دو پیش بینی مالی جدید ..!!

166
telegram nokhbegan-start
دو پیش بینی مالی جدید ..!!Reviewed by Khalili on Feb 18Rating:

 

شرکت کشت و صنعت پیاذر (غاذر) که زمینه ی تولید وعرضه محصولات غذایی فعالیت دارد، سود هر سهم سال مالی 92 خود را  244 ریال اعلام کرده است.این در حالی است که آخرین سود پیش بینی شده ی سال 91 شرکت قبل از افزایش سرمایه ی شرکت و بر اساس سرمایه 1 میلیارد تومانی، 336 ریال می باشد. ظاهراً پیش بینی جدید شرکت بسیار امیدوار کننده است و نسبت به قبل افزایش خوبی را نشان می دهد.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

با توجه به افزایش نرخ خرید مواد اولیه در سال جاری و عدم افزایش قیمت فروش محصولات این شرکت در سال 1391 اقدامات افزایش قیمت محصولات در سال جاری انجام گرفته که در پیش بینی سال 1392  لحاظ گردیده است . ضمن اینکه در پیش بینی نرخ فروش محصولات نیز برای شش ماهه دوم نیز افزایش نرخ درنظر گرفته شده و در مبالغ فروش لحاظ گردیده است . در خصوص کاهش پیش بینی مقداری فروش در سال 1392  نیز با توجه به فروش مقداری سال جاری و تحقق مقداری فروش نه ماهه و اعمال محصولات جدید مقدار فروش محاسبه  و اعمال گردیده است . بدیهی است در سال آتی هرگونه تغییر قابل توجه در فروش بلافاصله اعمال خواهد شد .  

 

شرکت لعاب ایران (شلعاب) هم بر اساس گزارش 9 ماهه، سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند 91 خود را از 102 تومان به 145 تومان افزایش داده است و با تعدیل مثبت 42 درصدی روبرو شده است. دلایل این تغییرتن به شرح ذیل می باشد:

 الف) حذف ذخیره تفاوت نرخ ارز مرجع و نرخ ارز مبادله ای برای اعتبارات گشایش شده سال قبل که در این ماه پس از پیگیری های متعدد با نرخ مرجع تصویب و پرداخت شد.

ب) افزایش نرخ فروش بر اساس آخرین نرخ فروش دیماه  

ج) کاهش مقدار فروش به میزان 500 تن برای سه ماهه آخر سال می باشد

شرکت اعلام نموده است که طرح افزایش ظرفیت توزین و میکسر را با برآورد سرمایه‌گذاری‌ به مبلغ 269ر1 میلیون ریال در دستور کار دارد.

 

bashgah-banner
نوشته قبلیوضعیت شاوان …
نوشته بعدیدوشنبه 30 بهمن
چندین سال هست که در بورس فعالیت تحلیلی دارم و امیدوارم با انتشار مطالبم بیتونم به شما دوستان کمکی کرده باشم.

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن