خبرهایی از شازند به نقل از معاون وزیر نفت

192
telegram nokhbegan-start
خبرهایی از شازند به نقل از معاون وزیر نفتReviewed by منوچهر عطائی on Mar 15Rating:
به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا ضیغمیˈ روز پنج شنبه در آیین بهره برداری رسمی از طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند با حضور رییس جمهوری، افزود: در سال 85 مصرف بنزین 73 میلیون و 500 هزار لیتر در روز بود که با اجرای هدفمندی یارانه ها در سال 89، به 61 میلیون و 210 هزار لیتر کاهش یافت.

وی ادامه داد: با راه اندازی پالایشگاه های تبریز، لاوان، بندرعباس و اصفهان در آینده ای نزدیک، رقم تولید بنزین در کشور به 70 میلیون لیتر در روز می رسد.

وی اضافه کرد: هم اینک یک میلیون و 850 هزار بشکه نفت در پالایشگاه های ایران به فراوردهای مختلف تبدیل می شود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

معاون وزیر نفت، اظهار داشت: تحریم های دشمنان علیه ایران اسلامی موجب شد تا از ظرفیت های داخلی بیش از پیش استفاده شود و در این زمینه دولت های نهم و دهم روند توسعه در حوزه نفت و گاز را افزایش داد.

ضیغمی بیان کرد: همچنین تا آغاز دولت نهم در کشور 7 میلیون و 900 هزار لیتر گاز مایع تولید می شد که این رقم در زمان حاضر با توجه دولتمردان، به 12 میلیون و 500 هزار لیتر رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: تا قبل از بهره برداری از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، هیچ نوع محصول پروپلین در کشور تولید نمی شد و تولید این محصول توسط این پالایشگاه یک میلیون و 800 هزار تن است.

معاون وزیر نفت، یادآور شد: طرح توسعه پالایشگاه شازند در زمینی به وسعت 300 هکتار اجرا شده و برای 11 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: در مجموع چهار هزار و 300 میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی، تسهیلات بانک ملی، منابع داخلی و اوراق مشارکت بانک ملت برای این طرح سرمایه گذاری شده است.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن