سرمستی پتروشیمی ها

169
telegram nokhbegan-start
سرمستی پتروشیمی هاReviewed by منوچهر عطائی on Apr 9Rating:

براساس گزارش بورس نیوز، سرمایه گذاران فعال در تالار شیشه ای تحت تأثیر اخبار موجود مبنی بر عدم افزایش نرخ خوراک برای شش ماهه ابتدایی سال جاری، طی معاملات امروز به سهام صنایع پتروشیمی و پالایشی اقبال زیادی نشان دادند و می توان گفت سهامداران این دو گروه روزهایی سر مست از شادی را می گذرانند.

بدین ترتیب شاخص کل بورس در سایه نمادهای دو گروه مذکور 538 گام رو به بالا برداشت و در رأس آنها شرکت سرمایه گذاری غدیر قرار داشت که پس از بازگشایی نماد معاملاتی در پی تصویب افزایش سرمایه 12 درصدی بدون محدودیت دامنه نوسان قیمتی با رشد حدود 13 درصدی قیمت سهم همراه شد و به تنهایی 189 واحد به صعود نماگر بورس کمک کرد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز همچنین نمادهایی همچون “پارسان”، “زاگرس”، “کرماشا” و نیز “مارون” افزون بر معاملات پرحجم و میلیونی بر تداوم صف های خریداران اصرار ورزیدند.

در گروه پالایشی نیز “شبندر” با معامله بیش از 10 میلیونی سهام و پیگیری صف خرید حدود 11 میلیونی صدرنشین بود و تا پایان معاملات روند مثبت قیمت سهام را در کنار سایر هم گروهی هایش دنبال کرد.

هلدینگ ها نیز به دلیل بالا رفتن NAV سهام خود تحت تأثیر رشد قیمت سهام زیر مجموعه هایشان توجه بازار را به خود جلب کردند و در حجم معاملاتی نیز عملکردی مثبت را از خود برجای گذاشتند. “وصندوق”، “وبانک” و نیز “وغدیر” در زمره هلدینگ هایی بودند که معاملات با حجم بالایی را به نظاره نشستند.

در نمادهای معدنی اما روند متعادل ضعیفی مشاهده شد که به نظر می رسد تا زمانی که قیمت محصولات آنها در بازارهای جهانی و نیز بهای ارز حرکت اصلی خود را شروع نکنند، نمی توان انتظار حرکت صعودی قابل اتکایی را از آنها داشت. مگر آنکه انتشار گزارش های عملکرد 12 ماهه سال مالی اخیر آنها با افزایش سود هر سهم شرکت های این گروه همراه باشد.

طی معاملات امروز، ساختمانی های بورس نیز بالاخره شاهد آغاز روندی مطلوب در قیمت سهام خود بودند و در کنار رشد قیمتی حجم های مناسبی از سهام این گروه در بازار مورد داد و ستد قرار گرفت.

بطوریکه نمادهای شرکت های فعال در صنعت ساختمان تا دامنه نوسان مثبت حداکثری پیش رفتند و تقاضای سهام بر عرضه فزونی داشت. آنچنان که این رویه در برخی نمادهای گروه به تشکیل صف خرید سهم منجر شد.

در گروه قندی نیز اخبار ضد و نقیض پیرامون میزان احتمالی افزایش نرخ شکر بازار را به واکنش منفی وادار کرد، بطوریکه اکثر نمادهای قند و شکری روندی عکس روزهای گذشته را از خود به نمایش گذاشتند و در میان آنها حتی برخی سهم ها همچون “قشیر” تا تشکیل صف فروشندگان نیز پیش رفتند.

در دقایق ابتدایی معاملات امروز تالار شیشه ای در حالی سیر حرکتی ضعیفی سهام شرکت های سیمانی را احاطه کرده بود که به مرور این سهم ها قدرت خود را باز یافتند و در میان آنها بیشترین توجه سرمایه گذاران به نمادهایی همچون سیمان درود، غرب و نیز، فارس و خوزستان بود که به عقیده اهالی تالار شیشه ای طی روزهای آتی می توان شاهد انتشار اخبار مطلوب اثرگذار بر این گروه در حوزه نحوه نرخ گذاری محصولات سیمانی بود.

 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن