رشد 30 درصدی سود بکاب …

186
telegram nokhbegan-start
رشد 30 درصدي سود بكاب ...Reviewed by عليرضا حاجيان on Aug 29Rating:

علیرضا حاجیان تحلیلگر سایت تحلیلها

 

 

خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در بررسی این سهم شاهد رشد قابل ملاحظه ای در EPS پیش بینی شده سال 92 هستیم.رشدی که از 406 به 534 تعدیل یافته که حاکی از رشد 30% این سهم میباشد.البته یک نکته حسابرسی نشدن این تعدیل میباشد که در هر صورت امکان دوباره تعدیل یافتن آن وجود دارد.

دلایلی همچون افزایش فروش ، افزایش سود،تغییر ساختار و کاهش هزینها باعت تعدیل در این سهم شده. توجه شود در پیش بینی سود سال مالی منتهی به 31/06/92 به ترتیب فروش 20 درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته 27 درصد افزایش، سود عملیاتی 30 درصد افزایش و سود خالص دوره 32 درصد افزایش داشته اند  که در مجوع رشد 120 ریالی سود را رقم زده است.

البته دلایلی هم وجود دارد که باعث کاهش سود دهی این سهم میشود و آن هم بالا رفتن هزینه های عملیاتی،کمبود نقدینگی وبالا رفتن ناگهانی قیمت مس میشود.

باتوجه به بسته بودن حدود 3 ماهه سهم و آخرین نوسان قیمت در محدوده 375 تومان انتظار است پس از باز شدن سهم وضعیت تعادلی با مکانیسم حراج قیمت و محدودیت نوسان باشد .

یک نکته فراموش نشود و آن توانایی پوشش سود میباشد.رشد 30 درصدی سهم قابل درک است ولی چنانچه قدرتی مبنی بر پوشش آن نداشته و بازرهای جهانی در موج افزایش قیمت مس باشد باید گفت روند حرکتی سهم معکوس و توانایی پوشش را نخواهد داشت.

چنانچه شرایط وفق مراد باشد برای سهم در میان مدت هدف 440 تا 500 مد نظر است ولی در صورت عدم توانایی پوشش سود شرایط افت سهم تا 330 و 250 خواهد آمد.

 

 

دیدگاه فوق صرفا نویسنده مطلب است و سیگنال خرید و فروشی محسوب نمی شود و صرفا به عنوان یک راهنمایی استفاده گردد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیایران ارقام
نوشته بعدیمداران
اينجانب عليرضا حاجيان مدت 8 سال سابقه ي سرمايه گذاري در سازمان بورس و مدت 6 سال سابقه ي تحليلگري براي انواع سايت ها و اشخاص حقيقي و همچنین پورتفوی گردانی برای شرکت های سرمایه گذاری را به مدت 3 سال دارا ميباشم. همچنین مبتکر بسیاری از استراتژی های نوسانگیری / استراتژی های سود هفتگی و برنامه های کاربردی تحلیلی با ضریب خطای کم و چندین مقاله تحلیلی میباشم. دارای مدرک بین المللی تحلیلگری تکنیکال از سازمان ITCC انگلستان ( International Ltd ) مورد تایید وزارت علوم و سازمان بورس و به انواع نرم افزار هاي تحليلگري تكنيكال MT5 - Advance Get - Amibroker –Elwave Trader – Dynamic Trader تسلط و همچنین توانايي در زمينه ي تحليلگري بازارهاي سرمايه ، بورس هاي جهاني ، شاخص بورس هاي جهان و معاملات رواني ، روانشناسي بازار هاي بورس و زيرمجموعه هاي آن و مقابله با سطح هاي رواني و كنترل آن را دارا میباشم.

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن