سه شنبه 19 دی

236
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 19 دیReviewed by Tseexpert on Jan 9Rating:
سه شنبه 19 دی
مهمترین خبری که امروز به بازار رسید گزارش شبندر بود که تعدیل منفی از 16.9 تومان به 14.9 تومان را به بازار اعلام کرد.نکته مبهمی که هنوز درمورد آن اطلاع رسانی نشده نرخ ارز در نیمه دوم سال است.بهرحال این گزارش در کوتاه مدت مانع رشد شبندر و شاید گروههای مرتبط خواهد شد.اما اعتبار این گزارش نهایتا سه یا چهار روز کاری بورس خواهد بود و بزودی فراموش خواهد شد.شاخص کل هنوز صعود زیادی نشان نمیدهد ولی همچنان میتواند صعودی بماند ولی کلیت بازار فردا اسیر عرضه های زیادی خواهد شد.
 
بازگشایی شبندر قطعا تاثیر بدی روی بازار میگذارد یکی از علتهایی که امروز همراه صعود آرام یک ترس بر معاملات حاکم بود درواقع همین ترس ناشی از گزارشهای منفی و بازگشایی های فردابود که احتمال دارد دوباره باعث افت در بازار شود.شنبه هم گویا جزو تعطیلات رسمی کشور است. به هیچ وجه فعلا انتظار افت سنگینی از بازار ندارم بلکه حتی درصورت منفی شدن بازار در همین محدوده این هفته سهمهای بزرگ نوسان خواهند کرد.مسئله دیگر ارزش واقعی معاملات روزانه است تا زمانی که ارزش معاملات دراین حد باقی بماند شاهد بازار نوسانی خواهیم بود.اگر سهام شاخص ساز بازار نتوانند از مقاومتهای نزدیک خود عبور کنند بتدریج عرضه ها درکل بازار بیشتر خواهد شد و تمایل غالب بازار حرکت به سمت بازار دوم و سهمهای کوچکتر خواهد بود کما اینکه چندروزی است این رویه در معاملات حکمفرما شده است و نمادهای کوچکتر بازدهی بالاتری از خود نشان داده اند.
 
درگروه فلزات شاهد این بودیم که درابتدای بازار لیدر گروه یعنی فولاد تا نزدیک 485 تومان هم صعود کرد ولی نتوانست از این مقاومت مهم عبور کند. درصورت شکسته شدن این سطح در معاملات روزهای آینده یک الگوی صعودی خوب در این سهم شکل خواهد گرفت.در ادامه بازار این سهم با افت روبرو شد و حتی تا 475 نوسان داشت رفتار فردای این سهم هم میتواند درهمین محدوده باشد مگر اینکه بازگشایی شبندر تاثیری بدتر از آنچه ما فکر میکنیم بربازار بگذارد.
 
در گروه سنگ آهنی هم دقیقا همین رفتار در معادن رخ داد.در ومعادن همانطور که قبلا گفته شد اگر این سهم بتواند از 585 تومان عبور کند تا 620 تومان راه صعودهموار خواهد بود. درگروه پتروشیمی اگر پارسان در معاملات فردا نتواند به بالای 1270 تومان صعود کند دوباره با یک واگرایی منفی افت خواهد کرد و شاید تا نزدیک 1210 نوسان کند.درگروه لیزینگ که مدتها شاهد افت و بی توجهی بازار بودیم این هفته شاهد اقبال بازار به این گروه بودیم چرا که نسبت قیمت به عایدی بسیار کاهش یافته بود و انتظار میرود درصورت عدم بازگشت نمداهای شاخص ساز به روند صعودی قبلی درکوتاه مدت این رشد ادامه پیدا کند.
احسان وفادار 
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن