روز عرضه ی خودرو + نکاتی برای نوسان گیری

965
telegram nokhbegan-start
روز عرضه ی خودرو + نکاتی برای نوسان گیریReviewed by فرزاد عباس زاده on May 6Rating:

 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اعلام کرد در جلسه دیروز این کمیسیون که با حضور پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی و پاریزی معاون وزیر اقتصاد با محوریت موضوعات معاملات سهام عدالت و اقتصاد مقاومتی برگزار شد، موضوع زمان آزادسازی معاملات سهام عدالت نیز بررسی شد که بر اساس قانون باید معاملات سهام عدالت سال 96 آزاد شود.

فولادگر افزود: در حال حاضر 30 درصد از مبالغ سهام عدالت به دولت پرداخته شده است و اگر دولت قصد دارد معاملات سهام عدالت در سال جاری انجام شود، باید در این زمینه لایحه ‌ای به مجلس ارائه کند.

اگر می خواهید نوسان گیری کنید، به چند نکته باید توجه کنید:

.1 اولا به هیچ وجه با تمام سرمایه خود نوسان گیری نکنید. چرا که در این صورت در بلند مدت قطعا جزو دسته شکست خورده ها خواهید بود. این موضوع خصوصا در مورد سبدهایی که ارزش ریالی آن بالای 100 میلیون تومان است، نمود پیدا می کند.

.2 حتما به سطوح حمایتی و مقاومتی توجه کنید. این نکته را در نظر بگیرید که معامله شما با احتساب کارمزد معاملات حداقل 6 تا 8 درصد سود خالص برای شما داشته باشد.

.3 برای معامله خود حتما حد ضرر انتخاب کنید و به دلیل پایین بودن حد سود باید حد ضرر خود را به همان نسبت کوچک کنید.

.4 اگر تازه وارد هستید و یا تسلط کافی ندارید، قید نوسان گیری را بزنید.

البته توصیه اصلی و همیشگی ما سرمایه گذاری بلند مدت در بورس و فرابورس است و این که سهامی که الان در بازار معامله می شوند، در صورت انجام توافق بزرگ در خرداد و آغاز حرکت واقعی اقتصاد، با این کف های قیمتی پیدا نمی شوند.

نگاهی به گروه های منتخب 

از  گروه خودرویی آغاز می کنیم. اکثر نمادهای این گروه در سطح مقاومتی قرار دارند و جالب اینکه در محدوده مقاومتی فشار خریداران شدت گرفته است. از طرفی دیگر بار دیگر سفته بازان در نمادهای این گروه خصوصا خودرو و سایپا فعال شده اند.

البته اخبار مثبت در این گروه در افزایش تقاضا بی تاثیر نبوده است. گفته شد که سایپا به رکورد تولید 2000 دستگاه رسیده و اکنون شنیده می شود، شرکت برنامه دارد تا در تابستان 2500 دستگاه در روز تولید کند! از طرفی دیگر با افزایش قیمت بنزین بار دیگر پراید مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

این سهم در محدوده حساسی قرار دارد و عبور از 250 تومان می تواند باعث رشد قیمت تا 270 تومان شود. به دلیل شرایط حساس تکنیکی سهم بهتر است در نمادهای این گروه محتاط باشیم و پله پله تارگت بنویسیم.

در نماد خودرو روز گذشته عرضه های سنگینی را شاهد بودیم.البته امروز هم با عنایت ورنا و با هدف تسویه ی بدهی شستا همچنان سهم کم نمی آورد! شنیده می شود این شرکت با پژو به توافق رسیده تا دو محصول جدید پژو را در ایران تولید کند. خبری که اگر جدی تر شود می تواند بار دیگر نگاه ها را به این سهم معطوف کند. برخی از خودروی 350 تومانی می گویند ولی فعلا نباید اسیر هیجان بازار شد. برای خودرو فعلا 280 سطح مهمی است و پس از آن 300 را در پیش داریم.

شنیده می شود، پارس خودرو افزایش سرمایه 250 درصدی خود را به سازمان فرستاده است. از خپارس انتظار یک اصلاح موقت و بعد صعود را داریم ولی اگر در عمل قیمت بالای 260 تثبیت شود، سناریو عوض خواهد شد. در این گروه و از میان قطعه سازان خشرق تعدیل منفی 61 درصدی را برای سهامداران خود رونمایی کرد تا به نوعی در قطعه سازها سهامداران کمی دست به عصا شوند. همواره به این نکته باید توجه کرد که از هر گروه بهتر است به سراغ لیدرها برویم.

در پتروشیمی ها پترول دیروز جمع شد. ای کاش سهم اصلاح خود را تکمیل می کرد و تا 180 تومان نیز افت می کرد تا با پتانسیل بیشتری وارد مدار رشد می شد. فعلا 220 – 230 به عنوان مقاومت در پیش روی سهم قرار دارد.امروز نوسانات سهم در رنگ های سبز هم تمایل خرید را تقویت کرد و بسیاری را به صرافت انداخت.

از مارون هم نباید غافل شد. سهمی که پتانسیل های بنیادی بالایی دارد و پروژه های در دست شرکت نشان می دهد که در آینده شرکت می خواهد مانع از خام فروشی شود. فعلا 3800 تومان به راحتی شکسته شده اما تثبیت هنوز مانده است.

در این گروه از شازند هم نباید غافل شد. شازندی که با تغییر مدیر عامل خود مواجه شده است. خرید سهم در رنج 2400 تومان با دید میان مدت قطعا بازدهی خوبی را خواهد داشت. در سایر نمادهای بازار صف فروش وبیمه جمع آوری شد. به نظر می رسد سهم می تواند تا 155 تومان در مقطع کنونی رشد کند. البته لازم به ذکر است که هنوز سیکل اصلاحی سهم به پایان نرسیده است.

فلامی، دیروز هم با صف مناسبی همراه بود. سهم حتی به اندازه حجم مبنا عرضه نشد. در صورت شکست باند 300 – 305 تومان، رشد 20 درصدی در انتظار سهم خواهد بود، اما گزارش شفاف سازی حسینا، کار دست سهم داد و باعث تشکیل صف فروش شد و این صف امروز هم باقی ماند .p/e  سهم بسیار بالا رفته و حتی اگر تعدیلی هم در کار باشد قاعدتا پیش خور شده است.

این بازار پر است از سهم های پر پتانسیل و کم ریسک، به نظر در برهه کنونی بهتر است از نمادهای ابهام دار و پر ریسک دوری کنیم.

*گذری بر اجماع نظر بزرگان بازار بر روی سهام*

باما : انتظار می رود علاوه بر فاکتور های بنیادی در صورت تثبیت 1200 تومان،سهم تا مجمع راهی 1500 هم بشود.

غالبر: انتظار داریم سهم رشد متناسبی را حسب خبر افرایش سرمایه و قرار گیری بر روی حمایت معتبر را پیش رو داشته باشد.

حفاری شمال : رشد تا 700 تومان مد نظر اهالی بازار قرار گرفته است.

موفق باشید…

گزارش کامل مجمع ایران دارو و خبرهای افزایش نرخ برای این صنعت را رد اینجا بخوانید.

کاربران عزیز برای مشاهده نظر کارشناسان درباره دیگر نماد ها اینجا را مشاهده کنید..

همچنین کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیک کنید)

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن