دوشنبه 16 بهمن

275
telegram nokhbegan-start
دوشنبه 16 بهمنReviewed by Tseexpert on Feb 5Rating:

عرضه اولیه امروز به قیمت 372 تومان انجام شد تا حتی سهامدار عمده هم به این قیمت واکنش منفی نشان دهد و این قیمت را بالا بداند.بنظر ما هم میتوانست این عرضه زیر 200 تومان صورت پذیرد.اما انتظار این بود که بعد از عرضه کمی وضعیت بازار متفاوت باشد که بازهم اینطور نشد و شاهد تغییر زیادی نبودیم.شاخص وارد محدوده خطرناکی شد و نهایتا سطح 36300 میتواند منجی شاخص شود وگرنه شاید یک ریزش حدود 1500 واحدی خواهیم بود.

بنظر میرسد با افت این چندروزه بازار فردا هم بازار منفی باز شود وکم کم با توجه به رسیدن سهمها به حمایتهای نزدیک شاید شکل گیری یک موج تقاضا در بازار باشیم که این موج میتواند باعث تعادل بازار و حتی در صورتی که شاخص از محدوده 36500 بالاتر بیاید یک روند مثبت را رقم بزند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

پارسان امروز برای مجمع چهارشنبه متوقف شد درصورتهای مالی سهامدار عمده حدود 180 تومان تقسیم سود درنظر گرفته شده که تقسیم بیش از این مقدار میتواند موجبات ایجاد جو مثبت و تعدیل در آنها شود.شاید پارسان بعد از مجمع افزایش سرمایه نسبت به قبل مجمع به قیمتهای جذابتری برسد.سهامداران عمده قبل از مجمع خرید های سنگین داشتند.

 در روابط خارجی صحبتهای اخیر مسئولان ایران شاید خوشبینی کاذبی در بازار بوجود بیاورد و همین دستاویزی برای متعادل شدن بازار ها شود. حتی از احتمال تعویق تحریم 18 بهمن هم صحبت شده که باید ببینیم آخر هفته این تحریمها اجرایی میشود یا نه . عدم اجرای این تحریم میتواند تاثیر زیادی بر فضای بازار قبل از مذاکرات 7 اسفند داشته باشد.

احسان وفادار

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن