حکمرانی شایعات امروز و اساسنامه جدید بانکها !

668
telegram nokhbegan-start
حکمرانی شایعات امروز و اساسنامه جدید بانکها !Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 3Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

شنیده ها و شایعات امروز

 

شنیده ای از غپاک

از لبنیات پاک خبر می رسد که این شرکت موفق شده است که یک قرارداد بین المللی انحصاری برای تولید نوعی ماست ضد کلسترول با کشور فنلاند منعقد سازد. در این راستا گفته می شود که این محصول می تواند به عنوان یک ماده چربی سوز جایگزین قرص معروف ضد کلسترول و دفع کننده چربی گردد. گمان می رود با تولید انبوه محصول مذکور، غپاک با تعدیل قابل توجه سود از این محل روبرو شود که گمانه زنی در ارتباط با میزان تعدیل سود مذکور هنوز به پایان نرسیده است.

خگستر

شنیده ها حاکی از ان است که در سالهای قبل بجز یک وام بانکی در حد 20 میلیاردی بدهی دیگری به وپارس نداشته که آن را هم سال قبل تسویه کامل کرده است.

مشکل اصلی خگستر تلفیق بوده که زیان سنگینی بابت بدهی خودروکار به وپارس داشته است. خگستر مالک 70درصدی خودروکار و بدهی اون به وپارس حدود 1000 میلیارد بوده.

درحال حاضر بدهی در قابل واگذاری املاک فرمانیه خودروکار به وپارس و با گرفتن یه سری وام تهاتر کردند و لذا خگستر زیان تلفیق 94 تومانی سال قبل رو امسال به سود 155 تومانی تبدیل کرده است.

الان خگستر مشکل سالهای قبل رو در مجمع نداشته که زیان تلفیق مانع تقسیم سود شرکت اصلی میشد و میتواند هر چقدر از سود اصلی را تقسیم کند.

بررسی تاثیر افزایش نرخ ۱۲%شوینده بر شرکتها

دیروز خبری منتشر شد بر افزایش ۱۲% قیمت مایعات شوینده ، این یعنی هنوز گروه محصولات پودر و صابون افزایش نرخی نگرفتند .  یک بررسی بر روی این موضوع داشتیم تا ببینیم چه حدی میتونه بر سود شرکتهای گروه شوینده تاثیر گذار باشد . ادامه مطلب رو در این بخش بخوانید.

سیمانی ها

می گویند در سیمانی ها صحبت از همان رایزنی ها برای عقد برخی قراردادهای جدید با قطر و عربستان است، اما شنیده شده مشکل فروش این شرکت ها همچنان پا برجا است.

آکنتور

شنیده می شود شرکت کنتورسازی ایران موفق به اخذ تاییدیه بین المللی دی ال ام اس از کشور سوییس برای برخی از انواع کنتورها از جمله کنتور تکفاز شده است

کچاد

طبق برخی شنیده ها تولید گندله برای کچاد در سه ماهه دوم بیش از 850 هزار تن می باشد که از سه ماه قبل 200هزار تن بیشتر است.

قطعاتی ها

شنیده ها از تعدیل سود هر سهم ختورتا ۱۱۰۰ریال ، خمحرکه۴۵۰ریال و خکار۱۱۵۰ریال در پایان سال حکایت دارد

وغدیر

استراتژی غدیر برای خروج از سیمانی ها / افزایش سرمایه 100 درصدی وغدیر 50% انباشته و 50% آورده

 خودرو

خودرو که این روزها نقش لیدری در بازار را ایفا میکند با افت چند وقت اخیر به محدوده حمایتی 235 تا 230 رسیده که با توجه به رسیدن به خط روند صعودی روند و شرایط اندیکاتورها و همچنین مشاهده واگرایی مشخص شده ؛ احتمال حمایت و بازگشت از این محدوده وجود دارد. در مطلب پیشنهاد خرید های امروز دقیقتر این سهم بررسی شده است.

بانک پارسیان

شایعاتی از فروش املاک مازاد خاوربه بانک پارسیان جهت تهاتر بدهی شنیده می شود.

شیران

شنیده شده دولت بانک صنعت و معدن را ملزم به واگذاری امول کرده که ظاهراً واگذاری شیران در صدر این لیست قرار دارد.

فارس

از هولدینگ خلیج فارس خبر می رسد که این شرکت مجوز فروش آزاد ارزهای صادراتی خویش را از بانک مرکزی دریافت کرده است. بر این اساس گفته می شود که در دیدار مدیران این شرکت با رئیس کل بانک مرکزی بر فروش مانده ارزی شرکت با نرخ بازار و با هماهنگی بانک مرکزی تاکید شده است. پیشتر ارزهای صادراتی فارس با نرخ مبادله ای در حسابها شناسایی می گردید. گمانه زنی برای اثرات مثبت این مهم بر سود هولدینگ همچنان ادامه دارد.”

گروه بانک

از بانک مرکزی خبر می رسد که با عنایت به اساسنامه جدید بانکها و لزوم معرفی افراد حقیقی به جای افراد حقوقی در بانکها ، ظن اجرایی شدن بخشنامه های بانک مرکزی در بانکها تقویت شده است. در این راستا گفته می شود که در اساسنامه جدید ؛ اعضای هیات مدیره بانکها در صورت عدم اجرای بخشنامه های بانک مرکزی؛ سلب صلاحیت شده و مجبور به ترک هیات مدیره می شوند. بانک مرکزی بر این باور است که با اساسنامه تازه بانکها ؛ این شرکتها ملزم به اجرای تصمیمات بانک مرکزی در بازار پول خواهند بود. از اینروی فروش شرکتهای بانکها اجرایی خواهد شد و بی اعتنایی به تعیین سقف سود سپرده ها توسط بانکها دیگر محلی از اعراب نخواهد داشت. در این راستا ظن کاهش نرخ بهره با بخشنامه های بانک مرکزی اجتناب ناپذیر است که این مهم می تواند خبر خوبی برای مشارکت کنندگان در بورس تهران باشد

پکرمان

در بلندمدت و با راه اندازی پروژه تولید لاستیک در کردستان، این شرکت می تواند eps خود را به بیش از دو برابر میزان فعلی افزایش دهد که با توجه به میزان p/e شرکت که در حدود 5 است، قیمت سهم را جذاب می کند.

حخزر

با ظن بهبود ترانزیت کالا از شمال به جنوب کشور ، حخزر می تواند در توصیه های میان مدت سرمایه گذاران جای گیرد.

ثفارس

شایعات حکایت از آن دارند کهNAV این سهم بیش از 900 تومان است؛ اما با توجه به نوع پروژه های شرکت در شیراز، نمی توان صحت آن را به سادگی بررسی کرد.

فایرا

با توجه به افزایش قیمت آلومنیوم در بورس کالا و افزایش قیمت های جهانی و رشد دلار شایعاتی مبنی بر تعدیل مثبت فایرا به گوش می رسد. وتوصاهم از فروش بلوک فایرا منصرف شد.

پتروشیمی خارک

افزایش نرخ خوراک از 9/5 به 16/6 سنت مطرح است که دلیل توقف نیز درج این نرخ در صورت های مالی مطرح است.

همراه

شایعاتی از تعدیل مثبت همراه در گزارش ۶ماهه به گوش می رسد. همراه اول مجوز ارتقاء پروانه ارائه خدمات تلفن همراه به نسل ۳و بالاتر گرفت. این مجوز می تواند درآمدهای این شرکت ها را ارزش های افزوده و به خصوص اینترنت به صورت قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

 

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6929

نیکل (تن/دلار) 18666

آلومینیوم (تن/دلار) 2040

روی (تن/دلار) 2374

طلای جهانی (اونس/دلار) 1267

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن