایی در تکنیکال ندارم اما چندین سال است با تحلیل تکنیکال بورس ایران زندگی کرده ام و آن را خوب می شناسم""  

13 نظرها

نطر گذاشتن