خبرهای تاثیر گذار امروز بازار بورس

719
telegram nokhbegan-start
خبرهای تاثیر گذار امروز بازار بورسReviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 27Rating:

امروز با بازار

شروع اولین شنبه ی زمستانی با افت بیش از 400 واحد برای نماگر بازار سرمایه رقم خورد.علی رقم شروع و پایان منفی امروز بهتر است به گروه انبوه سازی املاک و مستلات لقب ناجی بازار را اعطا کرد.در این گروه پیشنهاداتی در خصوص ثرود و ثعمرا مطرح است.نگاهی به ان ها حالی از لطف نیست.به دنبال آن از گروه خودرویی می توان ولغدر و خاذین و خمحرکه و خلنت را نام برد.در این گروه ظاهرا سهم های یاد شده + خکمک و تایرا بتوانند برای رشد جایی داشته باشند.قابل ذکر است که بازار فعلا با لیدری خبهمن-ثشاهد-قاسم-ثتران و ودی پیش می رود.شناسایی روند این چند سهم در طی بازار کمک شایانی به تخمین حرکت می زند.پیش بینی اوضاع فردا می تواند با فشار تقاضا در گروه ساختمانی و خودرویی باشد،از گروه بانک نیز نمی توان صرفنظر کرد.احتمالا در نیمه ی بازار شاهد بروز خبر هایی از مدیریت جدید بازار باشیم و درنهایت این باور با تعادل به پایان برسد.با این حال اگرچه بسیاری در خصوص وضعیت نموداری و حمایت های معتبر در سایت از آن سخن گفته شد اما بد نیست توجهی به وضعیت بنیادی و سیتماتیک آن نیز داشته باشیم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاید بتوان عمده مسائل درگیر با بازار را عوامل زیر دانست.

1) ابهام در مذاکرات هسته ای. اولین تاریخ مورد انتظار در مذاکرات سوم فروردین ماه 94 است که عملا زمان 4 ماهه اعلام شده برای توافق سیاسی به انتها می رسد.

2) هنوز در بازار نرخ های زیاد و مبهمی به سرمایه پارک شده در بانک ها داده می شود که این مورد خیلی مناسب نیست.

3) در خصوص تورم دولت برای سال بد حداکثر 9% را در نظر گرفته.برای امسال نیز حداقل 20% را داریم.با این وجود عامل شماره 2 کمی ممکن است عرض اندام بنماید….

4) اما ریزش قیمت نفت کل بازار را ترسانده است. این ترس اصلا بیجا نیست. ریزش نفت کاهش سود عملیاتی مهمی در اکثر شرکتهای پتروشیمی ایجاد می کند. هنوز قیمتهای پتروشیمی هم تثبیت پیدا نکرده است تا بتوان با دید تحلیلی شرکتهای مناسب در این صنعت برای سرمایه گذاری را انتخاب کرد. در این شرکتها فعلا بهترین استراتژی صبر است. بازار هم درست رفتار می کند. پتروها حدود 35% ارزش بازار بورس را در اختیار دارند. طبیعی است بر جو کلی بازار هم تاثیر بگذارند.

 

6) لایحه بودجه به مجلس رفته است و احتمالا در هفته اتی در کمیسیونها مورد بررسی قرار میگیرد. بر خلاف سالهای گذشته که توجه بازار به موارد ریزی مانند نرخ خوراک پتروها و بهره مالکانه بود امسال بازار به قیمت نفت و دلار در بودجه و احتمال کسری بودجه شدید دولت بر اثر کاهش قیمت نفت توجه می کند. قربانی اول این کسری بودجه، بودجه های عمرانی است که کاهش آن تاثیر مستقیم بر شرایط عملیاتی بخش عمده ای از شرکتهای بازار خواهد داشت.

7) دلار مجدد جان گرفته است.احتمالات در خصوص دلار در محدوده ی 4000 تومان مطرح شده اند.اما سرمایه گذاری در این حیطه مشکلات خود را داشته و بازدهی زیادی تا پایان سال ندارد.

8) گفته می شود شد دلار برای شرکتهای صادر کننده آن شیرینی سالهای 91-92 را ندارد چون قیمتهای جهانی کاهش یافته و عملا رشد دلار تنها قسمتی از کاهش سود این شرکتها را جبران می کند. در مقابل برای مصرف کنندگان دلار حتی افزایش 10% در نرخ دلار آزاد می تواند درد سر ساز شود. به همین خاطر شرکتهای دارای واردات قابل توجه هم دچار ابهام و ترس از افزایش بهای تمام شده شده اند.

 

اما نبض امروز بازار سرمایه،طلا،سکه و فلزات جهانی

 

1

2

3

4

 

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن