سه شنبه 30 آبان

191
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 30 آبانReviewed by Tseexpert on Nov 20Rating:
سه شنبه 30 آبان
 
امروز در بورس کالا محصولات چند پتروشیمی افت زیادی داشته و همچنین محصولات شبندر بدون مشتری مانده است.نرخ دلار نیز در بازار آزاد یک افت تجربه کرده است.همیشه در ابتدای ماه محرم برخی بازارها به رکود میروند و در این رکود برخی صنایع رشد میکنند که دانستن این چرخه به استراتژی معامله گران کمک میکند.افت تدریجی قیمت ارز و سکه نیز تاییدی است برگفته های ما هرچند که دلیلش در بازار ما چیز دیگری است.
 
خبر منتشر شده مبنی بر معافیت گمرکی 50 درصدی برخی اولویت ها با افزایش نرخ ارز در گمرک سربه سر میشود یعنی از این بابت گروههایی مثل خودروییها سود بیشتری نمیکنند فقط ضرر کمتری میکنند. فردا جلسه ای در اروپا درمورد ایران انجام میشود که میتواند نتایج تاثیرگذاری داشته باشد وموضع 5+1 را در برابر ایران مشخص کند.
 
ذوب آهن هنوز محصولات خود را بعد از افت بازار عرضه نکرده است. در این سهم انتظار داشتم که سطح 255 لمس شود و سپس به بالا برگردد که الگوهای صعودی در تایمهای پایین منجر به نوسان مثبت این سهم شد.بهرحال اگر تکلیلف قیمت محصولات شرکت و میزان عرضه در رینگ فلزات مشخص شود بهتر میتوان در مورد آینده شرکت تصمیم گیری کرد.انچه که مسلم است این سهم به تارگت الگوی نزولی خود رسید و درصورت رسیدن اخبار خوب شاید سطح حمایتی بعدی رالمس نکند.
 
در فولاد مبارکه هم که امروز بعد از افت اول وقت جو هیجانی عرضه ها کمتر شد نسبت به حمایت خود در 330 واکنش نشان داد و به نظر میرسد فردا نیز این سطح بتواند مانع افت شود و سهم یک نوسان دیگر بدهد.در تایم فریم 30 دقیقه یک واگرایی منفی رخ داد که منجر به کمی افت درانتهای بازار شد. درگروه لیزینگ صعود ولساپا نهایتا میتواند سطح 160 باشد و اگر سهامدار این شرکت هستید در این سطح میتوانید شناسایی سود کنید.
 
درگروه پتروشیمی همانطور که گفته شد کاهش امروز محصولات در بورس کالا شاید ریسک گروه را بالا ببرد.در این گروه از مدتها پیش شپدیس را خدمتتان عرض کردم که برای مجمع زیر نظر بگیرید.این سهم هم که درپی واگرایی منفی چندروز منفی شده بود امروز دوباره نوسان مثبت داد.پارسان هم در تایم یکساعته یک الگوی صعودی تشکیل داد که هدف آن سطح 835 تومان بود.در تجهیزاتی ها فردا فاراک به مقاومت بسیار مهم کوتاه مدت میرسد که انتظار واکنش به این سطح و نوسان از این مقطع را دارم. برای فردا انتظار با توجه به حمایت حقوقیها و تعادل امروز روند متعادل تری را انتظار دارم.و با کم شدن میزان عرضه ها میتواند در دقایقی از بازار درگروههای مطرح حتی چشم به صعود هم داشته باشیم.و البته تحولات بورس کالا میتواند ترمز بازار را دوباره بکشد.
احسان وفادار 
bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن