سه شنبه 3 بهمن

196
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 3 بهمنReviewed by Tseexpert on Jan 22Rating:
سه شنبه 3 بهمن

شاخص کل امروز سطح 37000 را شکست تا راهی کانال 36000 شود و حمایت مهم شاخص در محدوده 36250 محسوب میشود که انتظار تعادل در این سطح با توجه به اتفاقات 5 دقیقه آخر بازار امروز منطقی است.افت 690 واحدی امروز نشان از این داشت که درکنار عرضه ها خریدار هم در بازار وجود داشته یعنی بعد از یک هفته سقوط بازار خریدارها به صحنه آمده اند در دقایق پایانی بازار به یکباره صف فروش میلیونی سهمهای گروه فلزات و سنگ آهنی جمع شد تا فردا شاهد یک تعادل نسبی در بازار باشیم که کم کم منجر به یک روند صعودی خواهد شد.

گزارش مهمی که امروز منتشر شد گزارش نه ماهه کرمانشا بوده که سود خود را با یک تعدیل عالی به 189 تومان رسانده است. بنابراین درصورت بازگشایی در بازار فردا میتواند تاثیر خوبی برگروه پتروشیمی و غدیر داشته باشد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

خبر دیگر از بورس کالا بود که شمش بلوم فخوز یکی دوهفته ای هست که بی سروصدا 5 درصد افزایش قیمتی داشته است.درکل در گروه فلزات نیاز به خالی شدن از عرضه دارد که احتمالا فردا این اتفاق بیفتد و حقوقی ها پررنگ تر باشند. ذوب که بعد از جمع شدن صف برایش صف خرید هم چیده شده.ذوب در منطقه حساسی قرار دارد همانطور که قبلا گفته شده 300 تومان برای این سهم سطح مهمی است که با توجه به روند امروز انتظار میرود فردا بعنوان حمایت قوی عمل کند و باعث ایجاد جو هیجانی درگروه فلزات شود.

برای فولاد مبارکه که صف فروش 22 چیده شده بود در دقایق پایانی مشخص شد که 10 میلیون از این صف مصنوعی بوده و چندثانیه قبل ازجمع آوری برداشته شد.محدوده 430-440 برای این سهم حمایت مهمی است که بارسیدن به این محدوده انتظار تعادل و شروع حرکت جدیدی دارم.

درگروه خودرویی هم شاهد عرضه صفهای خرید اول وقت بودیم دراین گروه حتی چندسهم به صف فروش لحظه ای هم رسیدند بنظر میرسد سایپا در عبور از 100 تومان به مشکل جدی روبرو است. زامیاد اگر بخواهد بالای 61 تومان باقی بماند و یک نوسان دیگر بدهد توان این را دارد که یک الگوی برگشتی صعودی تشکیل دهد که البته با توجه به گزارش نه ماهه که زیاد 26 ریالی شناسایی کرده کمی سخت است.خکاوه هم که نوسان خود را از 54 تومان شروع کرد و تا 60 تومان هم صعود کرده بود از اواخر وقت دیروز برگشت و امروز دوباره به سطح اولیه رسید.

درگروه سرمایه گذاری واتی که متاثر از اختلافات شیران و شپنا و توقف شیران منفی بود امروز توانست به تارگت الگوی برگشتی نزولی دست پیدا کند این سهم هم درمحدوده 250 تومان درصورت برگشت بازار میتواند مورد توجه قرار گیرد.

احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن