سرمایه گذار باهوش | مدیریت سرمایه

2677
اموزش سرمایه گذاری
telegram nokhbegan-start
سرمایه گذار باهوش | مدیریت سرمایه Reviewed by ارش حکمت on Dec 9Rating:

سرمایه گذار باهوش | مدیریت سرمایه:

مدیریت سرمایه ، اولین گام برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار همواره سود آور است. این به این معنی است که کاری را انجام بدید که هم مورد علاقه و هم به نفع شماست.

به طور خلاصه، مدیریت سرمایه یعنی :

 1. دانستن اینکه  شما چه چیزی بدست خواهید اورد.
 2. دانستن اینکه چگونه از آن محافظت محافظت کنید .
 3. دانستن اینکه چگونه آن را رشد و پرورش دهید .
 4. چطور آن را به یک برنامه سرمایه گذاری شخصی ، برای خودتان تبدیل کنید .

خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همیشه شاهد این هستیم که  سرمایه گذاران ، اصرار در پریدن بر روی مرحله  3  دارند، در حالی که مرحله 1 و 2 و 4 را نادیده میگیرند .

البته درسته که ، مرحله  3  رشد دارایی های شما را نشان میدهد و از دیگر مراحل پر رنگتر به نظر میرسد ، اما اگر شما از مرحله  اول شروع نکنید ، شانس خود را برای رسیدن به موفقیت و ثروت از دست داده اید و شکست سختی از بازار خواهید خورد .

برای مدیریت سرمایه  باید اول یک پایه محکم بسازیم ، این بدان معناست که شما باید اول یاد بگیرید که به زبان بازار صحبت کنید.

در هر  شغلی اعم از  پزشکی، مهندسی، حسابداری، حقوق –  واژگان منحصر به فردی وجود دارد که مختص همان رشته است .

سرمایه گذاری هم از این قاعده جدا نیست و اصطلاحات و واژگان خود را دارد . آموزش  پیش نیاز و اصل مهم  هر کاری هست و در سرمایه گذاری و معامله کردن مهم تر ، بنابراین قبل از پرواز حتما اموزش ببینید چونکه  یادگیری در زمان پرواز می تواند بسیار گران برایتان تمام شود و سرمایه ای که سالها برای بدست اوردنش زحمت کشیدید یک شبه بر بر باد رود  .

من به شما پیشنهاد میکنم که قبل از هر تصمیمی ، اول  ساختار بازار و زبان ان را را یاد بگیرید و با  خصوصیاتش اشنا بشید تا بتوانید استراتژِی معاملاتی تدوین کنید که درصد موفقیت بالایی داشته باشد .

مرحله اول  میگوید  :  دانستن اینکه شما چه چیزی بدست خواهید اورد! یعنی اینکه قبل از اینکه شروع به پرواز و کسب سود کنید باید  تمام اطلاعات مالی شخصی خودتان را بررسی کنید و ببینید که دارایی های شما چه هستند و در کجا سرمایه گذاری شده اند , لیستی از ان تهیه کنید و هر ساله ان را بروزرسانی کنید .

مرحله دوم میگوید  :  دانستن اینکه چگونه از آن محافظت محافظت کنید . در عرصه های سرمایه گذاری، ساخت یک دفاع برتر برای دارایی های خود از اصول پایه ای بشمار می آید ، به یاد داشته باشید که شما در درجه اول باید سرمایه خود را محافظت کنید ،  برای اینکار باید یک لیست از کارهایی که میتوانید برای حفظ سرمایه خود انجام دهید تهیه کنید ، مثل  خرید ملک , سهام ، اوراق مشارکت ، بیمه و … .  هنگامی که لیست شما اماده شد ، شما می توانید برای دارایی هایتان برنامه ریزی کنید .

هرگز فراموش نکنید نادیده گرفتن مدیریت سرمایه باعث نابودی شما خواهد شد !

مراحل انجام مدیریت سرمایه شامل موارد زیر است :

 1. انتخاب یک  چارچوب مالی بسیار شخصی و مناسب با روحیه خودتان
 2. ان را بنویسید
 3.  تمام اهداف و اولویت های های خودتان را مشخص  کنید
 4.  روش سرمایه گذاری و استراتژی های خود را ترسیم کنید
 5.  ابزارها و قوانین  روش سرمایه گذاری خود را مشخص کنید
 6. میزان ریسک پذیری و  تکنیک های مدیریت ریسک را برای محافظت از دارایی های خودتان مشخص کنید
 7. لیست تهیه شده را بطور منظم بروزرسانی کنید .

فراموش نکنید که تلاش برای سرمایه گذاری بدون داشتن سند مدیریت سرمایه ، مثل تلاش برای ناخن کشیدن به دیوار است(واقعا دردناک است)

در مدیریت سرمایه دو قسمت جدا نشدنی از هم وجود دارد ، اول اینکه شما باید روش سرمایه گذاری خود را بنویسید و گسترش دهید ، و دوم اینکه شما باید روش خود را  باور داشته باشید چونکه اگر باور نداشته باشید در زمان معامله کردن دچار تردید میشوید و به درستی عمل نمیکنید . بنابراین بدون اینکه به خودتان و استراتژی خودتان ایمان داشته باشید ، دست به معامله بزنید ، شکست خواهید خورد .

ولی باید به این نکته هم توجه داشته باشید که ، طبق  “قانون احتمالات”. هیچ چیز تا به حال 100٪ درست عمل نکرده است !

اما شما می توانید مراحل استراتژی خودتان بارها اصلاح و آزمایش کنید تا  به تعریف صریح و روشنی که  شما را نزدیک و نزدیک تر به روش  ایده آل و متناسب با روحیه تان کند ، برسید .

نتیجه : هیچ وقت فراموش نکنید اولین مرحله در ثروتمند شدن و رسیدن به موفقیت مالی ، مدیریت سرمایه است .

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله خوب ، معامله با نظم و انضباط است .

(موفق و پیروز باشید )

bashgah-banner nokhbegan-start

7 نظرها

نطر گذاشتن