سغرب و 2 هم گروهش چه کردند …!!

187
telegram nokhbegan-start
سغرب و 2 هم گروهش چه کردند ...!!Reviewed by Khalili on Jul 6Rating:

سغرب هم سود پیش بینی خود را تعدیل داد. این شرکت سیمانی پیش بینی سود جدید خود را 1286 ریال اعلام نموده است. در حالی که پیش بینی قبلی شرکت 916 ریال بوده است. شرکت علت این تغییر را همان افزایش نرخ سیمان که مصوبه  انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان می باشد، اعلام نموده است. همچنین شرکت بیان داشته که تسهیلات ارزی صندوق ذخیره ارزی این شرکت  با توجه به شرایط روز استفاده از تسهیلات با نرخ ارز مرجع دریافت گردیده است و به نرخ ارز مرجع معادل هر یورو 16،711 ریال بانک مرکزی تسعیر شده است مضافاً اینکه مبنای تسعیر ارز تسهیلات ارزی درهم امارات  دریافتی از بانک توسعه صادرات ، به نرخ ارز مبادله ایی هر درهم امارات 6.696 ریال تسعیر و در حسابها منعکس گردیده است. نکته ی قابل توجه دیگر در این گزارش این است که  تسهیلات ارزی در سال 1392 تسویه می گردد. البته در صورت های مالی این شرکت می توان به نرخ تسعیر ارز 1126 تومانی رسید که جای تعجب دارد. ضمناً شرکت اعلام داشته که فروش صادراتی خود را به صورت ریالی انجام می دهد.
سیمان خزر سود نیز پیش بینی هر سهم 458 ریال سال جاری خود را به دلیل افزایش نرخ سیمان به 751 ریال افزایش داده است که مشمول تعدیل 64 درصدی گردیده است.
سیمان دارب هم از تعدیل مستتثنی نبوده و سود 820 ریالی را برای سال جاری خود پیش بینی کرده است. در حالی که پیش بینی قبلی اش  653 ریال بوده است. علت این تعدیل نیز طبیعتاً افزایش 20 درصدی نرخ فروش سیمان می باشد.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن