رویداد مالی مهم پالایشگاه‌های بورسی و فرابورسی

173
telegram nokhbegan-start
رویداد مالی مهم پالایشگاه‌های بورسی و فرابورسیReviewed by منوچهر عطائی on Mar 10Rating:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار سهام کشور در شرایطی میزبان صنایع و گروه‌های مختلف تولیدی، صنعتی و واسطه‌گری مالی است که جدیدترین تحولات رخ داده در گروه پالایشگاهی حکایت از آن دارد که وجوه پرداختی مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و عوارض چند پالایشگاه بورسی و فرابورسی برگشت داده می‌شود.

براساس این گزارش، این اتفاق طبق 4-3 قانون بودجه 91 کشور و تبصره 4 ماده 7 آئین نامه اجرائی بند مذکور مصوب مهر 91 هیئت وزیران رخ داده و طی آن مالیات و عوارض ارزش افزوده باید طبق ماده 8 آیین‌نامه به شرکت‌های پالایشگاهی بازگشت داده شود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این درحالی است که از این بابت پالایشگاه لاوان در گزارش‌های خود از برگشت حدود 118 میلیارد تومان خبر داده و پالایشگاه بندرعباس هم 15 اسفند با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرده، مبالغ مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته و 9 ماهه سال جاری بیش از 598 و 557 میلیارد تومان است و موضوع تسویه حساب دفتری این ارقام توسط شرکت ملی پالایش و پخش از طریق اداره کل امور مالیاتی و معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری و سازمان حسابرسی در دست پیگیری است، ولی تاکنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

در این میان برخی کارشناسان برگشت مبالغ پرداختی سایر پالایشگاه‌های بورسی و فرابورسی مانند اصفهان را حدود 1.1 هزار میلیارد تومان، شیراز حدود 230 میلیارد تومان و تبریز را حدود 130 میلیارد تومان ( بیشتر یا کمتر) ارزیابی کرده و با توجه به توقف نماد اکثر شرکت‌های این گروه، خواهان شفاف‌سازی این موضوع شده‌اند.

با این اوصاف باید منتظر ماند دید که به جز پالایشگاه های لاوان و بندرعباس که ارقام مربوط به بازگشت مبالغ پرداختی بابت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض را اعلام کرده ،سایر پالایشگاه‌ها چه مبالغی را اعلام خواهند کرد.

bashgah-banner
نوشته قبلیکگل پس از بازگشایی …
نوشته بعدیسیمان قائن …
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

2 نظرها

نطر گذاشتن