روایت بازار با محوریت شایعات

635
telegram nokhbegan-start
روایت بازار با محوریت شایعاتReviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 27Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار ی و فعالان بازار

این روزها همانطور که مستحضرید اساس تحلیل و نگاه ها ی میان و بلند مدت در بازار رنگ باخته و محوریت خود را به شنیده هایی که گوش به گوش در بازار میچرخد داده است. در این راستا امروز مفصلا این نگاه را ویژه تر کردیم تا آگاه تر و بینا تر نسبت به مسائل اشراف داشته باشیم.

سود های بانکی

شنیده می شود سودروزشمار برخی بانک ها که نرخ بالایی را داشته اند (از جمله بانک گردشگری) به همان 10 درصد که تصویب شد کاهش یافته و یا در اسرع وقت کاهش می یابد، این مصوبه این بار لازم الاجرا است.

فولاد مبارکه

خبرهایی از حمایت معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاحیه پروژه های توسعه شرکت فولاد مبارکه از صنایع وابسته به فولاد شنیده می شود.

شنیده‌ای از ورنا

شنیده‌هایی مبنی بر افزایش سرمایه گذاری ورنا برای ایجاد قطب سوم خودروسازی در سمنان به گوش می رسد.

شنیده‌ای از وسپه

در شرکت سرمایه گذاری سپه علاوه بر به جریان افتادن بحث افزایش سرمایه شنیده می شود کار فروش زمین های لواسانات آغاز شده و به دلیل ماهیت ان مناطق به سرعت به فروش می رود.

شنیده‌ای از وخاور

در بانک خاورمیانه خرید سهم در محدوده قیمتی 200 تومان و با دیدگاه یکساله می تواند برای سهامداران بلندمدتی توصیه پذیر باشد. در سال جاری نیز احتمال تعدیل سود شرکت از 30 تومان به 36 تومان زیاد است.

شنیده‌ای از مپنا

در مورد مطالبات از وزارت نیرو این چنین بیان شد که شرکت دو راه دارد.1) این طلب از طریق تهاتر با بدهی به سازمان خصوصی سازی یا تهاتر با مالیات های معوق تسویه شود 2) منتظر بماند تا دولت اقدامی در جهت تسویه مطالبات انجام دهد.در مورد صادرات برق بیان داشتند که دولت فعلا اجازه این کار را نمی دهد در صورتی که طبق قانون اجازه فروش 200 مگاوات برق را در نیروگاه سنندج دارد.در خصوص صادرات تمام زیر ساخت جهت انتقال وجود دارد و شرکت تنها باید هزینه انتقال را به مدیریت شبکه بپردازد.نرخ فروش برق به ترکیه 12 سنت یورو و عراق 12 سنت دلار می باشد.

این سهم در « سبد تکنیکالی ۲ ماهه »برای خرید معرفی شده است  

شنیده‌ای از خکاوه

 

مدیرعامل شرکت سایپادیزل از افزایش 300 درصدی تولید این شرکت خبر داد ، به گفته وی تحرک کم نظیر حوزه فروش این شرکت طی پنج ماه اخیر، به افزایش 780 درصدی ثبت نام متقاضیان خرید محصولات سایپادیزل نسبت به مدت مشابه سال گذشته منجر شد. وی گفت در 5 ماهه ابتدایی امسال 64 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم.

شنیده‌ای از خبهمن

در خبهمن گزارش بسیار خوب کیا مهستان و پوشش سود مناسب و همچنین کف قیمتی و حمایت های ساتا از سهم و رشد قیمت جهانی روی می تواند در این سهم موثر باشد .

شنیده‌ای از شخارک

در شخارک شنیده ها از تعدیل بالای 20 درصد با توجه به صادرات متانول و پروپان در 6 ماهه حکایت دارد. اما برخی نیز دلایل توقف نماد را برای افزایش نرخ گاز ترش می دانند که خبر بدی برای سهم خواهد بود.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر برنامه ریزی های لازم برای بیمه ایرانی های خارج از کشور انجام شده است ، گفت: با ترکیه نیز به توافقات خوبی رسیده ایم و تاکنون نیز چهار جلسه برگزار شده که دو جلسه در ترکیه و دو جلسه نیز در ایران تشکیل شده است و به نتایج خوبی نیز دست یافته ایم.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: تفاهم نامه ای دو جانبه با ترکیه امضا خواهد شد که بر اساس آن می توانیم اتباع یکدیگر را پوشش داده و مشکلاتی را که در این زمینه وجود دارد با کمک یکدیگر حل کنیم.

زدا گفت: نحوه انتقال حق بیمه و پرداخت مستمری به ایرانیان خارج از کشور و … از جمله مسائل اداری و مالی است که در حال رفع آنها با مسئولان بیمه ای و تامین اجتماعی ترکیه هستیم.

او گفت: قصد داریم از توافقات به عمل آمده به عنوان الگو برای کشورهای دیگر استفاده کنیم و در این صورت با سرعت بیشتری می توانیم به نتایج مهم و مفیدی در زمینه بیمه اتباع و ایرانیان دست پیدا کنیم.

او همچنین از مذاکره با مسئولان عراق برای پوشش بیمه ای ایرانیان و همچنین اتباع آن کشور در ایران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: رایزنی های خود را با مسئولان این کشور در زمینه بیمه آغاز کردیم که امیدواریم به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم

در راستای لغو تحریم صادرات پتروشیمی، نام 14 شرکت پتروشیمی از از لیست دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا( OFAC) حذف شد.اسامی 14 شرکت به شرح زیر است:

1. شرکت پتروشیمی بندر امام

2. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا

3. شرکت پتروشیمی مبین

4. شرکت پتروشیمی نوری

5. شرکت پتروشیمی پارس

6. شرکت پتروشیمی شهید تندگویان

7. شرکت پتروشیمی شازند

8. شرکت پتروشیمی تبریز

9. شرکت پتروشیمی جم

10. شرکت پتروشیمی قائد بصیر

11. شرکت پتروشیمی مرجان

12. شرکت پتروشیمی پولی نار

13. شرکت پتروشیمی صدف عسلویه

14. آریا ساسول

 

حسینا

شنیده می شود قراردادساخت سیلوی جدید غلات وانبار سرپوشیده فی مابین اداره بنادر ودریانوردی مازندران وحسینا منعقد شده است .

غپینو

برای غپینو چند شایعه مطرح است که یکی از آن کسری نقدینگی شرکت مادر است .

وتوکا

خرید کامیونهای جدید و افزایش حجم عملیات شرکت در قراردادهایی که با فولادسازان دارد، می تواند به تعدیل قابل توجه eps شرکت منجر شود.

فباهنر

گفته می شود فباهنر در نظر دارد دو باب کارخانه را از طریق مزایده به فروش برساند.

زاگرس

در بازار شایعه ای وجود دارد که طی روزهای آتی زاگرس نیز برای اعلام سود نزدیک به ۴۹۰۰ریالی متوقف می شود .

پکویر

در صورت مالی امید سود پکویر ۳۹۶۲ریال قید شده و قصد تقسیم بالای ان را دارد . به نظر سود ۴۰۰۰ریالی به راحتی قابل تحقق است و به سود های بیشتر نیز میتوان فکر کرد . پکویر سهمی است که اگر در قیمت های زیر ۱۶۰۰۰ریال برای خرید خوب است و هدف سهم با این شرایط و این گزارش بیش از ۲۰۰۰۰ریال است .

 

ثفارس

شایعاتی را داریم که ثفارس با شایعه فروش یک زمین ۷۴۰ریال تعدیل سود می دهد که آقای محمدی تحلیل کاملی از این مطلب را در بخش « ثفارس آمد ، ثفارس با تعدیل مثبت ۱۳۰% آمد… » آماده کردند..این سهم هم در سبد بنیادی ما برای اعضای حرفه ای معرفی شده بود که تا امروز که بازگشایی شد بازدهی ۸۰٪  را برای آنها به ارمغات آورده است.

سبد بنیادی رو در این جا میتواتید مشاهده کنید. «کلیک کنید»

پیشنهاد تحت نظر:

حتوکا-خعتبار-خگستر

موفق باشید

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن