سه شنبه 22 آبان

207
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 22 آبانReviewed by Tseexpert on Nov 13Rating:
از لحاظ تکنیکال شاخص کل میتواند تا 250 واحد دیگر یعنی سطح 31450 براحتی صعود کند ولی عبور از این مقاومت شاید کمی سخت باشد. البته در میانمدت شاخص ارقام بالاتری را نشان میدهد ولی در کوتاه مدت یعنی چندروز آینده شاید نوسان در سطح ذکر شده منطقی تر باشد.با کاهش تدریجی نرخ دلار و قیمت فلزات جهانی و کاهش ارزش محصولات شرکتهای مختلف بغیر از فولاد مبارکه در بورس کالا طی روزهای گذشته بازار خیلی متعادل دنبال میشد و خرید های پرحجمی از سوی حقوقی ها انجام میشد و با وجود اخبار منفی زیاد مانع ریزش
 بازار شدند و کنترل بازار نزولی روزهای گذشته باعث شد امروز بازار مثبتی داشته باشیم.در اخبار امروز مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص از سازمان بورس تاثیر خوبی بر بازار گذاشت البته علت مخالفت نمایندگان هنوز برای ما مبهم است. ضمن اینکه درحوزه سیاست خارجی صحبتهای محسن رضایی که طبع محافظه کاری دارد جالب بود و صراحتا از سازش با 5+1 گفته بود.
 
شبندر با وجود عرضه های سنگین بازهم درسطح 307 تومان صف خرید میلیونی داشت. اگر شبندر بالای سطح 305 تومان دوام بیاورد تا سطح 330 تومان میتواند صعود کند. البته یک الگوی صعودی میانمدت در سهم دیده میشود که فعلا هنوز تایید نشده است. شبریز یک الگوی صعودی داشت که هدف قیمتی آن سطح 608 تومان بود و امروز به این سطح رسید.در این سطح مقاومتی هم دیده میشود.
 
درگروه فلزات ذوب آهن تشکیل صف خرید داد. ذوب یک الگوی صعودی کوچک تشکیل داده است و درصورت تثبیت بالای 285 میتوان هدف قیمتی 305-310 را برای آن متصور بود. مس جهانی در سطح 7600 دلار قرار دارد و نوسان امروز روبه پایین بوده است.فملی روز متعادل روبه مثبتی داشت و مقاومت نزدیک آن باند 670-680 محسوب میشود. البته سقف کوتاه مدت فملی 710 تومان است.
 
واما فولاد مبارکه در صورتی که بتواند بالای سطح 350 باقی بماند حداقل تا 365صعود خواهد کردو اگر روند صعودی گروه ادامه داشته باشد میتواند یک حرکت سریع تا ماکزیمم 390 هم داشته باشد و البته این هدف با تحلیل شاخص فعلا همخوانی ندارد.عدم تغییر قیمت در محصولات فولادمبارکه همچنان وزنه مثبتی برای سهم است. در فولای یک الگوی هارمونیک صعودی کوچک شکل گرفته است که هدف قیمتی آن محدوده 248-250 است و درصورتی که از این سطح برگردد در ادامه میتواند یک الگوی نزولی نیز تشکیل دهد.
 
در گروه ساختمانی امروز نیز شاهد جو مثبت بودیم. باند مقاومتی آس پ که قبلا سطح 420-425 معرفی شده بود امروز نتوانست مانع صعود این سهم شود اگر بتواند بالای این سطح دوام بیاورد هدف بعدی 455 تومان خواهد بود.
درگروه برقی صعود بشهاب هنوز ادامه دارد خاطرتان هست که این سهم را در 300 تومان پیشنهاد کرده بودم.امروز به مقاومت 345 رسید و کمی به آن نفوذ کرد.این سهم یک الگوی صعودی با تارگت 355 تومان داشت و در این سطح مقاومت میانمدت سهم نیز مشاهده میشود.
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن