دوقلوهای روغنی و …

195
telegram nokhbegan-start
دوقلوهای روغنی و ...Reviewed by منوچهر عطائی on Jul 13Rating:

شاخص بازار امروز با افت 324 واحدی به پایین 55 هزار واحد ی که تازه انرا در آخرین روز هفته ی پیش فتح کرده بود سقوط کرد و در صورت عرضه پتروشیمی جم که حدود 300 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد، در کنار بقیه عرضه های جدید دیگر و در صورت فاصله کم این عرضه ها باید شاهد این روند های کاهشی شاخص باشیم.
دوقلوهای روغنی نیز امروز در آستانه بازگشایی قرار گرفتند ولی نتوانستند قبل از پایان وقت معاملات خود را به بازار برسانند و خریداران مارگارین تا سطح 1030 تومان و غبشهر تا 3500 تومان در صف نشسته بودند. نکته مهمی که در پیش بینی صورت های مالی این دو شرکت موجود میباشد مبلغ فروششان میباشد ، فروش غمارگ برای 91 به مبلغ 506 میلیارد تومان وبرای 92 نیز مبلغ 514 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و غبشهر نیز به همین صورت عمل کرده است که با واقعیت همخوانی ندارد از جمله محصولات این دو شرکت روغن های لادن و آفتاب و بهار میباشد، که خود همین ها با افزایش نرخ ها زیادی روبرو بودند که نرخ فروش فراتر از این ارقام میشود.
چند سهم دیگر:
مدیر سرمایه گذاری تاپیکو نیز اعلام کرده است که شرکت با توجه به فرصت های تعدیل های شرکت های زیر مجموعه (که گزارش های خوب سه ماهه خراسان و نفت پاسارگاد در حال ارزیابی است) قطعا سود خوبی را به بازار ارائه خواهد کرد.
ثشرق با حمایت و و مقاومت 190 و 250 روبروست. فاذر هم امروز از نقطه حمایتی خود به پایین کشیده شده و همانطور که قلا نیز گفته شد در محدوده 500 مناسب خرید است. ولصنم و وتوشه (27 تیر مجمع دارد) را نیز در نظر داشته باشید، ونیز بانک پاسارگاد که امروز منفی بازگشایی شد موقعیت مناسب خرید را دست داده است ،وپاسار تراز ارزی مثبت دارد.

تعدیلات مثبت عالی امروز از دو شرکت:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اولین تعدیل مثبت سنگین مربوط به فاراک میباشد که بر اساس عملکرد 12 ماهه سود خود را از 423 به 1543 رسانده است( تعدیل265 درصدی)

و تعدیل عالی دیگر از پتروشیمی اصفهان میباشد و در عملکرد 12 ماه سود هر سهم را از 944 به 6829 افزایش داده است(تعدیل 623 درصدی)

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبر بام بازار شنبه 22 تیر ماه…
نوشته بعدیبنیرو و برخورد به یک مرز مقاومتی
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

1 نظر

 1. سلام و عرض ادب و احترام
  امروز شاهد تشکیل صف فروش در نماد وبشهر بودیم که در چند دقیقه صف برچیده و مجددا”
  متعادل و بیکباره تشکیل صف فروش..
  خرید را در این قیمت ها صلاح می دانید .
  عذرخواهی میکنم که در این فرم سوالم را مطرح کردم .
  ممنون از پاسخگویی حضرتعالی

نطر گذاشتن