سرآغاز نمایشگاه + بازار مثبت

311
telegram nokhbegan-start
سرآغاز نمایشگاه + بازار مثبتReviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 8Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت اهالی بازار

اخبار سیاسی

*** به نقل از بورس 24 عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای از گفت‌وگوهای دوجانبه هیأت ایرانی و برخی از اعضای ۱+۵ در سطح معاونان ظریف این هفته و تا قبل از شروع دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین، خبر داد. سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران گفت: این هفته و تا قبل از شروع دور بعدی مذاکرات ایران با گروه ١+۵ که قرار است از ۲۶ تا ۳۰ خرداد ماه در وین برگزار شود، گفت‌وگوهای دوجانبه بین هیات ایرانی و برخی کشورهای ١+۵ در سطح معاونان انجام می شود. وی یادآور شد که زمان و مکان این گفت‌وگوها در دست تنظیم است و به زودی اعلام خواهد شد.

***حمیدرضا دهقانی، سفیر و ‌نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: به دلیل هم‌زمانی مذاکرات ایران و 1+5 در وین و ضرورت حضور وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوها و از سویی با توجه به اهمیتی که ایران برای سازمان همکاری اسلامی و همچنین کشورهای اسلامی قائل است، بالاترین مقام وزارت خارجه پس از ایشان در این اجلاس شرکت می‌کند.

بازارهای جهانی

به گزارش کیتکو نیوز، از 33 کارشناس ارشد اقتصادی این هفته 22 نفر در نظرسنجی شرکت کرده اند. از این تعداد نیز 12 نفر به کاهش قیمت طلا در هفته پیش رو رای داده اند. بر اساس این گزارش 7 نفر نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آتی با افزایش روبرو خواهد شد . 3 نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت با تغییر چندانی مواجه نمی شود.

هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند ولی قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 5 دلاری روبرو شده است. کارشناسانی که به کاهش قیمت طلا رای داده اند معتقدند تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره و تزریق نقدینگی بیشتر تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

تحلیلگرانی که به افزایش قیمت طلا رای داده اند نیز بر این باورند که کاهش قیمت طلا بهترین شرایط را برای خرید مجدد فراهم کرده و این مساله موجب افزایش تقاضا و رشد قیمت این فلز زرد خواهد شد.تشدید احتمالی خشونت ها در اوکراین و افزایش تنش در روابط روسیه و غرب نیز به نفع قیمت طلا خواهد بود.

انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص ایجاد 217 هزار فرصت شغلی جدید در ماه می نیز تاثیر چندانی بر روند تحولات قیمت طلا نداشته است.

بازار سهام

اغلب نمادهای گروه خودرو نهایتا 8 درصد با سطح حمایتی خود فاصله دارند. البته در این گروه تا زمانی که تکلیف افزایش نرخ مشخص نشود نمی توان انتظار حرکات شارپ از نمادهای این گروه را داشت.

در شاخص این گروه هر چند قیمت فاصله نسبتا زیادی با خط رود فرضی دارد ، اما قیمت به زودی به محدوده تبدیل سطح مقاومتی به سطح حمایتی خواهد رسید. از این رو با رسیدن به محدوده 12410 واحد ، حداقل می توان انتظار یک نوسان مثبت را از شاخص این گروه داشت.

عده ای معتقدند ایران خودرو در حال ساخت الگوی تکنیکی پرچم است. هنوز برای تایید الگو کمی زود است اما در صورت صحت این سناریو ، محدوده 250 – 259 تومان می تواند محدوده پایان اصلاح باشد. البته هنوز تعداد کندل های داخل پرچم کم است و به نظر قیمت به چند کندل دیگر نیز نیاز دارد. با شکست 285 تومان این الگو تکمیل می شود و هدف قیمتی می تواند حوالی 360 باشد. با این حال تاکید می کنیم که خودرو ریسک های خاص خود را دارد و افراد ریسک گریز بهتر است قید این گروه را بزنند.

در نماد سایپا قیمت روی خط روند مینوری خود قرار دارد. البته لازم به ذکر است که تعداد تماس های قبلی قیمت با خط روند نیز زیر 3 است و همین مورد باعث شده که اعتبار چندانی نداشته باشد. امروز می توان منتظر واکنش قیمت به محدوده مذکور بود. در غیر این صورت شاید سایپا را حوالی 220 تومان ببینیم!

در نماد زامیاد قیمت پس از برخورد به ترند نزولی با تشدید عرضه ها مواجه شد و به فاز اصلاح رفت. 145 تومان برای این سهم حمایت مناسبی به نظر می رسد. چرا که در این محدوده شاهد تکمیل الگوی ab=cd دوسویه خواهیم بود و از طرفی دیگر سهم فاصله چندانی با حد ضرر خود در 132 تومان نخواهد داشت.

گفتیم که سهم پتانسیل رشد تا 305 تومان را در مقطع کنونی دارد. خوشبختانه این گونه هم شد و سهم راهی تا قیمت مذکور ندارد.

اما مپنا دیگر سهمی که این روزها بازار نگاه ویژه ای به آن دارد ، روز گذشته نشان داد که تمایل به پولبک به سطح شکسته شده دارد. تحلیل گران تکنیکی معتقدند سهم می تواند تا 820 و در میان مدت تا حوالی 900 تومان رشد نماید.

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن