خودرویی ها تا کجا افت می کنند؟

1848
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی “تحلیلها”

با بررسی جامع صنعت خودروسازی در بورس تهران در خدمتتان هستیم


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

پیشنهاد میکنیم هر شخصی که در بازار بورس تهران فعال است حتما با دقت این متن را تا انتها بخواند.

در سه ماه پایانی سال گذشته با توجه به قطعی شدن برجام و چشم انداز مثبت پیش روی اقتصاد ایران علی الخصوص صنعت خودروسازی؛ گروه خودرو و قطعات رشد بسیار عجیب و شارپی را تجربه نمودند و موجب حیرت بسیاری از فعالان و کارشناسان بورس تهران شدند. موجی که در تاریخ معاملات این گروه بینظیر است.

در این بین بسیاری با هر 10 الی 20 درصد رشد در سهام این گروه اعلام اتمام موج صعودی کردند و ریزش را پیش بینی نمودند ولی شاخص همچنان به حرکت رو به جلوی خود ادامه داد. هنوز بسیاری از کارشناسان و علی الخصوص مردم عادی اثرات بلند مدت برجام را درک نکرده اند. چرا که در صورت درک صحیح این موضوع و پیش بینی واقع بینانه اینده رشدهای بسیار بیشتر از این موضوع را برای این گروه متصوریم.

در ادامه دلایل این پیش بینی را مرور میکنیم:

صنعت خودروسازی ایران پس از تاسیس شرکت ایران ناسیونال و در حالی که به بلوغ کامل خود نرسیده بود و مونتاژ کار خودروهای آمریکایی و فرانسوی بود با انقلاب اسلامی مردم ایران و بلافاصله 8 سال جنگ تحمیلی روبرو شد و عملا این صنعت به کما رفت. پس از جنگ و در دوران سازندگی و بعدتر هنوز اولویت اول اقتصادی دولتمردان قرار نگرفت و بی مهری ها و   سو مدیریت باعث شد حرکت قوی و محکمی را در جهت کیفی سازی و نوآوری در این صنعت شاهد نباشیم. در حالی که در همه ی این سالها تعرفه ی بالای گمرکی برای خودروهای وارداتی و محدودیت های دیگر برای خودروسازان خارجی بازار انحصاری را در اختیار دو غول خودروسازی کشور قرار داد و متاسفانه تنها ماحصل آن قرارداد مونتاژ چند خودروی تاریخ گذشته فرانسوی در دهه 80 بود و چند پروژه به اصطلاح ملی در سالهای ابتدایی دهه 80 که با کندی هرچه تمام منجر به تولید سمند بر پایه پلتفرم پژو 405 و یک موتور پرحاشیه ملی از نوع آلمانی به نام ef7     بود. در این دهه با توجه به تیراژ مناسب تولید و حاشیه سود مناسب شرکتهای خودرو سازی به سودهای خوبی دست یافتند ؛

پس از آن با تحریم های اعمال شده علیه اقتصاد و صنایع ایران و باتوجه وابستگی تکنولوژیکی و تامین قطعات استراتژیک صنعت خودروسازی به فرانسه و دیگران اندک رشد این صنعت نیز متوقف شد و با آغاز دهه نود افت تیراژ , افت شدید کیفیت و پشت بند آن ورشکستگی خودروسازها و قطعه سازان ایرانی را شاهد بودیم و هر سال بر زیان انباشته این شرکتها افزوده شد.

درتمامی این سالها صنعت خودروسازی هیچوقت شکوفا نشد و نه مردم از وضع راضی بودند , نه دولت و نه حتی خو خودروسازان؛

بلاخره پس از سالها کش و قوس و پس از دو سال مذاکرات بی وقفه و طاقت فرسا تحریمها برداشته شد و شرکتهای بزرگ بین المللی برای همکاری اعلام آمادگی کردند و در مدت کوتاهی شاهد اتشار سیل عظیم اخبار مثبت پیرامون این گروه بودیم و به نظر این بار پس از چند دهه شرایط برای تحول جدی در این صنعت مهیا شده و در ساهای آتی شاهد تحول در کیفت محصولات , تیراژ تولیدات و سودآوری و رشد قیمت سهام شرکتهای مرتبط خواهیم بود. قیمتهایی که برای بسیاری رویای و غیر قابل دسترسی هستند.

همکاری با خودرو سازان و قطعه سازان خوشنام بین المللی , افزایش کیفیت محصولات, چشم انداز تولید 3میلیون دستگاه خودرو در سال در سال 1404 , صادرات محصولات , اصلاح ساختار مالی, کاهش هزینه های سربار و تولید, کاهش هزینه های تامین مالی و قطعات در مقابل افزایش اندک دستمزد و هزینه های جانبی و …. از جمله عواملی هستند که باعث از بین رفتن زیانهای انباشته و تحول در سودآوری شرکت های این گروه خواهند شد.   فراموش نکنیم سهامی مانند خکاوه که یک تولیلد کننده کوچک از این گروه میباشد در سالهای ابتدایی دهه 80 در قیمتهای بالای 2000 تومان معامله میشد.

و اما بررسی تکنیکی این گروه :

در تحرکات قیمتی این گروه شاهد شکسته شدن پی در پی مقاومتها با کمترین زحمتی هستیم که این امر شاخص گروه را به اهداف ایده ال قیمت در محدوده همگرایی   نسبت های 1.618فیبو اکستنشن حسابی و درصدی و فیبو 100 درصد بازتابی هدایت کرد.

دلیل ثبت معاملات منفی در سهام این گروه اتمام برد اخبار مثبت حول شرکت سایپا و زیرمجموعه های این گروه بود که با بازگشایی خپارس و خزامیا و مخصوصا سایپا در درصدهای بالا فشار فروش در گروه را به شدت افزایش دادو چون قریب به اتفاق سهاوداران این گروه در سود میباشند اکثرا به فکر سیو سودهای رویایی در این قیمتها هستند.

اولین حمایت قابل توجه در مسیر اصلاحی گروه محدوده 20400 واحدی میباشد که قطعا تا آن محدوده شاهد حداقل یک ریزموج صعودی با گین 10 الی 15 درصدی در سهام این گروه خواهیم بود. حمایتهای بعدی 18000 واحد وحمایت کلاسیک 15899 واحد خواهد بود. حمایت اخر این گروه در میان مدت 12600 واحدی میباشد که پیش بینی میکنیم شاخص گروه تا آن محدوده ریزش نکند. و در بدترین حالت از همان محدوده 16000 واحدی شاهد برگشت این گروه خواهیم بود

95.1.8 تصویر

نتیجه:

افراد ریسک پذیر میتواندد در سه حمایت اول به صورت پله ای وارد شوند. افراد محافظه کار نیز در محدوده ی 18000 واحدی میتوانند پله ی اول را ورود کنند.

در پایان متذکر میشویم به دلیل تحول در شرایط بنیادی گروه چشم انداز خوبی در بازه ی 2 ساله در انتظار گروه خواهد بود. و هر لحظه احتمال تحرکات غافلگیر کننده و تمام نشدن امواج اصلاحی وجود دارد ولی باید هیجانی عمل نکرد و همواره ریسک به ریوارد را در نظر گرفت .  فعلا در این قیمتها برای کوتاه مدت ورود به این گروه را توصیه نمیکنیم.

اعضای گرامی باشگاه سرمایه گذاران هوشیار تحلیلها نیز می توانند تحلیل 4 سهم لیدر این گروه را با کلیک بر اینجا مشاهده نمایند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن