دوشنبه 1 آبان

351
telegram nokhbegan-start
دوشنبه 1 آبانReviewed by Tseexpert on Oct 23Rating:

همانطور که انتظار داشتم بازار امروز با توجه به تعدیلهای سنگین روزهای گذشته روند صعودی را دنبال کرد و با بازشدن نمادهای فولاد و فخوز رشد امروز به 460 واحد رسید و شاخص کل تا 30670 صعود کرد. امروز هم خصوصی سازی با هدف ایجاد تعادل در بازار بیش از 100 میلیون سهم در نماد ذوب عرضه کرد و بیش از 25 میلیارد تومان از نقدینگی بازار را بلعید.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 ذوب آهن گزارش شش ماهه خود را منتشر کرد و در ششماهه 10.8 تومان سود شناسایی کرده است.اگر این سهم بتواند از سد 250 عبورکند تارگت بعدی 280 خواهد بود. در فولاد مبارکه نیز 79 میلیون سهم معامله شد.امروز در بورس کالا بار دیگر شاهد افزایش قیمت محصولات این شرکت بودیم.بنظر میرسد دومینوی صعود این سهم نیز شاید بعد از اندکی توقف ادامه پیدا کند.مهمترین مقاومت نزدیک سهم سطح 385 محسوب میشود که عبور از این سطح میتواند شرایط را برای رشد بیشتر فراهم کند.

درگروه صنایع غذایی غپینو که دیروز گزارش شش ماهه خوبی به بازار فرستاده بود امروز پیش بینی سال 91 را با یازده درصد تعدیل مثبت 294 ریال اعلام کرد. این گزارش محافظه کارانه درنظر گرفته شده و دست این سهم را برای تعدیل مثبت در گزارش نه ماهه باز گذاشته است در نتیجه انتظار دارم روند صعودی در میانمدت ادامه پیدا کند در این سهم یک الگوی صعودی با تارگت 425-430 شکل گرفته است و درصورت بازشدن در قیمت پایین این سهم را تحت نظر بگیرید تا از رالی بعدی جا نمانید.

 اما درکنارهمه خبرهای خوب امروز گزارشهای مالی گروه خودرویی نیز منتشر شد که نشاندهنده اوضاع بسیار خراب در این گروه است.گزارش سایپا شناسایی زیان 96 ریالی این شرکت را در ششماهه اول سال نشان میدهد که از افتضاح هم بدتر است. حالا منتظر میمانیم تا پیش بینی جدید سال 91 این سهم به بازار برسد امیدوارم که برای سال 91 زیان ناپلئونی شناسایی نکند چون بیکباره فشار روانی زیادی به گروه وارد میشود و شاید تا مدت زیادی سهامهای این گروه نتوانند کمر راست کنند. پیش از این نیز بارها گفته شده بود که سمت این گروه نروید و هنگامی که سخن از بازدهی بازار در ششماه آتی میشد این گروه را استثنا در نظر میگرفتیم.سد روانی 100 تومان فعلا در مقابل افت سهم قرار دارد و اگر قرار باشد این سطح شکسته شود سناریویی که ماهها قبل به هنگام ارائه گزارش سه ماهه با هم بررسی کردیم اتفاق میافتد یادتان هست در آن روزها با برخی سهامداران تندرو این سهم مشکل پیدا کرده بودیم.

 اما برگهای برنده شاخص کل هنوز تمام نشده اند و گزارشهای فملی ومعادن و سایر سنگ آهنی ها هنوز باقی مانده است.در پایان تاکید میکنم اگر روز سه شنبه و چهارشنبه عرضه ها در بازار زیاد شد به نحوی که شاهد استراحت بازار بودیم نمادهایی که تعدیل مثبت خود را اعلام کرده اند و پی به ای مناسبی با توجه به گزارش جدید پیدا کرده اند تحت نظر بگیرید. تارگت الگوی صعودی شاخص سطح 31700 محسوب میشود و تا این سطح هنوز 1000 واحد دیگر فاصله داریم که احتمالا باز شدن نمادهای متوقف شده مارا به تارگت شاخص کل میرساند.

احسان وفادار 
bashgah-banner

3 نظرها

نطر گذاشتن