خبری خوش برای روغنی ها

159
telegram nokhbegan-start
خبری خوش برای روغنی هاReviewed by منوچهر عطائی on Mar 4Rating:

توافق بر سر افزایش 30 درصدی قیمت روغن موتور

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در راستای ایجاد تفاهم بین سازمان حمایت و انجمن صنفی مربوط به روغن موتور مقرر شده تولیدکنندگان روغن موتور قیمت عرضه آن را 30 درصد افزایش دهند.

 

سیدحسین ملاخواه، مدیر کل نظارت بر کالاهای غیر فلزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره سقف قانونی افزایش قیمت روغن موتور در کشور اظهار کرد: 90 تا 95 درصد از تولیدات داخلی روغن موتور مورد نیاز مصرف‌کنندگان در داخل کشور تامین شده و نیازی به واردات نداریم.

 

وی با بیان این‌که مواد اولیه روغن موتور از پالایشگاه‌های نفت تامین می‌شود گفت: قیمت مواد اولیه تولید روغن موتور افزایش یافته است. همچنین با توجه به این افزایش قیمت تمام شده، انجمن صنفی مربوطه هماهنگی‌هایی را با سازمان حمایت انجام داده و توافق نامه‌ای با انجمن صنفی روغن موتور امضا شد.

 

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیر فلزی سازمان حمایت درباره جزییات این توافق نامه بیان کرد: قرار شده است با هماهنگی سازمان حمایت انجمن صنفی مربوطه قیمت روغن موتور را تا مقداری که ما به آن ها اعلام می کنیم افزایش دهد.

 

وی با تاکید بر این‌که سازمان حمایت باید علاوه بر افزایش قیمت تمام شده تولید روغن موتور افزایش سفرهای نوروزی و افزایش مصرف روغن موتور را در نظر می‌گرفت خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده، سازمان حمایت تمایل نداشت در حالی که سفرهای درون شهری و بین شهری در ایام عید افزایش می یابد باعث شود که مردم متحمل هزینه‌های سنگین‌تری شوند لذا سازمان حمایت با افزایش 30 درصدی قیمت روغن موتور موافقت کرده و پس از اعلام میزان مجاز افزایش قیمت آن قرار شد اتحادیه مربوطه به میزان کافی نیاز بازار برای ایام پایانی سال را تامین کند.

 

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیر فلزی سازمان حمایت در پاسخ به این سوال که دلیل اصلی کاهش عرضه روغن موتور در یک دوره مشخص چه بوده است، اظهار کرد: این طبیعی است که وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد زمانی صرف مذاکره و انجام بررسی‌ها در راستای تغییر قیمت آن باشد.

 

به گفته وی توزیع کنندگان روغن موتور اجازه افزایش قیمت آن را بدون هماهنگی با سازمان حمایت را ندارند و از این رو طبیعی است تا زمانی که اجازه افزایش قیمت از سوی این سازمان داده نشده کالایی در بازار عرضه نشود.

 

او از بازرسی‌های انجام شده در انبارهای ذخیره سازی روغن موتور خبر داد و گفت: بازرسی از انبارهای روغن موتور به شکلی بود که قرار شد کسانی که از قبل روغن موتور خریده‌اند و آن را با قیمت‌ها قبل به فروش می رسانند ولی این کار را نکرده‌اند شناسایی شده و با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مقرر شد توزیع روغن موتور در بین مردم آغاز شود.

 

ملاخواه در پایان درباره حداکثر قیمت عرضه روغن موتور تولید داخل تصریح کرد: قیمت‌ها با توجه به برندهای مختلف متفاوت است ولی به طور میانگین یک روغن موتور چهار لیتری با کیفیت بالا باید در حدود 25 هزار تومان عرضه شود.

bashgah-banner
نوشته قبلینماد ش….
نوشته بعدیدر گروه نفت و پالایش ..!!!
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن