سایه مذاکرات هسته ای بر سر بازار

731
telegram nokhbegan-start
سایه مذاکرات هسته ای بر سر بازارReviewed by محمد محمدی on Sep 22Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز بازار در حالی آغاز شد که نگاهها همچنان به دنبال روند مذاکرات هسته ای بود ، به هر حال نمیشه از تاثیر این موضوع بر اقتصاد کشور و دماسنج آن یعنی بازار سرمایه چشم پوشی کرد . البته رنگ سبز امروز گروه خودرویی نشان از نگاه امیدوارانه بازار به مذاکرات هسته ای میباشد . باید دید طی روزهای آینده چه خبری از دل مذاکرات هسته ای بیرون خواهد آمد .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز شاخص تحت تاثیر از معاملات وبصادر و گروه خودرویی با 140واحد افزایش به 71685 رسید .

 

گروه بانکی :

امروز معاملات این گروه تحت تاثیر فروش بلوک وغدیر از سوی بانک صادرات بود . همین موضوع باعث تشکیل صف خرید میلیونی در نماد وبصادر شد . البته این صف بارها عرضه شد و در نهایت پایدار نماند . در آخر هم این معامله بلوکی با توجه به عدم هماهنگب بین خریداران انجام نشد و باید منتظر آگهی مجدد این عرضه باشیم . بقیه نمادهای این گروه متعادل معامله میشدند و همچنان در انتظار یک محرک برای شروع یک روند صعودی …

 

گروه خودرویی :

این گروه که امروز اکثرا به نقاط مقاومتی مهمی رسیده بودند متعادل شدند ، شاید گروهی که بیشتر از همه به نتایج مثبت مذاکرات نیاز داشته باشه گروه خودرویی باشد . سهامداران این گروه بیشتر از بقیه باید پیگیر خبرهای مذاکرات هسته ای باشند .

 

گروه دارویی :

امروز گروه دارویی معاملات نسبتا متعادلی داشتند ، البته شرکتهایی که در رالی قبلی به واسطه حجم معاملات پایین و پرنشدن حجم مبنا قیمتهای پایانیشون رشد نکرده بود همچنان مثبت بودند .

امروز مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین ( تیپیکو ) برگزار شد و تقسیم سود 750ریالی مورد تصیب قرار گرفت . مجمع امروز با حاشیه هایی نیز همراه بود و اون اعتراض سهامداران حقیقی به روند معاملات این سهم بعد از عرضه اولیه بود . در مجموع میشه گفت مجمع امروز خنثی بود و نکته پراهمیتی نداشت ولی باتوجه به بررسیهای به عمل آمده در حاشیه مجمع گزارشات شش‌ماهه شرکتهای زیرمجموعه تیپیکو از جمله ، دلر ، دزهراوی ، دارو و… چندان جالب نخواهد بود. با این تفاسیر میشه انتظار داشت روند خسته کننده معاملات این سهم بعد از مجمع در کوتاه مدت نیز ادامه خواهد داشت و شاید تعویض این سهم با بقیه سهمهای گروه دارویی از جمله والبر برای سهامداران حقیقی منطقی‌تر باشد .

 

گروه ساحتمانی :

این گروه نیز امروز تقریبا متعادل معامله میشدند ، ثشرق که روزهای گذشته آگهی شفاف سازی داده بود همچنان پرتقاضا بود و صف خریدش حفظ شد . توجه داشته باشید که با این شفاف سازی احتمالا شرکت سود سال 93 خود را تعدیل منفی و سود سال 94 خود را تعدیل مثبت خواهد داد . ولی نکته ای که باید بدان توجه داشته باشید سود تعدیل شده سال 94 شرکت قابلیت تکرار نخواهد داشت و نباید متوسط p/e  صنعت را برای آن در نظر گرفت .

 

موفق باشید .

bashgah-banner

8 نظرها

 1. سلام و خسته نباشید
  استاد با توجه به اینکه ثمسکن بعد از عرضه اولیه ثرود حرکت چندانی نداشت .میشه نظرتون رو راجع بهش بگید. من 200 تومان خرید داشتم.نظرتون راجع به تعویض با یه سهم دیگه ویا کم کرن میانگین همین سهم چیه؟به نظرتون حرکت صعودیش شروع میشه؟
  ضمنا از تحلیلهای جامع و کاملتون سپاسگزارم.واقعا عالی مینویسید.

 2. عرض سلام خدمت جناب محمدی ، افتخار اشنایی با شما را در همایش بورس داشتم فرمودید که شرکتهای دارویی که طرح توسعه دارند رو مناسب میدونید ، در این صورت به غیر از اسوه که خط در حال راه اندازی هست سبحان رو چه طور میدونید هشتم مهر مجمع در خصوص افزاریش سرمایه برگزار میشه . با توجه به افزایش سرمایه در خصوص بهسازی و طرح توسعه در قیمت فعلی مناسب خرید میدانید یا خیر با تشکر

  • سلام جناب رضایی
   منم خوشحالم از آشناییتون ،
   سبحان دارو هم جزء بهترین شرکتهای دارویی است ولی فعلا هیچ شرکتی طرح و توسعه کاملی مثل داسوه که بتواند تاییدیه های GMP را اخذ نماید ندارد . البته وضعیت سبحان نسبت به بقیه شرکتهای دارویی مطلوبتر است و شرکت از معدود دارندگان آزمایشگاه آکرودیته میباشد که تیرماه همین امسال افتتاح شد.
   موفق باشید.

نطر گذاشتن