روزهای طوفانی بازار

164
telegram nokhbegan-start
روزهای طوفانی بازارReviewed by منوچهر عطائی on Mar 12Rating:

در این مقطع از بازار شاهد بازاری هستیم که بسیاری از سهم ها حتی سهم هایی که امید به رشدشان بالا بود بانوسان منفی یا نزدیک به منفی بودن سیر میکنند.چیزی که قیمت بسیاری از سهم ها را در سطح جذابی قرار داده است که با خرید با دید مجمع را توجیح پذیر میکند ضمن اینکه در میان مدت میتوان انتظار رشد بالایی از بازار داشت.

بازارهای جهانی اوضاع خوبی ندارند قیمت روی به سطوح 1900 دلار و مس زیر 7700 دلار رسیده است که تاثیر منفی بر گروه معدنی ها گذاشته است.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

و در روزهای پایانی با عرضه های عمده و اولیه ای روبرو هستیم که نقدینگی قابل توجهی را میطلبد موضوعی که عرضه سهام برای تامین نقدینگی را افزایش داده است. دو موضوعی که همیشگی نیستند و با رفع دلایل این افزایش عرضه ها بازار به دوران پرشکوه خود خواهد رسید

در گروه پالایشگاهی ها هم شاهد افزایش نرخ ارز از 1126 به 2000 تومان در پیش بینی سال 92 هستیم و ضمن اینکه در حال حاظرکالاهای فرعی  خود را با قیمت بالایی در بورس بفروش مییرسانند میتوان انتظار رشد سود 40 تا 50درصدی از این گروه در سال 92 نسبت به 91میرود که موجب جذابیت پالایشگاهی میشود.

در گروه تجهیزاتی هم باید حواس فعالان به سهم مپنا باشد که با توجه به راه اندازی بورس انرژی و افزایش صادرت برق در سال 92 با احتمال رشد خوبی روبرو هست و محدوده حمایتی فعلیش 240 تومان است.

وضعیت سردرگرمی بازار در روزهای آینده و با عرضه های اولیه روشنتر خواهد شد و با توجه به تجربه بازار در روزهای پایانی سال رشد خوبی در سهام ها شاهد خواهیم بود.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن