سهم بازار از تک سهم ها…

357
telegram nokhbegan-start
سهم بازار از تک سهم ها...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 23Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به دوستان بر بام بازاری؛

مدتهاست که پول از بازار خارج شده است. این پدیده ابتدا باعث ریزش سنگین یا بهتر بگوییم سقوط آزاد بازار شد و اکنون که دیگر فروشنده ها حاضر به فروش در هر قیمتی نیستند باعث شده بازار به شدت کسالت آور شود.

تا کنون افرادی که سرمایه خود را خارج کرده بودند ، بازار را زیر نظر داشتند و تغییرات قیمت را هر روز رصد می کردند تا در موقعیت مناسب وارد شوند. روند کنونی بازار به گونه ای است که نه تنها سرمایه ها را فراری داده ، بلکه به قدری خسته کننده شده که کم کم آنهایی که درگیر بازار هستند نیز حال و حوصله نگاه کردن به تابلو معاملات را ندارند.

ظاهرا سیاست عدم صدور مجوز افزایش نرخ برای صنایع مختلف همچنان ادامه دارد. همین امر باعث سردرگمی اهالی بازار می شود و باعث می شود اهالی بازار صرفا بر مبنای شایعات و یا حدس و گمان اقدام به خرید و فروش های احساسی کنند. البته در همین راستا اسحاق جهانگیری عنوان کرد : هیچ مصوبه‌ای برای تثبیت قیمت‌ها در دولت نداریم و تثبیت قیمت‌ها با روحیه دولت سازگار نیست ما در مقطعی که پرداخت یارانه‌ها را آغاز کردیم  از بنگاه‌ها خواستیم که برای افزایش قیمت‌ها دو سه ماهی فرصت دهند تا فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها عملیاتی شود. سپس تصمیمات خود را برای افزایش قیمت عملیاتی سازد.

در حاشیه بازار و در اخبار سیاسی، روزنامه صهیونیستی هاآرتص بامداد روز دوشنبه گزارش داد که جنگنده‌های ارتش این رژیم مناطقی را در داخل خاک سوریه هدف قرار داده‌اند. هاآرتص مدعی شده است که در این تهاجم اهداف نظامی مورد حمله قرار گرفته‌اند.

روز یکشنبه بروز انفجار در بخش تحت کنترل اسرائیل بلندی‌های جولان به مرگ یک صهیونیست منجر شد. صهیونیست‌ها تهدید کرده بودند که در واکنش به این انفجار که احتمالا در پی درگیری‌ها در سوریه رخ داده، دست به اقدامات تلافی‌جویانه می‌زنند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز گزارش داده است که در این حمله، مناطقی در بلندی‌های جولان هدف قرار گرفته است. به نوشته این روزنامه، جنگنده‌های اسرائیلی مواضع نیروهای ارتش سوریه را که در حال نبرد با تروریست‌ها بوده‌اند، هدف قرار داده‌اند.

پتر لرنر سخنگوی ارتش رژیم‌صهیونیستی نیز این حملات را تائید کرده و گفته است که جنگنده‌های این رژیم 9 نقطه در بلندی‌های جولان را هدف قرار داده‌اند.

اما در مورد مباحث هسته ای، محمدجواد ظریف روز گذشته گفت :‌ ایران با همه توان و آمادگی و حسن نیت وارد مذاکره شده است و در صورتی که طرف مقابل هم حسن نیت داشته باشد این امکان هست که در پایان تیرماه به راه‌حل برسیم.وی گفت: ضرورت دارد همانطور که ما در یک ماه گذشته، که مرحله نهایی کار شروع شده است، با جدیت و با طرح‌هایی برای حل موضوع هسته‌ای وارد مذاکرات شده‌ایم، طرف مقابل هم به صورت جدی وارد مذاکره شود تا به نتیجه برسیم.

ظریف تصریح کرد: توافق نهایی به صلح و امنیت منطقه و جهان کمک می‌کند. به گفته وی در صورت دست یافتن به توافق نهایی هم ایران به حقوق خود می‌رسد و هم نگرانی‌های طرف مقابل رفع می‌شود.ظریف در پاسخ به پرسشی درباره شکست مذاکره وین 5، با بیان این که مذاکرات یک روند است و یک بازی نیست که پیروز یا شکست داشته باشد گفت: در پایان مهلت مذاکرات معلوم می‌شود که مذاکرات موفق بوده است یا خیر.وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنند تا در پایان تیرماه مذاکرات به نتیجه برسد.

وزیرخارجه با بیان این که طبیعت این گونه مذاکرات این است که تا روز آخر برخی بازیگران تلاش می‌کنند تا مواضع خود را حفظ کنند و روز آخر به آن باور می‌رساند که لازم است خواسته‌های خود را تعدیل کنند، خاطرنشان کرد: ولی این روش ما نیست. ما از اول حرف منطقی می‌زنیم زیاده‌خواهی نمی‌کنیم و حاضریم نگرانی‌های مشروع را مورد توجه قرار دهیم تا به نتیجه برسیم. از آغاز مذاکرات هم با همین روش دیدگاهمان را مطرح کردیم.

وی افزود: احساس می‌کنیم طرف مقابل تاکتیک دیگری انتخاب کرده و تلاش می‌کند مواضع حداکثری در پیش بگیرد تا در طول مذاکره به مواضع معتدل‌تری برسد.به گفته ظریف، طرف مذاکره‌کننده رسماً گفته است که از این روش استفاده کرده است.وزیرخارجه تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا با صبر و متانت که بخشی از کار دیپلماسی است کار را به پیش ببریم و احتمال می‌دهیم که اگر طرف مقابل هم وارد مذاکرات جدی بشود به نتیجه‌ای خوب برسیم.

 در بازارهای جهانی نفت برنت دریایی شمال 115 دلار در هر بشکه داد و ستد می شود و انس طلا مجددا به بالای 1300 دلار برگشته است. اصلی ترین دلیل نوسانات مثبت این دو کالا ، ناآرامی های عراق عنوان می شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی وال استریت چیت شیت، بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که تنش و بحران عراق عامل اصلی افزایش مجدد قیمت طلا و نقره در هفته گذشته بوده است ولی به اعتقاد تحلیلگران وال استریت چیت شیت این تنها یک عامل ظاهری است و عوامل عمیق تری در افزایش قیمت طلا و نقره نقش داشته اند.

بر اساس این گزارش عوامل ساختاری بازار تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا و نقره در هفته گذشته داشته اند. رشد فزاینده تقاضا و کاهش عرضه یکی از مهمترین این عوامل به شمار می رود. رشد فزاینده تقاضا از سوی کشورهای آسیایی و ناکافی بودن عرضه تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

بانک های مرکزی کشورهای آسیایی از یک سو و تقاضای بخش خصوصی آسیا از سوی دیگر تاثیر زیادی بر افزایش قیمت این فلز گرانبها داشته است.  اکنون بانک های مرکزی و سرمایه گذاران بخش خصوصی در کشورهای آسیایی منابع مالی خوبی در اختیار دارند و این مساله امکان خرید بیشتر طلا را برای آنها فراهم کرده است.

بر خلاف سرمایه گذاران غربی سرمایه گذاران آسیایی هنوز به بازار طلا اعتماد دارند و تمایل کمتری برای سرمایه گذاری در بازار سهام نشان می دهند. سرمایه گذاران آسیایی هنوز به دلار آمریکا نیز اعتماد دارند و فکر می کنند دلار هنوز سرمایه گذاری مطمئنی به شمار می رود.

عامل دوم افزایش قیمت طلا در روزهای گذشته کاهش ارزش دلار بوده است.  برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا و تاکید این بانک بر ادامه سیاست های محرک پولی و پایین نگه داشتن نرخ بهره تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. تزریق نقدینگی از سوی فدرال رزرو به اقتصاد آمریکا ریسک افزایش نرخ تورم طی ماه های آینده را به شدت بالا برده است. بی شک بازارهای بین المللی و سرمایه گذاران نسبت به افزایش فزاینده عرضه پول از سوی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک های مرکزی بزرگ جهان واکنش نشان می دهند.

در بازار سهام این روزها تک سهم ها و نمادهای کوچک جولان می دهند. به همین دلیل این شماره از گزارش هشت صبح اختصاص به نمادهای کوچک بازار دارد.

فلوله که چند روزی با صف خرید و افزایش تقاضا روبرو بود ، روز گذشته و امروز با تشدید عرضه ها مواجه شد. به نظر می رسد از دید تکنیکی سهم در فاز پولبک به سطح شکسته شده یعنی 174 تومان قرار دارد. توصیه ای به خرید نداریم اما در صورتیکه سهم به سطح مذکور واکنش مثبت نشان دهد، پتانسیل رشد تا 210-215 تومان را خواهد داشت.

بشهاب مدتی بود که در محدوده رنج و خنثی نوسان می کرد. روز گذشته حجم نسبتا خوبی از سهم داد و ستد شد. شنیده ها حاکی است که تحرکات مثبت دیروز به دلیل جدی شدن پرونده افزایش سرمایه شرکت است. گفته می شود شرکت قصد دارد در حدود 100 درصد سرمایه خود را افزایش دهد. به لحاظ تکنیکی 1220 اولین مقاومت پیش روی قیمت است که با شکست این سطح ، سهم می تواند تا حوالی 1400 تومان نیز رشد کند.

در نماد پتایر شایعاتی از تعدیل مثبت عایدی شنیده می شود. از طرفی دیگر زمزمه هایی از افزایش نرخ لاستیک باعث شده جو کلی گروه مناسب باشد. تحلیل گران بنیادی اعتقاد دارند که این سهم در سال 93 متحول خواهد شد. به لحاظ تکنیکی در بلند مدت هدف 960 تومان برای سهم رویت می شود اما در فریم روزانه سهم پس از شکست ترند نزولی به آن پولبک داشته و در صورت شکست 545 تومان فعلا می تواند تا 612 تومان پیشروی نماید.

کمباین سازی نیز پس از تشکیل واگرایی مثبت با افزایش تقاضا روبرو شد. توصیه می کنیم در صف خرید این سهم وارد نشوید. سهم فاصله ای با باند مقاومتی 165-175 تومان ندارد و به احتمال زیاد حتی اگر اهداف بالاتری در سر داشته باشد ، در این محدوده متعادل شود.

در نماد خمحرکه امروز در صورتیکه طی معاملات امروز rsi موفق به شکست ترند نزولی شود ، می توان انتظار داشت سهم حداقل تا 268 و حداکثر تا 290 تومان رشد نماید.

سمگا امروز را هم با صف به پایان برد.

در گروه لبنی، علی‌رغم اعلام ارزیابی‌های وزارت جهاد کشاورزی و تعیین قیمت پیشنهادی 1520تومان برای خرید هر کیلوگرم شیر خام، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد از امروز هر کیلوگرم شیر خام از دامداران 1440 تومان خریداری شود و کارخانه‌های صنایع لبنی نیز باید این قیمت را اعمال کنند.

مرز های حمایتی و مقاومتی نماد های پارسان ، ثتران ، سمگا ، وغدیر و  … را در اینجا مشاهده کنید (عضویت رایگان)

کاربران حرفه ای با استفاده از سبد نوسانگیر از بهترین فرصت های بازار استفاده کنید( مخصوص اعضای حرفه ای )

و همچنین سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان ما مطرح نمایند.(کلیک کنید)

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیآیا سایپا استارت میزند ؟
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

1 نظر

نطر گذاشتن