دلایل افت شاخص

222
telegram nokhbegan-start
دلایل افت شاخصReviewed by سعید مشکانی on Jan 22Rating:
با سلام به کاربران عزیز تحلیلها
 

  • امروز شاهد افت سنگین شاخص بودیم که منجر به نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران گردید.در بررسی تحلیلی به دلایل چنین رویدادی می پردازیم.
 

در روزهای گذشته به کررات در پست ها آوردیم که شرایط مناسب نیست و در بازار های رقیب نشانه هایی از تکانه های مثبت دیده می شود.اخبار و حواشی در مورد بازار های مسکن دلار و طلا زیاد شده است.
 

خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در صحنه بین المللی با تحریم های جدیدی که اعمال شده در صورتی که راهکاری اندیشیده نشود انتظار تداوم شرایط را با شدت بیشتری داریم.
 

همانطور که در هفته گذشته نیز متذکر شدیم به دلیل تحریم ها و تحریک تقاضا همچنین کاهش موجودی بنادر و انبار ها انتظار تحرک مثبت آهن و میلگرد در بازار را داشتیم که اخبار حاکی از تحقق انتظار ها است.
 

  • در مورد بورس چند نکته حائز اهمیت است.
 

درگیری ها در مجموعه بانک مرکزی و اخبار هدفمندی و تحریک بازار های رقیب نشانه مثبتی برای بورس نیست و در کوتاه مدت رشدی را برای بورس متصور نیستیم.سیگنال های صادر شده با توجه به وضعیت موجود دیگر موثق نیست و حرکت مناسب کاهش سبد سهام هاست.در شرایط این چنینی می توانید از سهم های کوچک و دارای بنیادی مناسب که در شرایط افول بازار رشد می کنند برای سبد خود استفاده کنید.
 

در بازه بلند مدت شاخص ها از تداوم رشد حکایت دارند و با تحقق بالاتر نرخ دلار و تثبیت آن رونق مجددا به بازار بر خواهد گشت.رخدادهای فوق بیشتر جنبه کوتاه و میان مدت دارند که با خروج سرمایه ها از بورس و کوچ نقدینگی به دیگر بازارها شاخص با افت روبرو می شود.
 

شاخص با توجه به رشد ماه های اخیر و گزارشات محافظه کارانه ای که به بازار مخابره شد احتیاج به استراحت دارد و به نظر بنده به عنوان یک معامله گر افت 15-10 درصدی می تواند بازار را از ابهام خارج کرده و رشد را بر مداری منطقی به دور از جو زدگی و رشد بی رویه قیمت ها حفظ نماید.
 

تحلیل شاخص در قسمت “فردا حمایت از چه سهمی است” را بخوانید.


bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن