حکایت سرد شدن بورس و گرم شدن بانک

291
telegram nokhbegan-start
حکایت سرد شدن بورس و گرم شدن بانکReviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 28Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

عجب روز شنبه ای!

آغازین روز هفته و پیشواز ماه رمضان با حدود 600 واحد ریزش همراه بود.این افت را با کمک شبندر با 96 واحد،رمپنا با 42 واحد،تاپیکو با 40 واحد،پارسان با 33 واحد،خودرو با 21 واحد،اخابر با 20 واحد و در نهایت با خساپا با 17 واحد به پایان رساندیم.وضعیت بازار را دیگر غیر قابل پیش بینی نمی دانیم.فقط معتقدیم جو فرورفته ی معاملات و مترصد 11 تیر دلیل این همه تیرگی و یردرگمی در حجم و ارزش معاملات است.

بر آن شدیم تا وضعیت شاخص کل را به تصویر بکشیم:

طبق این تحلیل می توان اذعان نمود که کف کانال روند نزولی اخیر به همراه سطوح هم پوشان فیبوناچی در ترازهای مختلف در عدد های 70 تا 68 هزار می توانند فعلا جلوی ریزش های بیش از حد را بگیرند.

شاخص

در خصوص مذاکرات هسته ای از ظریف شنیده شده که در صدد هستند که اولا مذاکرات را به فرجام خوب و نیک برسانند و تمام تلاششان در ابتدا بر همین حیطه استوار است.و در وهله ی دوم سعی دارند اگر مذاکرات به معنای حقیقی مثبت و مثمر ثمر نبود،حداقل فضایی را به وجود آورند که تحریم های جدید شکل نگیرد یا تحریم های قبلی بی اثر تر شود.

در ابعاد اقتصادی مرتبط با بازار سرمایه متاسفانه یا خوشبختانه نوبخت در یکی از مصاحبه هایش اشاره به این داشت که دولت فعلا دستور کاری برای افزایش قیمت ها در پیش نگرفته است.این خبر برای یک سری از اعضای بازار سرمایه که صورت های مالی خود را با بودجه های جدید و نرخ های رشد داده شده دیده اند،سرانجام خوبی را باقی نخواهد گذاشت.

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم:

مس (تن/دلار) 6963

نیکل (تن/دلار) 18848

آلومینیوم (تن/دلار) 1843

روی (تن/دلار) 2177

طلای جهانی (اونس/دلار) 1315

اشاره داریم که طلای جهانی در وضعیت روند خنثی یا ثبات قبل از وقوع خبر به سر می برد..

اما در بازار:

در گروه بانکی ظاهرا همان ماجرای همیشگی نرخ سود سپرده برقرار است.در این باب اشاره داریم به نرخ سپرده ی قانونی (درصدی از حجم سپرده ی مردم نزد بانکها که توسط بانک مرکزی برای کنترل بیشتر و کاهش ریسک های نقدینگی نزد این مرجع نگهداری می گردد) که اخیرا تغییراتی را تجربه کرده است.قبلا این نرخ برای بانک ها از 10 تا 17% بود که به 13.5% رسیده است.نمی توان با قطع یقین گفت که به نفع یا به ضرر آنهاست چرا که نیاز به موشکافی این موضوع دارد که کدام بانک تا کنون بیشتر و کدامیک کمتر پرداخت کرده است.

در هر صورت اگر بخواهیم نیم نگاهی هم به وضعیت نموداری شاخص گروه صنعت بیاندازیم می توان این گونه اظهار نمود که هنوز جا برای ریزش وجود دارد.

اما در گروه خودرو فشار خبر های خوب اما تکراری نتوانسته تا الان دل سهامداران را به دست آورد.این روزها با این که شنیده ها حکایت از دو برابر شدن فروش اینترنتی خودرو دارند،اما روند نزولی همچنان بر قرار است.در این گروه خمحرکه با خبر افزایش سرمایه صف خرید را هم تجربه کرد.

در گروه پتروشیمی ها نیز اعتقاد داریم بر روی پارسان 680 تومانی به تلاقی دو کف کانال می توان حساب باز کرد.

در گروه فلزات نیز ماجرای مشکلات فروش ذوب آهن هنوز برقرار است.این سهم همچنان در روند نزولی دست و پا می زند.امروز در مجمع کگل شاهد رای به تقسیم سود 135 تومانی هم بودیم.

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن