روزهای انتظار بازار

464
telegram nokhbegan-start
روزهای انتظار بازار Reviewed by محمد محمدی on Aug 26Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تو خبرهای سیاسی دیروز خبری منتشر شد مبنی بر انهدام یک پهباد اسرائیلی  در منطقه ای نزدیک به نطنز خبری که به سرعت سرخط خبرگزاریها شد . سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه اینطور گفت : این پهباد به محض ورود به ایران رهگیری شد  و برای اینکه از نیت اطلاعاتی آنها باخبر شویم ، مدیریت شد تا به داخل بیاید و در موقعیت مناسب آن را هدف قرار دادیم .

البته خدا رو شکر دیگه بازار نسبت به اینگونه اخبار واکسینه شده و  این خبر نتونست بر جو کلی بازار امروز تاثیری داشته باشد .

 

شایدمهمترین ویژگی این روزهای بازار حالت انتظار باشه ، اکثر گروهها تو محدوده قیمتی خوبی برای خرید هستند ولی اکثرا منتظر یک محرک برای شروع یک روند صعودی هستند ، افزایش قیمت محصولات یکی از خبرهایی است که اکثر گروههای بازار انتظار اون رو یدک میکشند ولی اکثر خبرها در حد حرف باقی میمانند و به نقطه عمل نمیرسند شاید سیاستهای ضد تورمی دولت مهمترین عامل بازدارنده برای افزایش نرخ محصولات شرکتها باشد این موضوع در کنار رشد هزینه ها و رکود فعلی بازار کالا و کاهش تقاضا شرایط نامناسبی رو برای اکثر گروهها رقم زده است .

 

گروه خودرویی

این پهپاد به محض ورود به کشور رهگیری شد و برای اینکه از نیت اطلاعاتی آنها باخبر شویم، مدیریت شد تا به داخل بیاید و در موقعیت مناسب آن را هدف قرار دادیم. – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930604000524#sthash.coMOkBSn.dpuf
این پهپاد به محض ورود به کشور رهگیری شد و برای اینکه از نیت اطلاعاتی آنها باخبر شویم، مدیریت شد تا به داخل بیاید و در موقعیت مناسب آن را هدف قرار دادیم. – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930604000524#sthash.coMOkBSn.dpufولی خدا رو شکر مثل اینکه دیگه بازار به اینگونه خبرها واکسینه شده و تاثیر نمیپذیرد .

دیروز مجددا شاهد اظهار نظرهای نمایندگان مجلس در مورد قیمت گذاری خودرو بودیم ، قاضی پور نماینده مجلس درشورای رقابت درباره  آخرین خبرها  از کاهش قیمت خودرو گفت: ما از طرف کمیسیون صنایع ومعادن مدارک خود را هفته گذشته  به شورای رقابت ارائه دادیم و بر این اساس قیمت خودروها 15 تا 30 درصد و برخی نیز بیشتر از 30 درصد باید کاهش یابد .
نماینده مردم ارومیه در مجلس در پاسخ به این پرسش که مدارک شما به طور مشخص درباره  چه  مواردی بوده است گفت :به عنوان نمونه مشخص شده است که خودروسازان برای تبدیل موتور یورو 2 به یورو 4 تنها 240 هزار تومان هزینه می کنند امابه مصرف کننده 3 میلیون تومان می دهند .

ولی نکته جالب توجه معاملات مثبت امروز گروه خودرویی با محوریت قطعه سازان بود ، هرچند خساپا و خودرو امروز نتونستند بطور کامل خودشون رو با جو گروه همراه کنند و بجز دقایقی بقیه ساعات بازار متعادل معامله شدند و قیمت پایانی خساپا درنهایت کمتر از 1% مثبت خورد .

 

 

گروه ساختمان

علی رغم تلاشهای وزیر مسکن برای افزایش تسهیلات خرید مسکن هنوز این موضوع در حرف باقی مانده است ، طی روزهای گذشته قیمت اوراق مشارکت تسهیلات مسکن به رکورد بی سابقه 100هزارتومان رسید .  گفته میشود خریدهای بانک ملت از جمله عوامل رشد قیمتی این اوراق بوده است ، موضوعی که حساسیت هایی را نیز بوجود آورده است .

این گروه امروز معاملات متعادلی داشتند ، و اکثرا تو قیمتهای نزدیک به صفر معامله میشدند . بازار منتظر عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود ( ثرود ) میباشد . دیروز این شرکت اولین پیش بینی سود سال 94 خودش را مبلغ 839 ریال اعلام کرد که نسبت به سود سال 93 نزدیک به 5% رشد داشته است شرکت سود سال 93 خودش را 807ریال اعلام کرده است که در نهماهه 486 رال نزدیک به 60% پوشش داشته است  . شنیده های حکایت از عرضه این سهم تو محدوده 300تومان دارد .

ثفارس  ارزشمندترین سهم این گروه که برای اولین بار اوایل تیرماه تو محدوده قیمتی 210تومان در « سبد بنیادی میان مدتی » معرفی شده بود همچنان برای اعلام پیش بینی سود سال جدید خود متوقف می باشد شنیده ها حکایت از اعلام سود تو محدوده 70تومان شرکت میباشد که در صورت صحت این خبر باید منتظر بازگشایی شیرین این شرکت بود .

 

 

گروه قندی :

دیروز این گروه با اعلام خبر افزایش احتمالی 30% نرخ شکر با افزایش تقاضا و صف خرید همراه بودند ، ولی تاریخ مصرف خبر تنها یک روز بود و اکثر سهمهای این گروه امروز معاملات منفی داشتند ، اگر بخواهیم واقع بین هم باشیم با توجه به سیاستهای ضد تورمی دولت و نرخهای فعلی جهانی شکر در کنار نرخهای فعلی  ارز نمیشه به یک همچین افزایش نرخی دل خوش کرد و شاید انتظار افزایش نرخ 20% یعنی اعلام 2300تومانی شکر منطقی تر باشد . تو این گروه امروز قشهد به منظور مجمع افزایش سرمایه 100% از محل سود انباشته متوقف شد .

 

 

گروه پتروشیمی :

تو این گروه همچنان شنیده ها حکایت از احتمال افزایش تخفیف خوراک مایع پتروشیمیها از 5% به 10% دارد، خبری که هنوز هیچ منبع موثقی آن را تایید نکرده است ، مهمترین شرکتهای خوراک مایع بازار شکبیر ، شاراک و فارس میباشند . البته جم هم بخشی از خوراکش مایع می باشد . اکثر سهمهای این گروه امروز معاملات متعادل رو به منفی داشتند  . تو این گروه اختلاف قیمت حق تقدم شاراک با خود سهم نزدیک به 160 تومان رسیده است یعنی در صورت خرید حق تقدم و واریز 100تومان وجه استفاده از حق تقدم ، این سهم را نزدیک به 10% ارزانتر میخرید .

 

 

گروه لبنیات :

دیروز نماینگان دولت خبر از افزایش رسمی 15% نرخ شیر و دیگر محصولات لبنی دادند ، موضوعی که میتونه رو شرکتهای غشان ، غشصفا ، غالبر و غپاک تاثیر گذار باشد امروز غپاک و غالبر و تاحدودی هم غشان معاملات مثبتی داشتند ولی معاملات غشصفا منفی دنبال شد . معاملات پرحجم امروز غالبر بیشتر از بقیه سهمهای گروه خود نمایی میکرد ، غالبر امروز تو محدوده یک مقاومت قوی بود و بیش از 10میلیون سهم معامله شد ولی در نهایت در دقایق پایانی نتونست برفشار عرضه ها فائق آید و در نهایت متعادل شد .

 

 

گروه دارویی :

شنیده ها حکایت از شروع جلسات اصلاح قیمتها از هفته آینده در سازمان غذا و دارو دارد ، طبق بررسیها افزایش نرخ این گروه کلی نبوده و اصلاح قیمت داروها مورد به مورد بررسی میشود یعنی شرکتها برای هر دارو صورت وضعیت هزینه ارائه میکنند و نسبت به رشد هزینه ها و بهای تمام شده میزان افزایش قیمت تعیین میشود . تو این گروه شنیده شده مجمع بزرگترین هلدینگ دارویی یعنی تیپیکو سی ام شهریور ماه برگزار میشود . امروز نماد کی بی سی هم برای برگزاری مجمع افزایش سرمایه متوقف شد .

 

گروه روی :

قیمت جهانی روی بعد یک اصلاح تا محدوده 2250 دلار دوباره خودش رو وارد کانال 2300-2400 دلاری قرارداده است « تحلیل نموداری این صنعت را در این بخش مشاهده کنید »، امروز قیمت تو محدوده 2360دلار بود . امروز معاملات شرکتهای این گروه متفاوت بود شرکتهای کروی ، فزرین ، فاسمین و فرآور متعادل بودند ولی باما امروز با صف خرید نسبی همراه بود . این سهم رو هفته قبل  تو سبد بنیادی میان مدتی (2) تو محدوده 980-1010 تومان برای خرید معرفی کرده بودیم که امروز بررسی سود تحلیلی سال 93 شرکت برای دوستان آماده کردیم که میتونید از اینجا بخونید .

 

موفق و پرسود باشید.

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

 1. با سلام
  معذرت میخوام از اینکه سوالاتمو یکجا نمی پرسم
  نظرتون از نظر بنیادی راجع به خرید حق تقدم شاراک و تبدیلش به سهم چیه؟/
  چون بنده جسارتا فک میکنم از نظر تکنیکی این سهم داره به مقاومتش میرسه؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   شاراک از لحاظ بنیادی سهم کم ریسک و ارزنده ای میباشد.ولی میزان رشد قیمتی سهم بسته به برخی پارامترها از جمله نرخ ارز . نرخ جهانی محصولات و احتمال افزایش تخفیف خوراک شرکت میباشد.
   برای تحلیل روند قیمتی بهتر است خود سهم را به جای حق تقدم بررسی نمایید. البته باتوجه به اینکه مهلت استفاده از حق تقدم رو به پایان میباشد احتمال کاهش نرخ طی یکی دو روز آتی وجود دارد.
   موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز

   بعد از خرید حق تقدم میبایست نسبت به واریز 100تومان به ازای هر حق تقدم به حساب شرکت حداکثر تا پایان مهلت اعلام شده واریز نمایید. و بعد فیش واریزی را برای شرکت فاکس نمایید. برای اطلاع از شماره حساب و مهلت استفاده از حق تقدم از سایت کدال استفاده نمایید.
   موفق باشید.

نطر گذاشتن