افزایش یک درصدی دامنه نوسان و کاهش حجم مبنا برای بازار ؟!

676
telegram nokhbegan-start
افزایش یک درصدی دامنه نوسان و کاهش حجم مبنا برای بازار ؟!Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 6Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

امیدوارم هفته ی خوبی را شروع کرده باشید.در بعدازظهر روز چهارشنبه نشست هم اندیشی با حضور کارشناسان و فعالین بازار سهام با مدیران سازمان بورس در محل شرکت بورس به رویه هر ماه برگزار گردید. در این جلسه که به ریاست آقای محمودرضا خواجه نصیر برگزار شد چند خبر امیدوارکننده برای بازار عنوان شد، اولین مورد این بود که فعالیت های صندوق های بازارگردانی همچون صندوق های مپنا و فولاد مبارکه با سرعت بیشتری مدنظر قرار خواهند گرفت که این اتفاق منجر به این خواهد شد نقدینگی تازه نفسی وارد بازار شود، از سوی دیگر صحبت هایی نیز مبنی بر معرفی احتمالی چند شاخص بورسی با نحوه محاسباتی جدید از ابتدای مهرماه به یازار عنوان شد که یکی از آنها شاخص هم وزن خواهد بود که در آن همه شرکت ها به یک اندازه بر شاخص اثرگذار خواهند بود.

از طرف دیگر دو شایعه مهم بازار تائید شد،افزایش یک درصدی دامنه نوسان در بورس و کاهش حجم مبنا برای شرکت های بزرگ؛,حجم مبنای هلدینگ یک دهم الان می شود،مقام اجرایی بورس:برگشت واقعی بازار نزدیک است؛پی بر ای بورس پائین تر از نقطه تاریخی است.

 

شنیده ها و شایعات امروز بازار

 

شرکت تندیس تجارت باختر تصمیم دارد مبلغ 286,700 میلیون ریال از سود خود را برای سال مالی منتهی به 93/09/30 تقسیم کند که تاثیر آن بر EPS شرکت سمگا 19% می باشد و EPS شرکت را از میزان 408 ریال به میزان 485.5 ریال خواهد رساند .

شنیده می شود شخص حقیقی سهام دار عمده خاهن درنظر دارد تمام بلوک شرکت تامین سرمایه امین رادراین نماد خریداری نماید ودر صد مالکیت خودرابه بیش از 50%برساند تایید این خبر باعث رشد خاهن درکوتاه مدت خواهد شد.

وبصادر

گفته می شود در گزارش 6 ماهه وبصادر سود خود را 10 ریال نسبت به پیش بینی اولیه افزایش می دهد و معادل 150 ریال اعلام می کند.

وخارزم

شنیده شده است وخارزم 10 درصد سیمان سپاهان را در قالب وآذر به سرمایه گذاری غدیر واگذار می کند.

حسینا

برخی کارشناسان از تعدیل مثبت حسینا خبر می دهند.

 

اخبار پتروشیمی: شایعه شده است که قیمت اوره از اول مهر حدود ۹۰۰۰ریال قیمت گذاری و شرکت ها ان را به دولت فروخته و دولت ان را به مردم و کشاورزان می فروشد . از این محل خراسان و کرمانشاه می توانند به ترتیب 11 تومان و 4 تومان به سود خود اضافه کنند. برای شیراز موثر نخواهد بود چون نرخ را 820 تومان دیده و شپدیس هم می تواند تا 5% سود خود را افزایش دهد.

شمواد

قیمت در کانال صعودی قرار دارد که هر بار با برخورد به کف کانال مثبت شده است و با رشد روبرو شده  است .  پس از آخرین برخورد به کف کانال ، طبق انتظار با رشد قیمتی همراه شده است و در حال نکمیل الگوی خود و سودآوری خوب میباشد.. محدوده های خرید مناسب در سهم را در مطلب «  چرا در بازار منفی ، شمواد مثبت ماند !؟ » برای اعضای حرفه ای آماده کرده ایم.

 نگاهی به وضعیت شاخص بورس

به نظر می رسد علی رغم روند نزولی، شاخص در حوالی 70000 واحد با توجه به سطح حمایتی 100%  و شاخص قدرت نسبی روند روند متعادل و مثبتی را پیش رو بگیرد.انتظار داریم برای این هفته شاخص فرسایشی باشد.

اشخص

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6984

نیکل (تن/دلار) 19449

آلومینیوم (تن/دلار) 2041

روی (تن/دلار) 2392

طلای جهانی (اونس/دلار) 1268

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن