خودنمایی گروه ساختمانی در بازار امروز

758
telegram nokhbegan-start
خودنمایی گروه ساختمانی در بازار امروزReviewed by محمد محمدی on Sep 20Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

همانطور که پیش بینی کرده بودیم ، هفته جدید با افزایش تقاضا همراه بود و بازار این هفته شروع نسبتا خوبی داشت . اکثر گروهها در درصدهای مثبت معامله میشدند و هر چه به پایان بازار نزدیکتر میشدیم برحجم تقاضا افزوده میشد انتظار داریم در صورت رسیدن اخبار خوش از مذاکرات هسته ای و اجلاس عمومی سازمان ملل این روند تا حدودی تا پایان هفته ادامه داشته باشد و حتی بقیه گروههای بازار نیز به این حرکت بپیوندند .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز شاخص کل با توجه به حجم پایین معاملات در گروههای تاثیرگذار پتروشیمی ، معدنی متعادل بود و نوسان چندانی نداشت و در نهایت با 1.5 واحد افزایش به 71445 رسید .

 

گره دارویی :

گروه دارویی که از هفته پیش روند صعودی خود را آغاز کرده بودند امروز نیز از ابتدا معاملات خود را پرتقاضا آغاز کردند و هر چه از شروع معاملات میگذشت معاملات این گروه مستحکمتر دنبال میشد تا اینکه اکثر شرکتهای گروه از جمله والبر به صف خرید رسیدند . فردا والبر به استقبال مقاومت 477 تومان خواهد رفت که در صورت عبور رسیدن به هدف 650تومانی که قبلا مژده اش رو داده بودیم در میان مدت دور از انتظار نخواهد بود . البته محدوده 530 تومان به عنوان مقاومت جدی قبل از رسیدن به این هدف خواهد بود .

نکته جالب توجه در معاملات این گروه روند همچنان خنثی در معاملات بزرگترین هلدینگ دارویی کشور یعنی تیپیکو بود انگار معاملات این سهم بطور کلی متمایز از گروه میباشد و تاثیر نمیپذیرد . حتی بسته شدن امروز نماد به جهت مجمع عمومی عادی سالیانه هم نتوانست باعث توجه بازار به این شرکت شود ، شاید برنامه زمانبندی پرداخت سود این شرکت که نشان از پرداخت دیر هنگام سود داشت باعث این موضوع شده باشد .

تیپیکو امروز در حالی در قیمت پایانی 6008 ریال بسته شد که از زمان عرضه اولیه نتوانست بازدهی را برای سهامدارانش به ارمغان بیاورد . موضوعی که میتواند موجبات اعتراضات گسترده سهامداران حقیقی را در مجمع فراهم آورد . باید دید مدیران این شرکت برگ برنده ای برای سهامداران صبور این شرکت خواهند داشت….؟!

 

گروه ساختمان :

این گروه که در مطلب روز چهارشنبه نیز به جذابیت قیمت سهمهای این گروه اشاره شده بود به صدر گروههای برتر بازار پیوستند . تقریبا تمام شرکتهای گروه به صف خرید رسیدند . البته هنوز نمیشه با قطعیت در مورد ادامه این روند در روزهای آینده صحبت کرد به همین خاطر آقای آرش حکمت تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه شاخص گروه انبوه سازی را مورد تجریه و تحلیل قرار دادند که میتونید این مطلب را از اینجا بخوانید . نکته جالب توجه معاملات مستحکمتر ثشرق بود که باید دید اتفاق خاصی در این شرکت افتاده یا صرفا افت بیشتر نسبت به بقیه همگروهیها باعث این موضوع شده است . ثفارس که سهم پیشرو این گروه طی سه‌ماه گذشته بوده امروز معاملات متعادل و کم حجمی داشت و کمتر مورد توجه بازار بود از لحاظ بنیادی سهم به دید میان مدت فوق العاده ارزنده است و میتونه بازدهی خوبی را برای سهامداران صبورش داشته باشد به همین دلیل بررسی دوباره ای به آخرین وضعیت ثفارس ، بهترین استراتژی خرید و اهداف میان مدت سهم داشتیم که میتونید این مطلب را از اینجا بخوانید .

 

گروه خودرویی :

این گروه تا اواسط بازار معاملات خود را متعادل دنبال میکردند ولی هر چه به پایان بازار نزدیک میشدیم ، فشار تقاضا در نمادهای پیشرو این گروه یعنی خودرو و خساپا بیشتر میشد ولی انرژی لازم برای به صف خرید رسیدن را نداشتند . در روزهای گذشته پیامک فروش فوری محصولات ایران خودرو با تحویل 5روزه  که احتمالا برای شما هم ارسال شده است مهر تاییدی بود بر افزونی تولید بر تقاضا ، موضوعی که به شخصه از اواخر امسال انتظار آن را میکشیدم ولی بنظر میاد تاثیر رکود فعلی زودتر از آنچه فکرش را میکردیم خودش را نمایان کرده است . علی رغم همه این موضوعات در صورتی که از مذاکرات خبرهای خوبی بیرون بیاد این گروه بازهم میتواند به صورت مقطعی مورد توجه بازار قرار بگیرد ولی این جو پایدار نخواهد بود . آقای آرش حکمت طی مطلبی آخرین وضعیت نماد خودرو را بررسی کردند که میتونید از اینجا این مطلب رو بخونید .

 

گروه بانکی :

شاید مهمترین علامت تعجب معاملات امروز بازار ، متعادل بودن گروه بانکی علی رغم انتشار اخباری مثبت پیرامون این گروه بود . از موضوع حکم شعبه بدوی دادگاه اتحادیه اروپا درباره تحریم بانک مرکزی گرفته تا راه اندازی بانک مشترک ایران و روسیه بود . به هرحال قیمت اکثر سهمهای این گروه به کف رسیده و جای افت بیشتری نخواهند داشت تو این گروه وسینا ، ونوین ، وبملت و حتی وبصادر در قیمتهای جذابی برای خرید هستند و نمیتونند بیشتر از این در این قیمتها درجا بزنند. شاید گروه بعدی که حرکت صعودیشون رو شروع کنند این گروه باشه …

شعبه بدوی دادگاه اتحادیه اروپا در حکم خود تاکید کرد:
قرار گرفتن نام بانک مرکزی ایران در فهرست تحریم‌ها، اقدامی نادرست و توجیهات ارائه‌شده از سوی اتحادیه اروپا، «به روشنی ناکافی» است.

به گزارش خبرگزاری فارس، دادگاه عمومی اروپا روز پنج‌شنبه حکم خود در رابطه با پرونده بررسی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی ایران را صادر کرد.

این حکم بدوی که در سایت این دادگاه منتشر شده، بخشی از تحریم‌های ضد بانک مرکزی را فاقد توجیهات روشن دانسته است.

تحریم‌هایی که این دادگاه امروز حکم به لغو آن‌ها داده، در سال 2012 و به بهانه نقش بانک مرکزی در برنامه هسته‌ای ایران، وضع شده‌اند.

در حکم این دادگاه تأکید شده که قرار گرفتن نام بانک مرکزی ایران در فهرست تحریم‌ها، اقدامی نادرست است و توجیهات ارائه‌ شده از سوی اتحادیه اروپا، «به روشنی ناکافی» است.

در ماه‌های اخیر دادگاه‌های اروپا در چند مرتبه تحریم‌های وضع‌شده علیه بانک‌ها و شرکت‌های ایرانی را غیرقانونی و نادرست اعلام کرده‌اند. این مساله به چالشی برای اتحادیه اروپا بدل شده و بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) تلاش می‌کند، تا راه گریزی برای دور زدن این احکام، بیابد.

گروه غذایی :

این گروه که مدتها علی رغم کوچک بودن در صدر اخبار بازار سرمایه قرار گرفته بودند امروز متعادل و بعضا در درصدهای منفی معامله میشدند ، شنیده هایی هست مبنی بر اعلام افزایش نرخ  روغن خوراکی موضوعی که شرکتهای غمارگ و غبشهر مدتهاست انتظار آن را میکشند ، البته بحث رکود و بازار رقابتی این ماده غذایی پرمصرف نیز بر این شرکتها سایه افکنده است .

موفق باشید ….

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

 1. با سلام و خسته نباشید
  لطفا در مورد ثشاهد راهنمایی فرمایید این سهم را در قیمت میانگین 200 تومان خریده ام اما با توجه به قیمت این سهم در حدود 50% NAV خود و حرکت ساختمانی ها حرکتی ازاین سهم دیده نمی شود. فروش توصیه می کنید یا نگه داری؟
  با تشکر

  • سلام حناب فتحی
   در حال حاضر کل گروه ساختمانی در کف قیمتی قرار دارند ، بنظرم این گروه در میان مدت 4ماهه میتونند یک بازدهی 30% داشته باشند . ثشاهد هم وضعیت مناسبی دارد گفته میشه شرکت برنامه افزایش سرمایه 50% را در دست اقدام دارد . معمولا شرکتهای فرابورسی این گروه مثل ثتران و ثباغ معاملات روانتری دارند.
   موفق باشید.

 2. با سلام و ممنون از سیگنال های خوبتون چون دانشجو هستم و صبح ها وقت خربد و فروش ندارم مجبورم سیگنال هاب بلند و میان مدت استفاده کنم که از سیگنال داسوه والبر ثفارس استفاده کردم و به سودهای خوبی رسیدم که ابتدا ازتون می خواستم تشکر کنم
  1.من وبشهر رو با قیمت 298 خریدم از نگاه تکنیکالی داره به حد ضرر(286) میرسه به نظر شما نگه داری توصیه میشه یا خیر
  2. قبلا هم خدمتتون گفتم که واتی در 40% NAV خودش در حال معامله اس و از چند نفر تکنیکالیست که پرسیدم نوید رشد شارپی خوبی رو دادن
  میخواستم نظر شما رو برای سهامداری نیمه دوم سال بدونم و از دوستان تکنیکالیستتون بخوام یه تحلیل از این سهم بذارن
  با تشکر از حوصله شما و معذرت از اینکه متن طولانی شد

  • سلام جناب تقی نژاد
   برای شما در تمام مراحل تحصیلیتون آرزوی موفقیت میکنم. خوشحالم از اینکه مطالب تونسته رضایت شما رو جلب کنه و موجبات سودآوری شما رو فراهم آورده است .
   وبشهر در این قیمتها ارزنده است و ارزش نگهداری دارد بنظرم با حفظ حد ضرر فعلا سهامداری کنید. وآتی رو قبلا هم گفتم سهم در قیمتهای کم ریسکی قرار دارد ولی رشد سهم نیاز به یک محرک دارد مثل تعدیل شیران یا اعلام فروش بلوک این سهم. در قسمت پرسش و پاسخ بخواهید تحلیلش رو براتون انجام بدهند.
   موفق باشید.

نطر گذاشتن