در فلزی ها و معدنی ها چه خبر است؟

176
telegram nokhbegan-start
در فلزی ها و معدنی ها چه خبر است؟Reviewed by Khalili on Sep 18Rating:

در فلزی ها و معدنی ها چه خبر است؟


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این روزها با گل کاشتن شاخص، اکثر گروه های بورس روزهای مثبتی را سپری می کنند که گروه فلزات و معدنی ها هم از آن مستثنی نبوده اند.

فلزاتی مثل فولاد که با افزایش میزان محصولاد فولادی شان در بورس کالا ، رشد کرده اند. مثلاً فولاد خوزستان محصولاتش را در بورس کالا به بیش از 1500 تومان رسانده است که موجب رشد سهام این غول فولادی کشور شده است. در مورد فولاد خوزستان هم به نظر می رسد که می تواند سودی بیش از 200 تومان را تا پایان سال محقق گرداند. فولاد امیر کبیر هم امروز توانست 9 درصد افزایش قیمت را در گره معاملاتی تجربه کند. در مورد امیر کبیر به نظر می رسد استراحت قیمتی، نزدیک باشد.

ملی مس هم این روزها یک تنه شاخص را 60 واحد به بالا کشید و استقبال بی نظیر را تجربه کرده است. افزیش قیمت های جهانی و به خصوص خبرهای از تعدیل پیش بینی سود بر این سهم تاثیر بسزایی داشته است. اگر خبر تعدیل ملی مس به طور رسمی به بازار برسد می تواند برای دیگر سهام نیز تاثیر خوبی خواهد داشت.

یا به عنوان نمونه فراور، فسرب و فایرا نیز به سبب افزایش نرخ ارز و قیمت های بازار جهانی روی و سرب با استقبال سهامداران روبرو شده اند. در مورد فراور شنیده شده که توانایی ساختن سود 150 تا 170 تومانی درو از ذهین نخواهد بود. به نظر می رسد نماد وصنعت که در این حوزه سرمایه گذاری خود را انجام می دهد می تواند یکی از گزینه های خوب سرمایه گذاری برای کوتاه مدت و میان مدت باشد. به نظر می رسد روند افزایشی معدنی ها و تا حدی فلزاتی ها پیش رونده باشد.

شرکت های چادرملو و گل گهر نیز از جمله شرکت هایی هستند که تعدیل سود در آنها بسیار محتمل می باشد و در این مورد در بازار خبرهای زیادی در جریان است.

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن