روز آخر هفته و نکته هایی که باید یاد بگیریم …

851
telegram nokhbegan-start
روز آخر هفته و نکته هایی که باید یاد بگیریم ...Reviewed by محمد محمدی on Sep 17Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز بازار نسبتا متعادل و البته رو به منفی بود ، با توجه به اینکه امروز آخرین روز تسویه اعتباریها بود تقاضای چندانی در بازار وجود نداشت ، والبته با توجه به منفی روزهای اول هفته فشار فروش چندانی هم بر روی گروههای مختلف دیده نمیشد . برای هفته آینده بازار تحت تاثیر اجلاس عمومی سازمان ملل خواهد بود و البته با توجه به شروع مهرماه و آزاد شدن اعتبارهای جدید مشتریان انتظار داریم چرخه تقاضای بازار پررنگتر باشد .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاخص کل امروز با 35 واحد افزایش به 71443 رسید ، بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای اخابر ، همراه ، وصندوق و شسپا داشتند .

 

گروه قندی :

این گروه که دیروز تحت تاثیر شایعاتی مبنی بر احتمال اعلام سود 2420تومانی شکر مثبت شده بودند ، امروز معاملات خود را در درصدهای منفی دنبال میکردند . البته برخی از نمادها همچنان پرتقاضا و مثبت و بعضا همراه با صف خرید بودند که باید دید این موضوع دلیل منطقی داشته یا نه . دیروز در مورد قیمتهای جهانی و نرخ شکر وارداتی و منطقی نبودن این شایعات صحبت کردیم . در مجمع قشهد نیز قیمت 2250تومانی عنوان شده بود و البته گفته شده بود که با توجه به رکود فعلی بازار و موجود بودن شکر وارداتی در قیمتهای کمتر از 1900 تومان در انبارها ، این افزایش نرخ نیز عملا قابل اعمال نخواهد بود .

 

نکته 1 : بر مبنای شایعات تصمیم گیری نکنید ، نمیگم اصلا به شایعات توجه نکنید ولی اقلا بررسی کنید ببینید اصلا یک منطق حداقلی پشت این شایعه وجود دارد یا خیر …

 

گروه دارویی :

مثبت بودن و حجم تقاضا در نمادهای این گروه وقتی بیشتر به چشم می آمد که اکثر گروههای بازار معاملات منفی و کم رونقی داشتند قبلا در مورد ارزنده بودن این گروه به کرات صحبت کردیم ، همچنین چند روز پیش آقای آرش حکمت تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه طی تحلیل جامعی ، احتمال لیدر شدن این گروه در بازار سرمایه را مژده داده بودند که میتونید این مطلب را از اینجا بخوانید . امروز گزارش توجیهی افزایش سرمایه 122% سبحان دارو از محل سود انباشته و آورده نقدی سهامداران بر روی کدال آمد ، که با توجه به اطلاع رسانیهای قبلی ، کاربران سایت تحلیلها زودتر از بقیه بازار از آن اطلاع داشتند .

 

نکته 2 : از فرصتهای خرید در بازار منفی استفاده نمایید ، اوایل همین هفته بود که بازار به شدت منفی بود و خیلی از دوستان نگران شده بودند ، همانموقع طی مطلبی گروه دارو را بهترین فرصت خرید اعلام کردیم که میتوانید محددا این مطلب را از اینجا بخوانید .و نمادهای سبحان ، والبر و دتولید را برای خرید پیشنهاد دادیم و تحلیل تکنیکال دتولید را میتوانید اینجا بخوانید .

 

 

گروه ساختمان :

این گروه چند روزی هست که معاملات نسبتا متعادلی دارند و البته اکثر سهمهای گروه در قیمتهای جذابی برای خرید قرار دارند ، در این گروه همچنان ثفارس را به عنوان ارزنده ترین سهم میدانیم ، و البته نمادهای ثتران ، ثغرب ، و ثمسکن نیز در قیمتهای جذابی برای خرید قرار دارند ، اکثر شرکتهای این گروه در حال حاضر p/e پایینی دارند و طی 4ماه آینده مجمع سالیانه خود را برگزار خواهند کرد و اکثرا تقسیم سود خوبی در مجامع دارند . پیش بینی ما رشد 30% این گروه طی 4ماه آینده هست . شاید رونمایی از طرح جدید حمایت از مسکن و عرضه صندوق های سرمایه گذاری مسکن بتواند محرک رشد این گروه در آینده باشد .

 

نکته 3:  از فرصت های امروز استفاده نمایید ،  از این گونه حرفها که اگر این سهم را خریده بودم فلان قدر سود میکردم یا اگر این سهم را زودتر فروخته بودم …دوری کنید ، ذهن خود را مشغول این حرف ها نکنید و از فرصت های امروز به خوبی استفاده نمایید .

 

گروه خودرویی :

حرکت این گروه مدتهاست نوسانی شده است و هرچه میگذرد دامنه نوسانات آن کوتاهتر میشود . بعد از معاملات مثبت روز گذشته امروز که بواسطه شایعه تعدیل مثبت خودرو بوجود آمده بود ، امروز اکثر نمادهای این گروه در درصدهای منفی معامله میشدند ، البته نمادهای اصلی این گروه یعنی خودرو و خساپا متعادل و معاملات آنها بیشتر در قیمتهای صفر تابلو دنبال میشد . از لحاظ تکنیکال  اکثر نمادهای این گروه از جمله خساپا و خزامیا و خاور حمایتهای معتبری از دست دادند که صعود مجدد آنها را با مشکل مواجه کرده است .

 

نکته 4 : اینو میگذارم به عهده دوستان عزیز ، هر کس هر نکته ای میدونه و هر تجربه ای داشته میتونه عنوان کنه ، ماهم استفاده میکنیم.

 

گروه بانکی :

این گروه علی رغم ارزندگی در قیمتهای فعلی ، هنوز نتوانستند توجه خریداران را به خود جلب نمایند ، شاید یک خبر خوب از مذاکرات هفته آتی  بتواند این گروه را به جایگاه خود برساند ولی به هر حال با توجه به قیمتهای فعلی این گروه در قیمتهای کم ریسکی قرار دارند ، در این گروه نمادهای وسینا ، ونوین و وبملت و حتی وبصادر وضعیت خوبی دارند و میشه به عنوان گزینه های خرید مورد استفاده قرار بگیرند . افراد ریسک پذیر هم میتونند نیم نگاهی به وپاسارح داشته باشند.

 

آخر هفته خوبی داشته باشید ….

 

bashgah-banner

12 نظرها

  • سلام دوست عزیز
   به دید بلند مدت یکساله پیشهاد اول من ثفارس میباشد . از بین سهمهایی که شما اسم بردید از لحاظ بنیادی ثمسکن کم ریسک ترین سهم هست ، ولی شاید ثغرب با توجه به افزایش سرمایه ای که دارد جذابتر باشد ، آس پ در پرداخت سود سهامداران خوش حساب نبوده ولی شاید با تغییرات مدیریتی جدیدی که در این شرکت افتاده وضعیت عوض شود .
   موفق باشید .

 1. سلام آقای محمدی
  ممنون از تحلیل خوبتون، شما برای داسوه تو بلند مدت پیش بینی سود کرده بودید که خوشبختانه خیلی زود شروع به افزایش قیمت کرد، به نظرتون تو کوتاه مدت این افزایش تا کی و چه قیمتی ادامه خواد داشت؟
  با تشکر

نطر گذاشتن