سه شنبه 12 دی

204
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 12 دیReviewed by Tseexpert on Jan 1Rating:
سه شنبه 12 دی
شاخص کل در تایم یکساعته با الگویی نزولی مواجه شده و اگر بالای سطح 38020 برنگردد قطعا فردا بازار پرشتاب نزولی خواهیم داشت بنابراین شاید در ابتدای بازار با عرضه های زیادی روبرو شویم و پیش بینی میکنیم اکثر عرضه های بازار بر روی گروه های فلزات و سنگ آهنی و پتروشیمی ها صورت پذیرد علت این پیش بینی دستورالعمل اخیر سازمان بورس درمورد خرید اعتباری است که برای کنترل ریسک شرکت‌های کارگزاری ابلاغ شده و با توجه به اینکه اکثر اعتبارهای اخذ شده درگروه های دارای روند مثبت یعنی سه گروه فوق سرمایه گذاری شده است لذا انتظار افزایش عرضه ها در این سه گروه طبیعی به نظر میرسد و در روزهای آینده با توجه به پیش بینی هایی که ازگزارشهای نه ماهه شرکتها داریم فرصتهای بهتری برای خرید شاید بوجود بیاید. در ابتدای بازار شاخص کل به مدد سهمهای بزرگ رشد کرد ولی در ادامه دوباره به زیر 38000 افت کرد و علت تکنیکال افت میانه بازار واگرایی منفی درتایمهای پایین واشباع بازار بود.
 
در گروه پتروشیمی طی روزهای گذشته شاهد گزارشهای مالی زیگزاگی از پتروشیمی خارک بودیم.به نحوی که با گزارش اول که شامل محاسبه نرخ خوراک به نرخ دلار مبادله ای از اول مهرماه این گروه منفی و به گزارش نه ماهه روز گذشته که افزایش تولید و فروش را در شرکت نشان میداد این گروه جو صعودی داشت. سرمایه گذاری غدیر امروز هم اقدام به فروش پارسان کرده است.
 
شیران معاملات متعادلی داشت وپتروشیمی زاگرس توانست خود را بالای سطح 2000 تومان حفظ کند با توجه به تعدیل مورد انتظار در زاگرس طی گزارشهای آینده اگر بازار در چندروز آینده افت کرد این سهم را به دید میانمدت تحت نظر بگیرید. شپترو هم که با نزدیک شدن به پایان بازار تا زیر 1000 تومان افت کرد اگر فردا نتواند به بالای سطح 1025 تومان برگردد یک الگوی نزولی کوچک باعث افت سهم تا سطح 950 تومان خواهد شد.
 
درگروه هلدینگ سرمایه گذاری غدیر امروز با عرضه های زیادی روبرو شد و تا 480 تومان هم افت کرد.اگر این هلدینگ در معاملات فردا نتواند بالای 485 تومان برگردد یک الگوی نزولی در سهم تشکیل و تا محدوده 460-465 دوباره افت خواهد کرد. وامید اگر فردا محدوده حمایتی 580-585 تومان را به پایین بشکند تشکیل یک الگوی نزولی میدهد و باعث افت 10 درصدی در این سهم خواهد شد و تارگت این الگو در محدوده 540 تومان خواهد بود.
درگروه سنگ آهنی هم شاهد افت بودیم که حتی ومعادن به 575 تومان رسید. اگر ومعادن در معاملات فردا سطح 570 تومان را با قدرت به پایین بشکند الگوی مشابهی با وامید تشکیل میدهد که هدف این الگو سطح 525-530 تومان خواهد بود لذا فردا برای این گروه روز مهمی محسوب میشود.
احسان وفادار 
bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن