دوشنبه 27 آذر

211
telegram nokhbegan-start
دوشنبه 27 آذرReviewed by Tseexpert on Dec 18Rating:
دوشنبه 27 آذر
یادتان هست مدتها پیش گفته بودم تارگت 35000 واحدی شاخص را از ما به یادگار داشته باشید حالا به نزدیکی این سطح رسیدیم و حالا تارگت میانمدت را درصورت کمی استراحت بالاتر از این سطوح میبینم ودیگر هیچ مقاومتی در میانمدت نمیتواند جلوی شاخص را بگیرد.هدفهای پیش روی شاخص بترتیب 34870 و 35200 محسوب میشوند. بورس کالا برخلاف دیروز هیجان زیادی نداشت و فقط فولاد مبارکه محصولات خود را به نرخ قبل به فروش رساند.
 
در ابتدای بازار شاهد فشار شدید تقاضا در بازار بودیم که موجب شد حتی در نمادهای صف خرید نداشتند هم عرضه ها کنترل شود و بتدریج تشکیل صف خرید بدهند. درگروه فلزات که شاهد صف خرید سنگین فولاد بودیم بتدریج در سایر نمادهای گروه هم صف خرید تشکیل شد فملی و ذوب و فاسمین و کروی سهمهایی بودند که در میانه بازار تشکیل صف دادند.ذوب بالاخره توانست برعرضه ها غلبه کند و از سطح مقاومتی 285 عبور کنداین سهم درمرحله اول به 310 خواهد رسید و با تدوام جو مثبت بازار اگر بتواند از این سطح عبور کند تارگت میانمدت خوبی دارد لذا اگر صفهای خرید گروه در بازار فردا حفظ شد با توجه به روند شاخص کل همچنان همراه این سهم بمانید.
 
درگروه پتروشیمی هم هرچند که شاهد رفتار کندتری نسبت به فلزات بودیم ولی در انتهای بازار پارسان و کرمانشا تشکیل صف خرید دادند.ولی صف پارسان در انتهای بازار بهمراه وغدیر عرضه شد. هدف الگوی قبلی پارسان 970 تومان بود که امروز به آن رسید و حالا اگر بالای این سطح بماند هدف کوتاه مدت بعدی سطح 1060 تومان خواهد بود.
 
درگروه تجهیزات و پیمانکاری فاراک و مپنا صفهای خرید سنگینی داشتند.فاراک امروز به سطح مقاومتی خود نفوذ کرد و بسمت هدف بعدی در 245-250 حرکت کرد. عرضه ها روی مپنا زیاد بود و همچنین فاذر هم نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند و حتی تا ماکزیمم منفی هم رسید.خبر بازگشایی صدرا در روز چهارشنبه با یک مکانیزم افتضاح و قیمت پایین شاید جلوی پیشرفت این گروهها را بگیرد و یک جو منفی در بازار ایجاد کند. با این مکانیزمی که برای بازگشایی صدرا طراحی شده باید فاتحه این سهم را برای مدتها خواند. خبر قرار داد میلیاردی سهم هنوز روی سایت شرکت ملی نفت دیده میشود و این شرکت هیچ گونه شفاف سازی در مورد آن انجام نداده است بالاخره سهامداران عمده توانستند حرف خود را به کرسی بنشانند و در این چند ماه این سهم را به حداقل قیمتی از بازار جمع آوری خواهند کرد و متاسفانه سازمان بورس هم نتوانست در برابر سهامداران عمده این سهم که جزو گروه موسوم به انحصارطلبان هستند ایستادگی کند و معلوم نیست پشت پرده چه مسائلی گذشته است. با توجه به کل مطالب گفته شده فردا بازار صعودی خواهیم داشت ولی با توجه به خبر بازگشایی صدراکم کم انتظار داریم عرضه ها در بازار زیاد شود و شاید خیلی از صفهای خرید عرضه شوند ولی درگروههای پرپناسیل فرصت محسوب میشود.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن