خودرویی ها به صدر بازار برگشتند….

  737
  telegram nokhbegan-start
  خودرویی ها به صدر بازار برگشتند....Reviewed by محمد محمدی on Sep 21Rating:

  سلام خدمت دوستان عزیز

  بعد از حرکت صعودی گروه دارو و ساختمان ، برخلاف تصور ما که انتظار داشتیم ابتدا گروه بانکی با توجه به خبرهای مثبت پیرامون آن به این حرکت بپیوندد ، این گروه خودرویی بود که تحت تاثیر اخبار و گمانه زنی های مثبت مذاکرات هسته ای رنگ سبز به خود گرفتند و توانستند تا حدودی بصورت یکپارچه به صف خرید برسند . البته بقیه گروههای بازار هم وضعیت مطلوبی داشتند و اکثرا در درصدهای مثبت معامله میشدند . بنظر میاد با توجه به جو مثبت مذاکرات هسته ای بازار در کوتاه مدت مثبت باشد و همه گروهها از این وضعیت ذینفع شوند . پس با این اوصاف شاید در مجموع سهامداری کردن بهتر از این شاخه به آن شاخه پریدن باشد .


  خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

  پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
   

  امروز شاخص کل تحت تاثیر معاملات پرحجم و مثبت گروه خودرویی با 100 واحد افزایش به 71545 رسید ، نمادهای خودرو ، کچاد ، کگل و خساپا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند .

   

  آخرین خبرها از مذاکرات هسته ای :

  عراقچی در جمع خبرنگاران در نیویورک مطرح کرد :
  فضای بسیار خوب حاکم بر مذاکرات/ اختلافات وجود دارد/ احتمال نشست وزرای خارجه/ با آمریکایی‌ها به جز موضوع هسته‌ای مذاکره نکردیم.
  مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان ابراز امیدواری کرد با توجه به حضور مقامات ارشد کشورها در نیویورک، در روزهای آینده پیشرفت محسوسی در مذاکرات هسته‌ای حاصل شود.
  *اگر پیشرفت حاصل شود ممکن است آخر هفته جلسه وزرا برگزار شود
  سید عباس عراقچی درباره اینکه آیا وزیران خارجه 1+5 نیز در نیویورک دیدار مشترکی خواهند داشت یا خیر؟ گفت: اگر بحث‌ها پیشرفت خوبی داشته باشد، ممکن است آخر این هفته بتوانیم جلسه وزیران را هم داشته باشیم، ولی این مورد منوط به این است که در مذاکرات پیشرفت خوبی داشته باشیم.
  سؤال پایانی این گفت‌وگو درباره احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بود که این مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت: برای چنین دیداری هیچ برنامه ریزی نشده است و فکر نمیکنم چنین دیداری صورت گیرد .
  گروه خودرویی :
  امروز این گروه معاملات مثبت و صفهای خرید نسبتا مستحکمی را تشکیل دادند ، خودرو که شاید بشه گفت نقش لیدر گروه را ایفا میکند امروز نزدیک به 16میلیون سهم معامله شد که حقوقیها بیشتر در لباس فروشنده ظاهر شدند امروز حقوقیها نزدیک به 9میلیون سهم خودرو را فروختند و نزدیک به 3.5میلیون سهم خودرو را نیز خریدند . موضوع جالب در مورد این گروه وضعیت تکنیکالی متفاوت نمادهای مختلف این گروه میباشد . شرکتهای خساپا و خزامیا و خکاوه حمایتهای مهمی را از دست داده اند که فردا اکثرا به ابن نقاط که حالا مقاومت سرسخت آنها محسوب میشوند خواهد رسید . ازطرف دیگر خودرو توانست این مدت در مقابل فشارهای فروش بازار در نقطه حمایتی 225تومان مقاومت کند محدوده 265-275تومان مقاومت سرسخت خودرو محسوب میشود که در صورت شکست و تثبیت بالای این محدوده باید منتظر تغییر نگاه بازار به این گروه باشیم . باید دید خودرو میتونه نقش پدرخوانده را برای گروه ایفا کند و بقیه گروه را نیز با خود به عرش ببرد یا خود در باتلاق گروه گیر خواهد افتاد .
  معاملات یکی دو روز آینده تکلیف این گروه را مشخص خواهند کرد  در صورتی که اینبار خودرو نتواند از سد مقاومت 275تومانی بگذرد در برگشت احتمال از دست رفتن حمایت 225تومانی بیشتر خواهد شد .
  گروه ساختمان :
  صفهای خرید این گروه نتوانست بیشتر از یک روز دوام بیاورد و امروز شرکتهای این گروه به تعادل رسیدند در واقع میشه گفت حرکت دیروز این گروه واکنش به کفهای قیمتی اکثر نمادهای این گروه بوده است . و برای یک حرکت صعودی باید منتظر یک محرک قوی برای حرکت جدی در این گروه بود امروز ثشرق که صف خرید سنگین باعث سوال ما شده بود شفاف سازی داد و اعلام کرد که پاکات مربوط به مزایده فروش هتل امید یکشنبه 6مهر بازگشایی خواهد شد بنابراین درآمد فروش آن برای سالم مالی 94 شناسایی خواهد شد .در اینصورت احتمالا ثشرق سود سال مالی 93 خود را با تعدیل منفی و سود سال 94 را با تعدیل مثبت تغییر دهد . ثغرب یکی از سهمهای کم ریسک این گروه هست که در حال حاضر با p/e = 3.5  در حال معامله میباشد و کمتر از 4 ماه دیگر مجمع سالیانه خود را برگزار خواهد کرد شنیده ها حکایت از برنامه افزایش سرمایه 100% این شرکت دارد و به همین دلیل گفته میشود که در مجمع امسال حداکثر سود تقسیم خواهد شد. آقای آرش حکمت تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه در تحلیل جامعی بهترین نقطه ورود و هدف قیمتی میان مدت سهم را به شما خواهند گفت که میتونید این مطلب را از اینجا بخوانید .
  گروه دارویی :
  این گروه امروز به تعادل رسید و نتوانست به روند صعودی پرشتاب روزهای گذشته خود ادامه دهد ، البته نحوه معاملات نشان از حضور خریداران پرقدرت در اکثر نمادهای این گروه داشت . بطوریکه اکثر نمادها همچنان در درصدهای مثبت معامله میشدند دامین که خود را برای افزایش سرمایه 480% آماده میکند امروز به گره معاملاتی رفت و بیش از 12% مثبت خورد ولی باز هم عرضه ای نداشت و صف خریدش حفظ شد . داسوه که تا قیمتهای منفی 3% هم افت کرده بود بارها تا درصدهای مثبت بالا آمد . حقوقیها بیشتر خریدار این روزهای این سهم بودند .  والبر نیز که دیروز رسیدن به محدوده مقاومتی امروز را هشدار داده بودیم معاملات جالبی داشت و در دقایق پایانی مجددا تا درصدهای مثبت بالا آمد . بنظر نمیرسد استراحت این گروه خیلی طولانی باشد و باتوجه به افزایش نرخ دارو و نزدیکی به گزارشات شش‌ماهه احتمال ادامه حرکت صعودی مجدد در این گروه وجود دارد . علی ایهاالحال روند میان مدتی این گروه صعودیست و ارزش سهامداری کردن دارد.
  گروه بانکی :
  این گروه همچنان مورد بی توجهی بازار قرار گرفتند ، ولی حجم بسیار پایین معاملات نشان از نبود فروشنده در این قیمتها دارد . وبصادر که معمولا معاملات پر حجمی را داشت امروز در حدود 6میلیون سهم معامله شد ، وسینا کمتر از 150هزار سهم و ونوین هم کمتر از 100هزار سهم معامله شد . در نمودار شاخص گروه نیز  rsi در محدوده 18 قرار دارد که محدوده اشباع فروش میباشد .
  گروه معدنی و روی :
  امروز سنگ آهنی‌ها بعد از مدتهای معاملات منفی تا درصدهای مثبت کامل بالا آمدند ولی حجم معاملات به قدری پایین بود که در نهایت قیمتهای پایانی در حدود 1% تغییر مثبت داشت البته کنور برخلاف بقیه همچنان منفی معامله میشد .
  گروه روی امروز در حالی یکپارچه سبز شدند که قیمتهای جهانی طی هفته گذشته با افت قیمتی همراه بود شاید انتظار گزارشات مثبت شش‌ماهه از این گروه باعث تغییر روند فعلی این گروه شده باشد . باید دید گزارشات شش‌ماهه چه چشم اندازی را برای ششماهه دوم این گروه ترسیم خواهند کرد . مهمترین ابهام فعلی این گروه میزان سهمیه حاک دریافتی میباشد معمایی که پاسخ آن را باید در ریز گزارشات ششماهه پیدا کرد .
  موفق و پرسود باشید…
  bashgah-banner

  2 نظرها

  1. با سلام خدمت جناب محمدی عزیز و سپاس بابت مطالب آموزنده و خوبتون
   چنانچه امکانش هست، لطفا در گزارش روزانه، هر از گاهی تحلیلی از گروه قلزات به خصوص فولادی ها هم داشته باشید. چرا سهمهایی مثل ذوب و فولاد علیرغم اینکه گزارش سه ماهه خوبی دادن، به این حال و روز افتادن؟ به نظرتون آیا با قیمت خرید 303 تومن، منطقی هست همچنان با ذوب به دید میانمدت سهامداری کنم یا اینکه بهتره عطای این سهمو به لقاش ببخشم؟ با تشکر از شما

  نطر گذاشتن