سه شنبه 4 مهر

257
telegram nokhbegan-start
سه شنبه 4 مهر Reviewed by Tseexpert on Sep 26Rating:
آنچه امروز اتفاق افتاد حاصل اطمینان بازار به رشد نرخ دلار بود.امروز در نوبت ظهر شاهد جهش نرخ دلار تا بالای 2650 تومان هم بودیم که حتی باعث تشکیل صف خرید در سررسیدهای سکه شد. هرچند در انتهای بازار خبری مبنی بر پیشنهاد ایران مبنی بر توقف غنی سازی 20 درصدی در ازای لغو تحریمها باعث افت دلار تا سطح 2585 شد.
 
مثل روز روشن هست که آمریکا به هیچ وجه چنین پیشنهادی را نمی پذیرد.اما حرکت امروز دلار را هیجانی میبینم و میتواند فردا یک اصلاح داشته باشد. و شاید بدلیل افت آخر وقت امروز یک ترس در بازار حاکم شود. امروز شاخص کل توانست به مقاومت میانمدت خود در سطح 27400 نفوذ کند. و اگر بالای این سطح تثبیت شود یک صعود بزرگ دیگر در انتظار بازار خواهد بود اما این صعودهای پیاپی شاخص شاید نیاز به استراحتی هم داشته باشد.
 
همانطور که دیشب بررسی کردم درفخوز یک صعود دیده میشود امروز شاهد عروج فخوز بودیم در همگروهی ها هم بدلیل اشباع در تایم پایین کمی روند کند بود ولی آخر وقت با حمایت حقوقی ها شاهد یک رشد بودیم. این سهم را سطح 1940 تومان همچنان اذیت میکند. در گروه سنگ آهنی ها ومعادن و کبافق صف خرید داشتند و کچاد هم درماکزیمم مثبت بسته شد.کچاد در سطح 1715 با مقاومت مهمی روبرو میشود.شبندر که دیروز صف فروشش جمع شده بود امروز به صف خرید نشست.
 
مپنا که امروز صف خریدش عرضه شد مقاومت مهمی در سطح 185-90دارد .امروز توانست کمی به مقاومت 180 نفوذکند.امروز پارسان هم نوسانی بود با رشد قیمتها در رینگ پتروشیمی انتظار دارم در این گروه شاهد جو متعادلی در بازار فردا باشیم.و انتظار نزول زیاد درصورت منفی شدن بازار ندارم. و احتمالا بال مثبت شاخص خواهند بود. گروه خودرویی هم همانطور که پیش بینی شد توانست امروز خوب بدرخشد.منتها چیزی که من دیدم عرضه های سنگین بود که آمارش در لیست خرید و فروشها موجود است. ولی صفهای خرید حفظ شدند تا نوید روزهای بهتر بدهند. در این گروه همانطور که قبلا گفتم شایعه آزاد سازی قیمتها مطرح هست و جدای از بحث صحت داشتن یا نداشتن میتواند در کوتاه مدت این گروه را دچار یک نوسان مثبت 10 درصدی کند که چهار درصد آن امروز پیش خور شد.
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن