telegram nokhbegan-start
سرمایه گذار باهوش - قسمت سوم (7 اصول سرمایه گذاری انیشتین)Reviewed by ارش حکمت on Aug 31Rating:

 

آلبرت انیشتین  گفت: اگر من یک ساعت برای نجات جهان وقت داشتم ، 55 دقیقه از ان را صرف بررسی مشکل و پنج دقیقه از ان را برای پیاده سازی راه حل صرف میکردم . “


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

اگر شما در یک وضعیت بسیار  خطرناک بودید و فقط یک ساعت تا مرگ فاصله داشتید چکار میکردید ؟

 

انیشتین گفت که او بیشتر وقت خود را صرف درک درست از سوال و اتفاق پیش امده می کند و  پس از درک کامل از مشکل فقط 5 دقیقه وقت لازم دارد که تصمیم خود را اجرایی کند .

 

بسیاری از سرمایه گذارانی که من با انها بصورت حضوری یا در سایتهای مختلف برخورد داشته ام ، 55 دقیقه صرف انجام معامله میکنند و فقط 5 دقیقه را صرف بررسی معامله و انچه که قرار است اتفاق بیافتد میکنند و این بزرگترین اشتباه زندگی یک سرمایه گذار است .

 

انیشتین 7 توصیه مفید و موثر  برای استفاده  و رسیدن به درک درست ، در 55 دقیقه اول دارد :

 

1-آیا سرمایه شما که سالها برایش زحمت کشیدید در امان است ؟ شاید  اولین مواردی که برای محافظت به ذهن شما میرسد مواردی مثل : سرمایه گذاری ، بیمه،  املاک  و …..

2- وقتی به سرمایه گذاری فکر میکنید باید از خودتون بپرسید که ، هدف شما از سرمایه گذاری چیست ؟ چه روشی برای سرمایه گذاری انتخاب میکنید ؟ چه مقدار سود از این سرمایه گذاری عایدتان میشود ؟

3- حال باید از خودتان بپرسید که چه مهارت هایی دارید و چه اموزشهایی دیده اید که برای  موفقیت در رسیدن به هدفهای سرمایه گذاری که برای خودتان در نظر گرفته اید ، بتواند کمکتان کند و آیا مناسب و کافی هستند ؟

4- سوال بعدی که باید از خود بپرسید این است که ، آیا واقعا  روحیه و شخصیت و باورهایتان را میشناسید ؟ آیا روحیه معامله گری و سرمایه گذاری دارید ؟ آیا میتوانید به خود اعتماد کنید ؟

5- آیا شما با روش تحلیل بازار آشنا هستید ؟ اگر هستید تا چقدر ؟     آیا حاضر هستید  با روش معاملاتی که روی کاغذ مینویسید ، به معامله بپردازید ؟ قابل اعتماد هست !؟

6- بعد از اینکه خودتان را شناختید و با تحلیل بازار اشنا شدید ، باید روش معاملاتی برای خودتان ابداع کنید که با ان راحت باشید و به ان اعتماد داشته باشید و در نهایت با جرات و نظم و انضباط از روش ابداعی خودتان پیروی کنید .

7- در نهایت ، همیشه دنبال روشها و ایده های بهتر و جذابتر برای خودتان باشید تا روش معاملاتی خود را تکمیل کنید و تبدیل به ماشین پولسازی بدون توقف شوید .

 

بسیاری از سرمایه گذاران ، پازل سرمایه گذاری را بدرستی درک نکرده اند و در 55 دقیقه اول صبر خود را از دست میدهند . انها باید بدانند که  انیشتین به عنوان یکی از بزرگترین ذهن ها را در تاریخ، می دانستند که موفقیت و شکست در 5 دقیقه آخر به طور کامل وابسته به صرف دقت و تمرکز  در 55 دقیقه نخست می باشد .

 

بازار سرمایه به  سرمایه گذاران برای تعداد ساعتی که صرف فعالیت های سرمایه گذاری می کنند ، پاداش نمی دهد . تنها پاداش انهایی که صبرشان را از دست میدهند ، شکست است !

 

میتوان در یک زمان کوتاه سود بزرگی بدست اورد ،اما تنها در زمانیکه 55 دقیقه اول را بدرستی برای درک کامل از بازار و روش معاملاتی اختصاصی خودتان صرف کرده باشید در غیر اینصورت شکست حق شماست .

 

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله خوب ، معامله با نظم و انضباط است .

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن