شیخ دیپلمات و روزهای پیش رو

377
telegram nokhbegan-start
شیخ دیپلمات و روزهای پیش روReviewed by سعید مشکانی on Jun 16Rating:

در ابتدای امر بنده به نمایندگی از همکارانمان درسایت تحلیلها پیروزی کاندیداهای مردمی و مورد حمایت خبرگان عرصه های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ،  دینی و علمی را در انتخابات ریاست جمهوری به عموم هم میهنان به خصوص فعالان بازارهای اقتصادی تبریک و شاد باش عرض میکنم.امیدواریم در سایه تدبیر دولت و ملت همچنین تلاش آحاد مردم و دولت شاهد روزهای پر فروغ برای ایران اسلامی یمان باشیم.

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

85059601119397594376 تصویر

 

روز گذشته به دنبال اخبار انتخاباتی تغییرات قابل ملاحظه ای در بازارهای دلار ، طلا و بورس به وقوع پیوست که ادامه دار بودن آنها با اما و اگرهایی روبروست.

جدا از مسائل کوتاه مدت مواردی هستند که نباید در شادکامی ها از یاد برد.از یاد نبریم که مشکلات امروز ناشی از ضعف ها و اشتباهات چند سال گذشته است و انتظار نمی رود که در کوتاه مدت ریاست جمهوری بتواند بر انبوه مشکلات فائق بیاید.تحریم ها هنوز پا برجاست همچنین نقل و انتقال پول  و ارز با دنیای خارج با مشکلات متعدد مواجه است.از طرفی نیز تحریم های پتروشیمی مضاعف بر فشار بازار گشته و عرضه ارز به مرکز مبادلات نیز با اخلال روبرو شده است.دلار نیز که روز گذشته افت در بازار را تجربه کرده بود امروز مجددا به کانال 3500 تومان بازگشته است.

در این میان نکته حائذ اهمیت استقبال کشورهای غربی از نتیجه انتخابات و تبریک آنها به ملت ایران است.امید می رود تا در روزهای آتی شاهد موضع گیری های خردمندانه سیاست پیشگان در برابر دولتهای غربی و همچنین منطقه در سایه عزت کشورمان و احترام متقابل بین ایران و جامعه بین المللی باشیم.

اما تعیین رئیس جمهور جدید به معنای تغییر در ترکیب هیات وزیران است.باید منتظر ماند و انتظار روزهای آتی را کشید تا شیخ دیپلمات استراتژی شناس ایران ، سیاست های اقتصادی و اجتماعی و نوع مواجه با جامعه بین الملل از طریق استراتژی های متفاوت دیپلماسی را به وضوح تبیین کند تا بتوان برآورد دقیقی از روزهای آتی داشت.البته ترکیب هیات وزیران و به کار گماردن افراد مطرح در بین مکاتب اقتصادی و نوع چیدمان آنها در روزهای آتی تا حدودی بر طرف کننده ابهامات خواهد بود و برای بلند مدت جهت گیری کشور را تبیین خواهد کرد.البته در کوتاه مدت به دلیل جابجایی قدرت و زمان بر بودن این فرآیند و تا زمان تصویب سیاست ها  و برنامه ها در هیات دولت به نوعی کشور از بی برنامه گی رنج خواهد کشید که این امر ریسک تغییرات قابل ملاحظه را در بازار های اقتصادی به شدت بالا خواهد برد.

همچنین سایه مشکلات اقتصادی از قبیل محدودیت شدید در منابع ارزی ، بدهی های دولت به شرکت های پیمانکاری ، مطالبات دارندگان اوراق مشارکت دولتی باسود 20 درصد در شرایط کسری بودجه و مشکلات مرتبط با تحریم صنایع نفت و پتروشیمی همچنین تحریم های بانکی بر سر دولت سنگینی خواهد کرد که تغییر کوتاه مدت آن بسیار از اذهان تحلیلگران دور است.

امری که نباید فراموش شود امیدواری ملت به انتخابشان و تدبیرهای آتی هیات دولت است که امیدواریم در روزهای آتی از رنج واندوه ملت بردبار و خستگی ناپذیر ایران بکاهد.

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن