سبد حرفه ای بنیادی میان مدتی

728
telegram nokhbegan-start
سبد حرفه ای بنیادی میان مدتیReviewed by محمد محمدی on Jun 28Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

میدونم این روزها بازار حس و حال خوبی نداره و شاید همه رو خسته کرده باشه ولی تجربه 10ساله من تو بازار سرمایه بهم ثابت کرده کسانی که این روزها با استراتژی روی سهمهای بنیادی سهامداری کنند  وصبر داشته باشند میتونند تو میان مدت بازدهی خوبی کسب کنند به همین دلیل بخش سبد حرفه ای بنیادی رو راه اندازی کردم تا بتونم سهمهای بنیادی مورد نظرم رو با استراتژی خرید و بازه سرمایه گذاری مشخص به دوستان عزیزم معرفی کنم .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

ویژگیهای سبد حرفه ای بنیادی :

1- اولین اصل تو این سبد ریسک حداقلی میباشد یعنی  سعی بر این خواهد بود سهمهایی معرفی خواهند شد که  حتی الامکان اول ضرر نداشته باشند و بعد یک بازدهی منطقی میان مدتی داشته باشند .

2- در این سبد صرفا نگاه بنیادی در مورد سهم داریم البته در مورد نقطه ورود نیم نگاهی به وضعیت تکنیکال سهم هم خواهیم داشت ولی حد ضرر نخواهیم داشت و دید ما صرفا سهامداری تو بازه زمانی اعلام شده خواهد بود .

3- سعی خواهد شد در صورت امکان تو بخش مطالب سایت تحلیل ، دلایل و خبرهای مثبت سهمهای معرفی شده  ارائه شود .

4- صرفا در پایان بازه زمانی سرمایه گذاری مشخص شده عملکرد سهم معرفی شده  سبد رو مورد قضاوت همه دوستان عزیز قرار خواهم داد و دوستان میتونند نظرات و انتقادات خودشون رو اعلام کنند پس لطفا در طول بازه گفته شده شکیبا باشید  .

موفق و پرسود باشید .

محمد محمدی

06 / 04 / 1393

 

sabad1

 

************************************************************

سلام خدمت دوستان عزیز

تمام سهمهای معرفی شده سبد در تاریخ 93/04/07 در محدوده حد پایین قیمت خرید اعلام شده و حتی قیمت پایینتر فرصت خرید رو دادند .

ثفارس 207
ثمسکن 151
سبحان 2511
داسوه 990
دسبحا 621
والبر370
تیپیکو 595
وبملت 220
وصنا 204

موفق باشید.

************************************************************

bashgah-banner

14 نظرها

 1. سلام.وقت بخیر.بنظر شما الان برای ورود به سبد البته در بضعی از سهم ها زمان مناسب است؟مثلا شما فرمودید هف سبحان 3300 است که قرار است تا 8/6 محقق شود.الان فرصت کوتاهی تا آن تاریخ باقی مانده در حالی که امروز قیمت سبحان 14550 است.بنظر میرسد میتوان در فاصله کوتاهی نوسان گرفت.

  • سلام دوست عزیز
   بیشتر پرتفوی بورسی وخارزم وبصادر و وپاسار میباشند در صورت رشد این دو میشه به رشد وخارزم هم امیدوار بود وگرنه با توجه به NAV حدودا 220تومانی قیمت تعادلی سهم تو محدوده 155تومان خواهد بود. میشه انتظار داشت سهم تو میان مدت یک رشد 10% داشته باشد .فخوز با توجه به رکود فعلی و افت فروش انتظار رشدی از سهم نمیرود . وبصادر تو قیمتهای فعلی واقعا کم ریسک و ارزندست و انتظار افت بیشتری از سهم نمیرود . وصندوق NAV حدودا 500تومان دارد و تو قیمتهای فعلی نه انتظار رشد و نه انتظار کاهش قیمتی ازش دارم . شیران هم باتوجه به گزارش ششماهه انتظار رشد چندانی از سهم نمیرود البته تو قیمتهای فعلی کم ریسک میباشد .
   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز

   خیر اهداف گفته شده با احتساب سود مجمع وافزایش سرمایه میباشد. البته اکثر سهمهای موجود در سبد بجز وصنا و وبملت و تیپیکو مجمع خود را برگزار کرده بودند . حق با شماست احتمالا بقیه سهمهای سبد هم زودتر از بازه زمانی گفته شده به اهداف خود خواهند رسید .
   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   فارغ از روند قیمتی سهمهای گفته شده به جزء اولی ( شپلی ) سه سهم دیگر وضعیت بنیادی مناسبی دارند و ریسک پایینی دارند ،از نظر من سهمهای گفته شده در سبد ارزنده تر میباشند پیشنهاد میکنم حداقل یک سهم دارویی و یک سهم پتروشیمی خوراک مایع ( شکبیر ، فارس ، شاراک ) به دید بلند مدت هم تو پرتفوی خود داشته باشید . تو گروه ساختمانی هم ثفارس پتانسیل بالایی برای رشد سودآوری دارد .

   موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز

   این بستگی به میزان سرمایه و میزان ریسک پذیری شما دارد ولی معمولا برای سرمایه های کمتر از 100میلیون تومان داشتن 4-6 سهم در سبد منطقی بنظر میرسد ،از سهم ها ی معرفی شده در سبد میتونید از هر صنعت یکی را نسبت به ریسک پذیری خودانتخاب نمایید .

   موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز
   سهمهای معرفی شده سبد در حال حاضر زیر ارزش ذاتی خود در حال معامله هستند ، محدوده قیمتی خرید مناسب هم تو جدول ذکر شده است البته ممکنه جو منفی بازار قیمتهای خرید بهتری هم ایجاد کنه ، پیشنهاد من استفاده از استراتژِی خرید بصورت پله ای میباشد.
   موفق باشید.

نطر گذاشتن