خریدار پر قدرت در بازار ظاهر شده؟

297
telegram nokhbegan-start
خریدار پر قدرت در بازار ظاهر شده؟Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 14Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

دوشنبه 23 تیر ماه بازار را به گونه ای آغاز کردیم که در خبر گذاری ها و بد تر از آن در دل و جان مردم مملو از خبر های ناامید کننده بود.وضعیت امروز بازار حسب سخنرانی های اخیر یا حداقل آنچه که به مذاق بازار خوش نمی آید کمی درگرگون بود.اما نکاتی هم در اثنای بازار پیدا می شد و آن هم جدایی و انفکاک برخی اجزای بازار از عوامل بیگانه است.امروز شاهد صف های خریدی هم بودیم که یا از قبل بود یا تشکیل شد.شاید بتوان استارت مثبت خوردن بازار را معادن و فلزات عنوان کرد که با درصد های خوبی شروع به حرکت کرد و در نهایت خود و گروهش را به فشار تقاضا رساند.آن طرف تر هم خودرو با فشار حقوقی و پس از آن حقیقی های دنباله رو صف چند میلیونی را تجربه کرد و اکثر خ دار ها را سبز رنگ کرد.اما در مجموع بازار همچنان در وضعیت احتیاط قرار دارد. مذاکرات ایران و گروه ۵ +۱ به مراحل حساس خود رسیده است و هر نتیجه ای میتواند از آن استخراج شود. طبق گفته وزیر امور خارجه ایران، شاید در روز یکشنبه، تاریخ ساز شویم.

 

 

در اشل روابط دیپلمات هم وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز علاوه بر دیدارهای دو جانبه و چند جانبه با وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی و آمریکا با معاونین وزرای خارجه چین و روسیه نیز دیدارهای دو جانبه ای خواهد داشت .این وزیر با بیان اینکه ما انقلاب کردیم که بتوانیم خودمان برای خودمان تصمیم بگیریم، گفت: غرب باید مشوق‌هایی را به ایران بدهد که به دکترین راهبردی خود مبتنی بر عدم نیاز به تسلیحات هسته‌ای ادامه دهد.ظاهرا شدت و حساسیت مذاکرات به گونه ای بوده که یک مقام مسئول در دفتر رئیس‌جمهور گفت: حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور بنا به درخواست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان جهت انتقال اخبار مذاکرات ژنو به رئیس‌جمهور در این مذاکرات حاضر شده است.

 

به دل بازار که برگردیم این روزها صحبت از گروه دارویی گاها به میان می آید.اعلام پوشش 883 ریالی توسط داروسازی زهراویدر دوره 3 ماهه باعث شد تا این سهم دارویی از توجهات بازار دور بماند.از دید تکنیکی به نظر می رسد سبحانو کیمیداروهم بد نباشند…

 

در گروه بانکی اوضاع در بازار پیچیده بود.یکی در میان مثبت و منفی می شدند. در این صنعت سمایهدر آستانه رسیدن به صف خرید قرار گرفت. همچنین شاهد معامله بلوکی در نماد وپاساربودیم.

 

و در نهایت در گروه خودرو و قطعه با اشاره به مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با قیمت‌گذاری جدید خودروها، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: هفته آینده جلسه‌ای برای بررسی این موضوع برگزار خواهد شد و در این جلسه از وزیر صنعت، مدیران خودروساز و مسئولان شورای رقابت و سازمان حمایت برای پاسخگویی دعوت خواهد شد.در مذاکره مدیران عامل ایران خودرو و پژو سیتروئن، ضمن تاکید قائم مقام ارشد گروه پژو سیتروئن برعزم جدی این شرکت برای حضور در بازار ایران به عنوان دروازه ورود به منطقه، طرفین درباره سرمایه‌گذاری مشترک همه جانبه، تولید و صادرات بحث و گفت‌و‌گو کردند.

 

 

*امروز در کدال چه گذشت؟

 

عمران و توسعه شاهددر عملکرد صورت های مالی ۱۲ماهه ۹۲ ، مبلغ ۵۵۳ ریال سود به ازای هر سهم محقق نمود .

لبنیات کالبردر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۲۶۷ ریال سود خالص محقق نمود .

تولی پرسدر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، مبلغ ۲۳۲ ریال سود به ازای هر سهم محقق نمود .

کفدر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، مبلغ ۵۰۳ ریال سود به ازای هر سهم محقق نمود .

صنعت روی زنگاندر علکرد صورتهای مالی میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۶ ریال سود خالص محقق نمود.

توسعه آذربایجانپیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را بدون تغییر ، همان مبلغ ۸۰ ریال اعلام داشت . ( پوشش ۹ ماهه : ۴۹ درصد)

گروه مپنادر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، مبلغ ۵۶۶ ریال سود به ازای هر سهم محقق نمود .

شرکت قند نیشابورپیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را همان مبلغ پیشین یعنی مبلغ ۴۲۵ ریال اعلام نموده است. ( پوشش ۹ ماهه : ۴۷ درصد)

شرکت قند نیشابور پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را همان مبلغ پیشین یعنی مبلغ ۴۲۵ ریال اعلام نموده است. ( پوشش ۹ ماهه : ۴۷ درصد)

شرکت ایران ترانسفودر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، مبلغ ۴۳۱ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود .

شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایرانپیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ را با سرمایه جدید ۳۱۴ر۲ میلیون ریال مبلغ ۶۷۱ر۱ ریال اعلام نموده است. ( پوشش ۶ ماهه : ۴۱درصد )

فولاد کاویاندر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، مبلغ ۴۶ ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی نمود .

پتروشیمی آبادانپیش بینی سال ۹۳ را بر اساس عملکرد ۳ ماهه و با پوشش ۵ درصد، مبلغ ۲,۵۰۲ ریال اعلام کرده است. قابل ذکر است که در سه ماهه منتهی به ۹۳/۰۳/۳۱ ، ۳۳ درصد از فروش، صادراتی با نرخ ارز به ازای هر دلار مبلغ ۳۰،۸۰۴ ریال می باشد .

بانک شهردر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، مبلغ ۱۹۸ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود .

اما در آخر نگاهی به وضعیت روی جهانی و سهمی از این گروه داشتیم که آن را در بخش تکمیلی برای اعضای حرفه ای قرار داده ایم….

مطلب نگاهی تازه به روی جهانی و سهمی از این گروه را در اینجا مشاهده نمایید.

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم (رشد فلزات اساسی و افت طلا-انتظار رشد دوباره از طلا داریم)

مس (تن/دلار) 7178

نیکل (تن/دلار) 19389

آلومینیوم (تن/دلار) 1901

روی (تن/دلار) 2325

طلای جهانی (اونس/دلار) 1321

 

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن