سه شنبه 18 مهر

256
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 18 مهر Reviewed by Tseexpert on Oct 10Rating:

امروز نرخ دلار در صرافی های دوبی افت کرد و به 2900 تومان رسید. شاخص کل راه رفته اول وقت را پس از افزایش عرضه ها در نیمه دوم بازار برگشت. عرضه اولیه پالایشگاه نفت تهران فردا صورت میگیرد که میزان عرضه سه میلیون سهم است وسهمیه هاپایین. قیمت هم با توجه به سود سهم احتمالا بالای 5000 تومان خواهد بود. بنظر میرسید بخشی از صندوقها و سرمایه گذاران طبق سنت برای این عرضه امروز خود را آماده میکردند و افت امروز یکدلیلش عرضه اولیه است. شاخص کل اگر بتواند تا هفته آینده از سطح 29200 عبور کند که یک صعود خوب خواهیم داشت وگرنه دوباره در راستای ناحیه تراکمی میتواند تا سطح 28600 اصلاح کند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

درگروه فلزات در تایمهای پایین اشباع دیده شد و کم کم به تایمها بالاتر هم سرایت کرد و نیمه دوم بازار افت زیادی شاهد بودیم.اول هفته گفته بودم اگر این گروه در موج اصلاحی قرار گرفتند این گروه را برای خرید زیر نظر بگیرید چون با توجه به رشد قیمتهای جهانی و همچنین نرخ محصولات در بورس کالا انتظار رشد قبل از رسیدن گزارش های شش ماهه را داشتم ودارم.بنابراین سهمهای بزرگ گروه از جمله ذوب و فولاد و فملی و دیگر سهمهای استخوان دار گروه را تحت نظر بگیرید و در پایان نزول وارد این گروه شوید. 

با توجه به خبر مجوز افزایش قیمت خودروها این گروه شاهد تشکیل صف خرید در سهمهای بزرگ بود.در این میان صف خرید خودرو عرضه شد و انتظار دارم کم کم این گروه متعادل شود همانطور که درخاور امروز شاهد بودیم که از ماکزیمم مثبت به منفی رسید. احتمالا هفته آینده دور جدید تحریمها از اواسط هفته تصویب میشود که میتواند بر سهام مرتبط تاثیر منفی داشته باشد.

همچنین جدالهای لفظی در حال افزایش است در اخبار هشت و نیم شب شاهد صحبتهای متناقض نائب رئیس مجلس و رئیس هدفمندی یارانه ها بودیم که مواضع هردوطرف 180 درجه با هم اختلاف داشت اینکه این مباحث به اخبار رسیده است جالب است.فعلا این تقابل به حد جدی نرسیده و نگران کننده نیست.کاهش قیمت نفت هم معضل دیگر بازار محسوب میشود. احتمالا بعد از عرضه فضا بهتر خواهد شد.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن