از بازار ارز و سکه چه خبر !؟

652
telegram nokhbegan-start
از بازار ارز و سکه چه خبر !؟Reviewed by ارش حکمت on Nov 9Rating:

بررسی دیگر بازار ها:

بازار ارز

ثبات دلار در آستانه مذاکرات هسته ای

طی معاملات روز گذشته، هر دلار آمریکا بدون تغییر باقی ماند و به قیمت 3 هزار و 260 تومان معامله شد. به این ترتیب، از ابتدای پاییز تاکنون 2/5 درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. در شرایطی که برخی عوامل بنیادی نشان از تضعیف سمت عرضه دلار دارد، خوشبینی درخصوص مذاکرات هستهای باعث ثبات قیمت ارز شده است. به عبارت دقیقتر، کاهش شدید قیمت نفت و سایر کالاهای صادراتی به دنبال رشد شاخص دلار آمریکا، سبب شده است تا میزان ارزآوری ناشی از صادرات با ابهام مواجه شود. در این شرایط، توافقات هسته ای با ایجاد برخی بازارهای هدف جدید (احتمال افزایش میزان صادرات) و همچنین آزاد شدن ارزهای بلوکه شده میتواند سمت عرضه را تقویت کند. بر این اساس، معامله گران تا حدودی حالت انتظاری خود را حفظ کرده و تغییرات قیمتی به حداقل رسیده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

dolar

بازار سکه

تخلیه حباب سکه

دیروز، هر سکه طرح جدید به قیمت 910 هزار تومان معامله شد. در ابتدای هفته گذشته، سکه در مقابل ریزش شدید قیمت طلای جهانی مقاومت کرد و اندکی دارای حباب مثبت (بیشتر بودن قیمت بازاری نسبت به ارزش ذاتی سکه) شد. در ادامه با کاهش بیشتر قیمت اونس، سکه مقاومت بیشتری نشان داد به طوری که اندازه حباب به نزدیک 30 هزار تومان رسید. اما در پایان هفته، طلای جهانی با رشد قابل توجهی مواجه شد و توانست بخشی از زیان خود را در این مدت جبران کند. با این حال،
جهش قیمتی اونس طال (حدود 30 دلار)، قیمت سکه را تنها 5 هزار تومان افزایش داد که این امر موجب از بین رفتن حباب قیمتی در بازار سکه شد. امروز نیز با توجه به تعطیلی بازار جهانی، انتظار میرود قیمت سکه همگام با دلار حرکت کند .

بازار طلای جهانی

جبران زیان در دقیقه 90

در پایان معاملات هفتگی، هر اونس طلای جهانی با نیم درصد رشد، 1178/5 دلار معامله شد. این در شرایطی بود که در طول هفته، ریزش شدید قیمتها را حتی تا مرز 1130 دلار شاهد بودیم؛ اما در ساعات پایانی معاملات هفتگی، آمار اشتغال زایی در آمریکا منتشر شد که کمتر از انتظارات بود و موجب رشد قیمت طلا شد؛ البته این آمار نکته های مثبتی را نیز از جمله ایجاد بیش از 200 هزار شغل در 9 ماه متوالی و همچنین رسیدن نرخ بیکاری (5/8 درصد) به کمترین مقدار 5 ساله به همراه داشت. به این ترتیب، عبور از سقف تکنیکال 1160 دلار، تشدید درگیریها میان اوکراین-روسیه و تضعیف شاخص دلار از جمله عوامل دیگر رشد قیمت طلا بودند. در نظرسنجی کیتکو، 6 نفر (از 23 کارشناس) روند صعودی و 14 نفر مسیر نزولی را برای طلا در این هفته پیشبینی کرده اند.

tallah

به نقل از سایر خبرگزاریها

از بازار ارز و سکه چه خبر

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن