سه شنبه 10 مهر

262
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 10 مهر Reviewed by Tseexpert on Oct 2Rating:

تمرکز بازار ارز امروز به اقدامات دولت و کنفرانس خبری امروز مسئولان دولت بود که بازهم شاهد فرافکنی بودیم و عملا تاثیر معکوس در بازار داشت و راه صعود ارز و سکه ادامه پیدا کرد.اما مهمتر از اینها افزایش قیمت چشمگیر محصولات در بورس کالا بود که در انتهای بازار رخ نشان داد و آنچه که در مورد سطوح حمایتی چند سهم صادرات محور گفته بودم در همین راستا بود که روی آنها تمرکز کنید.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 شاخص کل در نمودار هفتگی یک الگوی کلاسیک تشکیل داده و تارگت بالای 30000 را نشانه رفته است.ضمن اینکه اگر شاخص در چندروز آینده بتواند سطح 29200 را به بالا بشکند تاییدی بر الگوی صعودی خواهد بود. بهمین دلیل افت دیروز و امروز بازار را مفید میدانم و در راستای الگوها در حرکت هستیم.

با نرخ فعلی ارز هم انتظار تعدیل در گزارشهای نه ماهه دارم که اکثر شرکتهای صادراتی تا بهمن ماه این تعدیل را به بازار اعلام خواهند کرد(درصورت تثبیت در محدوده فعلی).بنابراین انتظار دارم بعد از موج فعلی یک موج دیگر در دیماه و بهمن ماه داشته باشیم. آنچه به گوش میرسد شایعاتی در مورد آزاد سازی محصولات فولادی و خودرویی است که قطعا بازار قبل از عملیاتی شدن این شایعات سود را پیشخور خواهد کرد.

امروز در ابتدای بازار یک موج مثبت کوچک ایجاد شد که خیلی زود جای خود را به عرضه ها داد تا روی سهمهای مطرح صف فروش تشکیل شود. ولی در پایان بازار با رسیدن اخبار مثبت از بورس کالا بار دیگر شاهد یک موج مثبت دیگر بودیم انتظار دارم در معاملات فردا اوضاع نسبت به امروز بهتر باشد. و تمرکز بازار این بار بر روی شرکتهایی باشد که محصولاتشان بر اساس نرخ دلار فروخته میشوند باشد و شرکتهای دیگر همراه نشوند.

 نرخ محصولات فولادی بیش از 10درصد امروز رشد داشته که خبری خوب محسوب میشود.بازی بازار سکه آتی هم امروز خیلی هیجان داشت.این بازار امروز از ساعت 14 شروع شد و هیچکس حق خرید جدید نداشت. بازهم بازار در انتها صف خرید شد.البته در نیمه اول بازار با قمیتهایی در سایتهای مختلف برای ارز و سکه در بازار وارد شده بود که موجب افت سکه در بازار هم شد و بازار امروز نوسان شدیدی را شاهد بود.برای شاخص باند حمایتی 28250-28300 مهم ارزیابی میشود.فعلا تا زمانی که خط روند صعودی شاخص و همچنین الگوی صعودی میانمدت شاخص شکسته نشده اند این افت اخیر را به حساب استراحت میگذاریم و اگر فردا بازار منفی بود پیشنهاد میکنم اگر در دلار ریزشی نداشتیم برای گروههای صادراتی کمین کنید.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن