سه شنبه 25 مهر

271
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 25 مهر Reviewed by Tseexpert on Oct 17Rating:

مهمترین رخداد امروز نفوذ به مقاومت 29200 در شاخص کل بود که البته با توجه به عرضه شدن اکثر صفهای خرید مهم در بازار امری طبیعی بود.طبق سنت باید روز چهارشنبه هم منتظر عرضه ها باشیم حالا مهلت تسویه اعتباری را هم به آن اضافه کنید و بنظر میرسد آتش عرضه ها با توجه به عرضه های سنگین آخروقت و درهم شکستن اکثر صفهای خرید تند ترهم شود. پس شاید در شاخص کل فردا یک استراحت لازم باشد. اما افت بازار را به دید فرصت میبینم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 اما سهام طوفانی امروز ذوب آهن بود ابتدای وقت صف خرید میلیونی تشکیل داد و وقتی در آخر وقت صف خریدش عرضه شد ناگهان هجوم عرضه باعث شد این سهم از 217 تومان تا 200 تومان سقوط کند. فولاد مبارکه بازهم نتوانست از سد 320 تومان عبور کند و در نیمه دوم بازار افت کرد.در وتوکا که چندروز پیش معرفی کردم شاهد یک نوسان خوب در سهم بودیم و از سطح 240 تومان دوباره برگشت. از بازار آزاد ارز خبر میرسد که دلار بالای 3000 تومان تثبیت شده است. اگر سهمهای این گروه مقید به ارائه گزارش جدید با درنظر گرفتن نرخ ارز مبادله ای شوند گزارشهای خوبی در این گروهها خواهیم داشت و گرنه اصل تعدیل را درگزارشهای نه ماهه خواهیم دید. 

در سهام مخابرات تارگت الگوی نزولی اول سطح 210 تومان است و یک الگوی نزولی بزرگتر هم دیده میشود که تارگتش 195 تومان محسوب میشود. این سهم امروز به باند حمایتی خود نفوذ کرد. امروز آگهی ثبت افزایش سرمایه بانک ملت هم رسید که این افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان بالای 50 درصد انجام شده است.

 در بازار سکه آتی که ابتدای بازار کسل کننده دنبال میشد و ما خارج شدیم در آخروقت شاهد تشکیل صف خرید بودیم خیلی جالب است که در بازار یکطرفه شاهد تشکیل صف خرید هستیم آنهم در قیمتهای بالای یک میلیون و پانصدهزار تومان پس این همه تدابیر امنیتی و یکطرفه کردن بازار دلیلش چه بوده است؟

درگروه پتروشیمی پارسان امروز به باند مقاومتی 745-750 رسید که فعلا رشد بیشتر بنظرم نخواهد داشت. بنظر میرسد این سهم نیاز به استراحت دارد هرچند شرایط تعدیل های اعلام شده همگروهی ها بسیار خوب بوده.اگر تعدیل مهمی درسهم بود که غدیر اینقدر اصرار به عرضه در این سهم نداشت.امروز هم شش میلیون سهم عرضه کرده است.وپترو فردا به مقاومت میانمدت 93.5 میرسد اگر بتواند از این سطح عبور کند خود را برای سطح 100 تومان آماده خواهد کرد.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن