درباره گره معاملاتی فارس

192
telegram nokhbegan-start
درباره گره معاملاتی فارسReviewed by منوچهر عطائی on May 6Rating:
طی 9 روز گذشته سهام “فارس” با پیگیری صف خرید بسیار قابل توجه از زمان عرضه اولیه تاکنون به دلیل عدم حضور پرقدرت عرضه کنندگان نتوانسته به تعادل قیمتی دست یابد، از این رو حجم معاملات سهم مذکور به اندازه حجم مبنای حدود هفت میلیونی آن نیز نمی رسد، بطوریکه طی این روزها سهم مذکور روزانه کمتر از 1.3 میلیون معامله شده است.

این روند معاملاتی در شرایطی در نماد مذکور مشاهده می شود که طبق دستوالعمل رفع گره معاملاتی چنانچه سهمی طی پنج روز متوالی به اندازه حجم مبنای خود مورد معامله قرار نگیرد، بایستی وارد گره معاملاتی شده و با حذف دامنه نوسان قیمتی و حجم مبنا، به تعادل لازم دست یابد.

مدیر بازار شرکت بورس تهران در خصوص روند معاملاتی این سهم گفت: چنانچه سهمی برای دوره مشخصی یعنی حداکثر پنج جلسه متوالی معامله نشود، با احراز شرایط دیگری می تواند طبق دستورالعمل رفع گره معاملاتی با برداشته شدن حجم مبنا و محدودیت دامنه نوسان قیمت به تعادل مورد انتظار دست یابد.
bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیاگر دنبال سهام های پرسود هستید بخوانید
نوشته بعدیحمایتی از لابسا
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

1 نظر

نطر گذاشتن